Ohrid, smaakt naar Meer 29 Dakar-rally duikt in extremiteiten WWW.COrendon.nl 023-751 06 06 fCorendon Spelers op proef bij Viissingen de nieuwste vakantiestek voor 2011! Arno Zwegers blijft bij Schoondijke Johan Sulkers langer aan roer bij Noad'67 Marcel van Duijn van Zierikzee naar Colijn Roadhouse Blues laat steekje vallen Dubbelslag Davis Lekker dichtbij En voordelig woensdag 5 januari 2011 W SCHOONDIJKE Trainer Arno Zwegers en de voet balvereniging Schoondijke hebben overeenstemming bereikt om sa men verder te gaan. Zwegers be gint volgend seizoen aan zijn twee de jaar bij de zondag-vijfdeklasser. In de huidige competitie presteert Schoondijke boven de verwachtin gen. Het staat momenteel op een verdienstelijke vijfde plaats en is zelfs nog in de race voor de titel. VLISSINGEN Bij de voetbalclub Viissingen trai nen deze twee Belgische spelers mee die de selectie na de winter stop mogelijk kunnen versterken. Het gaat om de 18-jarige spits Fran- ck David en de 22-jarige centrale verdediger Laurens Maldrie. Bei den staan nu op de spelerslijst bij SINT-PHILIPSLAND Johan Sulkers heeft ook volgend voetbalseizoen detöuwtjes in han den als hoofdtrainer van Noad'67. De samenwerking is in het eerste deel van deze competitie goed be vallen en dat is de basis geweest voor verlenging van het contract. Sulkers, bezig aan zijn eerste jaar in Sïnt-Philipsland, was eerder als trainer actief bij Klundert, HSC'28, Divo, Hoeven, WHS en SPS. ZIERIKZEE Marcel van Duijn verruilt voetbal club Zierikzee na één seizoen voor Colijnsplaatse Boys. De oefenmees- ter uit Kortgene heeft bij die keuze zijn gevoel laten spreken, vertelde hij. Eerder was Van Duijn werk zaam bij de reserves van Quick Boys waarmee hij nationaal kam pioen werd. Bij Colijnsplaatse Boys wordt Van Duijn de opvolger van Ron Amperse. door Eric de Jager het Belgische Zottegem, dat in fi nanciële problemen verkeert. Viissingen kijkt uit naar eventuele versterking omdat Rick Wiegmans en Rico Witsenburg te kennen heb ben gegeven na de winterstop niet meer voor de club te willen uitko men. MIDDELBURG Koploper Roadhouse Blues verloor in eigen huis met 2-4 van Shar key's, waardoor Roadhouse Roa dies de leiding in de poolcompeti- tie vandaag kan overnemen. De Blues had in Martien Neumann en Jeroen Damman winnaars, maar dat was onvoldoende voor de zege. Cue Action gaf poolles in Viissin gen. Het won een oefenwedstrijd met 14-2 van Roadhouse Rhythm. DEN HAAG - De Dakar-rally stond nooit* bekend als een toerrit, maar de route die de rijders vandaag voorgeschoteld krijgen, is een kunstwerk, geschilderd met extre men. In één dag door de hitte over 4800 meter hoogte de droogste woestijn ter wereld in. En om het nog afwisselender te maken, gaat de karavaan 's nachts van start. De Nederlandse vrachtwa genchauffeurs hebben hun Water loo al gevonden in de beginfase van de beroemde rally, maar de or ganisatie vindt dat het allemaal wel iets moeilijker kan. Om de lat in de eerste helft van de wedstrijd hoger te leggen, is de route ver plaatst richting het noorden, waar de indrukwekkende Paso de Jama de enige doorgang is tussen Argen tinië en Chili. De pas, in 1991 geo pend, dwingt de rijders en hun ge volg naar een hoogte van 4800 me ter. Hadden de motoren het de af gelopen dagen al zwaar in de zo merse hitte van Argentinië, vanaf nu komt daar ook nog eens zuur stofgebrek bij. Voor de vrachtwa genchauffeurs, autobestuurders en motorcoureurs zelf een uitputtings slag, maar eveneens voor hun ma teriaal. De zuurstofarme lucht gaat ten koste van het vermogen van verbrandingsmotoren. En die hebben een zware taak te volbrengen: in veertig kilometer ^oetbalreizen.-com r r T W NATIONAAL moeten ze bijna recht vooruit van 2000 meter boven zeeniveau naar bijna vijf kilometer hoogte. Aan de andere kant van de pas worden de remmen getest op de veertig ki lometer lange afdaling. Een dag la ter komt daar nog eens een lood zware afdalingstest overheen, de neergang naar Iquique met een ge middeld dalingspercentage van 32 procent. Wie de nachtelijke klim en de slo pende afdaling heelhuids vol brengt - en dat is geen vanzelfspre kendheid, getuige de grindbakken, wrakken en bermmonumenten - treedt de Atacamawoestijn bin nen. Daar vindt, op 3300 meter hoogte, de eerste off-track proef van de rally plaats. De bijna dui zend kilometer lange woestijn staat bekend als de droogste plek op aarde, met gemiddeld één milli meter regenval per jaar. Op sommi ge plaatsen is al honderden jaren geen druppel gevallen. Het publiek smult ervan. In Bue nos Aires stonden bij de start een miljoen mensen. Langs de route wringen dorpen en steden zich in allerlei bochten om het de rallyrij ders naar de zin te maken. Wegen worden opgeknapt, bomen wor den opvallend wit geschilderd. Dat gespeeld wordt met de gedachte de race te verhuizen naar Brazilië en Paraguay, maakt de Argentij nen en Chilenen alleen maar vast beradener: voor Dakar wijkt alles. VOETBALMUSEUM Op zaterdagavond 15 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (3): Wie waren de topscorers van het WK in Zuid-Afrika? Antwoord gisteren (2): Go Ahead Eagles De prijzen worden aangeboden door: •voetbalreizen.com en •het Nationaal Voetbalmuseum SALT LAKE CITY - Drie dagen nadat hij zich tot de beste allrounder van de Verenigde Staten kroonde, heeft Shani Davis ook het Ameri kaans sprintkampioenschap op zijn naam geschreven. De olym pisch kampioen op de 1000 meter was in Salt Lake City duidelijk be ter dan Joey Lindsey (tweede) en Tucker Fred ricks (derde). Bij de vrouwen won Rebakah Bradford. |i JOk Macedonië -f|P Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen. Druk- en zetfouten voorbehouden. Het mëer van Ohrid wordt het oudste en diépste meer (296m) van Europa genoemd. De gelijknamige badplaats is dè oudste Europese nederzetting en staat sinds 1979 op de erfgoedlijst van Unesco. Tegenwoordig is dit het toeristische centrum van Macedonië samen met de badplaatsen Struga en het rustieke plaatsje Pestani, wat vlakbij, het bekende St. Naum klooster ligt. Met meer iseen ware trekpleister voor watersporters, duikers, zohlièfhebbers en wandelaars. Het mëer is omringd door dë hoge bergen van het nationale park Galichica en is de natuurlijke grens tussen Maceonië en AlbaniëOhrid en de overige badplaatsen bieden eën brede selectie aan van hotels. Als in Ohrid verblijft loopt u over de brede boulevard, langs het monument van A. Den Doolaard, de Nederlandse schrijver die in de jaren zestig veel boeken schreef over de Balkan en Macedonië in het bijzónder, naar het oude centrum van de stad. U vindt hier een keur van gezellige restaurants, terrasjes en een drukke barstraat met'cafés. I De oude binnenstad van Ohrid met haar openlucht theater (in de zomermaanden decor voor het grootste zomerfestival van Macedonië), talrijke'kerken eri gezellige, pittoreske straatjes is een must voor iedereen. De badplaatsen Ohrid en Struga zijn voor de bezoekers een prima uitvalsbasis voor diverse excursies eri activiteiten: maar als u houdt van luieren dan kunt u perfect genieten van dë zon en af:ëri toe een heerlijke duik nemen in het verfrissende meer van Ohrid. kan men ca wandelen en fietsen Avondje stappen in de banstreet van Ohrid Bezoek de dagelijkse markt in het centrum van Ohrid (groente, fmit kleding Boottochtje over het meer In slechts 2.30 uur vanaf Amsterdam met Corendon Dutch Airlines vliegt u naar de luchthaven van Ohrid. Ohrid - Drim Hotel Logies Qntbijf of Half Pension Drim Hotel is een uitstekende keuze voor uw vakantie in het prachtige en onontdekte Macedonië. Dit hotel heeft haar naam te danken een de gelijknamige rivier de Drim, die naast het hotel ligt en uitmondt in het meer van Ohrid. In Drim hotel geniet jong en oudvan een onvergetelijke vakantie! Ligging: Drim ligt aan het mëer en het gezellige centrum van Struga. Via de tuin wandelt u naar het strand of de Drim rivier. Faciliteiten: Het fijne 4-sterren hotel Drim beschikt over 198 kamers ondergebracht in een hoofdgebouw. Bij de receptie vindt u de kluisjes en 3 liften. In de tuin ligt het zwembad met apart kinderbad omringd door een zonneterras met ligbedjes en parasols. Ook op het strand treft u ligbedjes en parasols. Dnm beschikt over een buffetrestaurant, a la carte restaurant, een lobby bar en een beach bar. Verder treft u in net hotel een wasserette, minimarkt, juwelier, gratis wireless internet en 2 bowlingbanen. Voor de kipderen is er een speeltuintjé en een trampoline. Uw hotelkamer: De verzorgde kamers zijn voorzien van televisie, airconditioning, minibar en wireless internet. De badkamer beschikt over een bad of douche, toilet en haardroger. Alle kamers hebben een balkon of terras. Vlucht iedere dinsdag vrijdag vanaf 6 mei" t/m 11 oktober 2011 Korte transfers: naar Ohrid Struga slechts 15 min Ongekend laag prijsniveau: biertje €0,50, cola €0,30,1,5 liter water €0,30, brood €0,42, een kilo bananen €0,75, hamburger €1 eri een toasti voor €0,50 8 Dagen ai vanaf €199 (hotel Diplomat met vertrek op 6 mei 2 sep.) Half pension toeslag al vanaf €49 per persoon per week Super voordelig dok in het hoog seizoen, 4* hotel al vanaf €399 Kinderprijs 2 t/m 12 Vroegboekkorting geldig tot 28 februari 2011 en is reeds verwerkt in de prijs. Half pension toeslag p.p.p.w. €49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29