24 Een gezelligheidsmens met Jackpot voor kroonprins van Taylor COEN MOULIJN De passeerbeweging buitenom. Vooral daardoor werd Coen Moulijn legendarisch. Een echte linksbuiten. Ajax had Piet Keizer, Feyenoord Coen Moulijn. El Hamdaoui is ziek, Mido wil weg bij' Ajax Blackburn Rovers biedt op Ronaldinho Primeur: Marathon in dierentuin CaiaPark Schoorel geniet van verlies tegen Federer Vij'fde winnaar woensdag 5 januari 2011 'Coen wist wat hij wilde. Hij was wel een beetje de baas van de spelers.' Ove Kindvall, oud-ploeggenoot Een spandoek met de afbeelding van Coen Moulijn hangt aan de ingang van stadion De Kuip in Rotterdam. Daarnaast een Feyenoord-vlag die halfstok hangt vanwege het overlijden van Coen Moulijn. foto Toussaint Kluiters/ANP AMSTERDAM Mido wil weg bij Ajax. De Egypti sche aanvaller heeft de leiding van de Amsterdamse club laten weten zijn toekomst ergens anders te zien dan in Amsterdam en per di rect een andere uitdaging te willen zoeken. De club is bereid mee te werken aan een vertrek. Mounir El Hamdaoui miste de eer ste training van Ajax in het nieuwe kalenderjaar. De spits meldde zich gisteren weer in Amsterdam, waar de clubarts constateerde dat hij keelontsteking had. NEW DEHLI Blackburn Rovers heeft bij AC Mi lan een bod gedaan op de Brazili aan Ronaldinho. De directeur van de Indiase eigenaar van de Engelse club, Venkateshwara Rao, zei dat gisteren. Daarnaast heeft de club ook serieuze belangstelling voor David Beckham. „Ja, we hebben ze een bod gedaan op Ronaldinho. Maar we zitten pas in het beginsta dium van de onderhandelingen. Hetzelfde geldt voor David Beck ham. We zouden hem graag willen huren, maar zo ver is het nog niet." KERKRADE Ultraloper Han Frenken uit Stein heeft met de directie van het Gaia- Park in Kerkrade overeenstem ming bereikt om de eerste mara thon ter wereld in een dierentuin te lopen. De GaiaPark Zoo Mara thon wordt op zaterdag 27 augus tus op een heuvelachtig parkoers van 1873 meter afgewerkt. Om over matige drukte op het parkoers te vermijden worden maximaal hon derd atleten toegelaten. Frenken or ganiseerde eerder al marathons op een duwboot, in de grotten van Val kenburg en in een bedrijfshal. DOHA Thomas Schoorel maakte gisteren bij het tennistoernooi in Doha in druk in zijn eerste wedstrijd ooit tegen Roger Federer. De 21-jarige Nederlandse tennisser bood de Zwitserse topper veel tegenstand in de eerste set, maar moest toch in twee sets buigen: 7-6 (3) 6-3. De linkshandige Schoorel kreeg in het eerste bedrijf zelfs drie setpunten op de service van Federer, maar kon deze niet benutten. „Ik vond het een hele eer. Ik heb genoten en goed gespeeld", zei Schoorel. door Tom Colbers LONDEN - De dartscarrière van Adrian Lewis verloopt als een stei le, stijgende lijn. De 25-jarige En gelsman kroonde zich tot de jong ste PDC-wereldkampioen ooit. In de finale van het Professional Darts Corporation-WK troefde hij Gary Anderson af: 7-5. Het was juli 2005 toen Adrian Le wis zijn opwachting maakte bij de Las Vegas Desert Classic. De darter kwam de eerste ronde niet door, waarna hij zijn geluk in een casino ging beproeven. Lewis won een jackpot van 75.000 dollar, maar kon het geld niet beuren. Hij was op dat moment twintig jaar oud. Nog net minderjarig dus volgens de Amerikaanse gokwetten. Zuur voor de Engelsman, maar het heeft hem wel een prachtige bij naam opgeleverd: The Jackpot. In "het dartscircuit was Lewis op dat moment wel behoorlijk aan het cashen. Als tienerster maakte hij in 2004 al zijn televisiedebuut op het UK Open. De talentvolle darter had dan ook de best mogelij ke leermeester: Phil Taylor zelf Het tweetal komt uit dezelfde stad, Stoke-on-Trent, waar ze sa men hun trainingsuren maakten. De dartscarrière van Lewis ver toonde al snel een soortgelijk ver loop als die van Taylor: hard om hoog. Op 21-jarige leeftijd stootte Lewis door tot de zestien beste spelers van de PDC. De jongeling bleek een constante factor, maar kwam eerder nog niet verder dan de kwartfinale van het WK. Hij is inmiddels niet meer weg te denken uit de top van het darten. Zeker met een wereldtitel op zak. Door de toernooizege stijgt Lewis naar plaats twee op de PDC-rang- lijst, de Order of Merit. Achter dartskoning Taylor. Dan rijst auto matisch de vraag wanneer de leer ling zijn mentor van de troon gaat verdrijven. Maar zo'n vaart loopt het nog niet. Taylor staat nog al tijd op eenzame hoogte. Feit is dat Lewis het WK won, terwijl Taylor in de kwartfinale zijn meerdere moest erkennen in Mark Webster. Lewis knokte zich in de halve fina le op karakter langs diezelfde Welshman: 6-4. Adrian Lewis is de vijfde winnaar van het PDC championship. De ere lijst van het kampioenschap: 1Phil Taylor (Eng) 13 zeges. 2. John Part (Can) 2 zeges. 3. Dennis Priestley (Eng), Ray mond van Barneveld (Ned) en Adrian Lewis (Eng) 1 zege. De eindstrijd tegen Gary Ander- I son was een thriller. Lewis begon de partij voortvarend. Zo gooide hij in de eerste set een negendar ter. De derde ooit op het WK van de PDC, de eerste in een finale. Daarnaast was hij zijn Schotse te genspeler lange tijd scorend de baas. Het bracht hem een riante 6-3-voorsprong, die hij even dreig de te verspelen. Zover liet Lewis het echter niet komen. Hij won met 7-5. Zo schaarde The Jackpot zich bij een select gezelschap PDC-kam- pioenen, te weten Dennis Priest ley, Raymond van Barneveld, John Part en Phil Taylor. Maar de twinti ger weet ook dat de wereldtitel niet het hoogst haalbare is in de dartssport. Dat is de nummer één positie van zijn stadgenoot. Want koning Taylor mag dan stevig op zijn troon zitten, Lewis staat te trappelen om hem op te volgen. Thomas Schoorel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24