zeeland 123 Justitie ta mt met terugbetalen boete Goes allure-dag Informatiepunten Rijkswaterstaat een vorm van beschaving J allure Bruinvissen beter beschermen woensdag 5 januari 2011 gedeeltelijke zonsverduistering stond op dat moment 2.6° boven eclips was met het blote oog - maar plaats. Het weer was helder genoeg de oostelijke horizon. Zeventig pro- beter nog, met een speciaal eclips- om die te zien. Om 9.17 uur was de cent van het hemellichaam was brilletje waarneembaar. eclips op haar hoogtepunt; de zon- toen bedekt door de maan. De foto Rolf de Feijter MIDDELBURG - Rijkswaterstaat Zee land heeft vier zogenaamde Info- Takes geplaatst op verzorgings plaatsen langs de A58 en de N57. Uit de InfoTakes kunnen gratis fol ders gehaald worden waarin rele vante informatie staat voor de weg gebruiker. Op de Grevelingendam is vorig jaar als proef een InfoTake neerge zet. De InfoTake is duidelijk her kenbaar als informatiepunt voor de weggebruikers en er kan een voudig en op elk moment een overzichtelijke informatiefolder ge haald worden. Dit najaar is een evaluatie gedaan en daaruit bleek dat tienduizend weggebruikers een folder hebben uitgedraaid. In de folder staat onder meer infor der, tussen de akkers door. Maar het is niet zo dat het moderne landbouwgebied, hoe uitgestrekt ook, wel een alternatief kan zijn voor de EHS. Integendeel, door de intensivering van de landbouw gaat het verlies aan natuurwaar den op het platteland nog steeds door. Misschien missen weinig mensen de grauwe gors en de orto laan, die na jaren van achteruit gang nu definitief uit het land bouwgebied zijn verdwenen, en zijn wij alweer vergeten hoe de leeuwerik klonk. Maar wat we wel merken is dat het stil en bewe gingsloos wordt op de velden bui ten. Het in stand houden van de na tuur is wat mij betreft een vorm van beschaving. Het Wereldnatuur- fonds heeft een mooie slogan: geef de aarde door. De aarde doorge ven, met zijn rijkdom aan planten en dieren, daar zijn we ook in Zee land medeverantwoordelijk voor. Daaraan helpen we mee door let terlijk ruimte voor natuur te ma- ken. Dat betekent dat we bewust soms een stapje terug moeten zet ten. Dus niet per se elke meter on- derhoudsweg langs de zeedijk wil len openstellen, zoals het nieuwe Dagelijks Bestuur van het Water schap met een buiging voor de tijd geest als speerpunt in zijn coali tie-akkoord heeft opgenomen. Is 80% ook niet genoeg als de reste rende 20% van groot belang is voor foeragerende en broedende kustvogels? En ja, het kan beteke nen dat voor het natuurbelang soms landbouwgrond wordt omge zet. Zoals dat ook overal zonder veel ophef gebeurt voor de aanleg van wegen, golfbanen en stadsuit breidingen. Voor het Zeeuwse na- tuurnetwerk was de aanleg van 6800 hectare nieuwe natuur ge pland, dat is minder dan 5% van het huidige landbouwareaal in Zee land. Is dat te veel gevraagd als Zeeuwse bijdrage aan het behoud van de Nederlandse natuur? Een bedreiging voor de landbouw is het in ieder geval niet. De aanleg van de EHS een aantal jaren stopzetten vanwege de eco nomische crisis: ik heb er alle be grip voor. Maar bij het voortijdig afblazen van het project gaat het niet alleen om een financiële be sparing, er zijn ook andere zaken aan de orde: het belang dat wij aan natuur hechten, en onze ver antwoordelijkheid als mens. door Marcel Modde MIDDELBURG - Ze weten de recht bank in Middelburg aan hun zijde en in hoger beroep ook het ge rechtshof in Den Haag. Maar des ondanks slagen Edward Snijders en Joop Stalenburg er maar niet in de eerder door hen betaalde 110 eu ro boete terug te krijgen van het Openbaar Ministerie. „Ze komen een beetje over als slechte verliezers", zegt Snijders. Al meer dan twee jaar proberen de duikers hun recht te halen. Op 27 augustus 2008 werden ze door de politie betrapt bij het duiken in de oude veerhaven van Anna Jacoba- polder. Onterecht, zo hielden Snij ders en Stalenburg de diender de boete voor ogen. De haven is in ge bruik bij een mosselkweker (hang- cultuur) en heeft daarmee jaren ge leden zijn oorspronkelijke functie verloren. Ze besloten het te laten aankomen op een proefproces en matie over de taken van de wegin- specteurs, gebiedsinformatie en nuttige tips met betrekking tot pech- en ongevallen. De InfoTakes zijn geplaatst op de verzorgingsplaatsen de Voetpomp, de Vliedberg en de Vliete op rijks weg A58 en Westerloo op rijksweg N57. De folders worden gedrukt op gerecycled papier. werden door de bestuursrecht- bank in het gelijk gesteld. Het OM ging tegen de uitspraak in hoger beroep. Maar het gerechtshof be oordeelde eveneens het huidige ge bruik als bepalend en dus mag daar gedoken worden. „We zijn volledig vrijgesproken, dus het minste wat je dan mag ver wachten is dat je die boete terug krijgt", zegt Snijders. „Maar wan neer je daar om vraagt, verschuilt iedereen zich achter elkaar en weet niemand hoe het zit. Zelfs op een aangetekende brief wordt niet gereageerd", aldus Snijders. Waar het precies is misgegaan, is onduidelijk. Maar een oplossing is in het verschiet, aldus een woord voerster van het Hof Het justitieel incassobureau heeft volgens haar op 23 december opdracht gekregen het geld terug te storten. Dat die mededeling Snijders nog niet had bereikt, wijt ze aan de poststakin gen en kerstdrukte. MIDDELBURG - De bruinvissen moe ten beter beschermd worden. Dat vinden het Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek NIOZ en de Nederlandse afdeling van de Euro pese Unie voor Kust 'Zee EU- CC-NL. Zij gaan kijken hoe dat het beste kan gebeuren. De bruin vis komt steeds vaker voor in de Noordzee en ook in de Ooster- schelde wordt het dier (een dol fijnachtige) al enkele jaren met gro te regelmaat gesignaleerd. Het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie wil weten welke maatregelen no dig zijn om de bruinvis beter te be schermen. Vissers zouden daar vol gens het ministerie ook een rol in kunnen spelen. Ook moet duide lijk worden wat de bedreigingen van bruinvissen zijn. Overdracht van rechten en verplichtingen ingevolge Afdeling 3.5.1a van de Wet op het financieel toezicht De onderlinge waarborgmaatschappij Onderlinge Verzekeringmaatschappij ZLM u.a. (hierna te noe men "ZLM"), gevestigd te Goes en kantoorhoudende te 4463 XH Goes, Cereshof 2 deelt hierdoor aan betrokkenen mee dat zij met instemming van De Nederlandsche Bank N V. statutair gevestigd te Amsterdam, verleend bij besluit van 3 januari 2011haar rechten en verplichtingen uit na te noemen overeenkomsten van schadeverzekering (arbeidsongeschiktheid) met ingang van 1 januari 2011 heeft overgedragen aan de naamloze vennootschap Algemene Zeeuwse Verzekering Maatschappij N.V. (hierna te noemen "De Zeeuwse"), gevestigd te Middelburg en kantoorhoudende te 4331 JR Middelburg, Houlkaai 11, in het kader van diens bedrijfsuitoefening vanuit een vestiging in Nederland, Van deze overgang is overeenkomstig artikel 3:120, eerste lid, van de Wet op het financieel toezicht mededeling gedaan in de Staatscourant van 3 januari 2011, nummer 21552. De in alinea 1 bedoelde overdracht heeft betrekking op de overeenkomsten van schadeverzekering (arbeidsongeschiktheid) in de branche ongevallen, die behoren of behoord hebben tot de portefeuille van ZLM die zijn afgesloten tot en met 31 december 2010. De overdracht is voor alle belanghebbenden van kracht geworden met ingang van de tweede dag, na bekendmaking daarvan in de Staatscourant (3 januari 2011). Dit heeft plaatsgevonden op 5 januari 2011 De betrokken verzekeringnemers zijn krachtens artikel 3:120, zevende lid, van de Wet op het finan cieel toezicht gedurende drie maanden na dagtekening van deze Staatscourant bevoegd de overeen komst van arbeidsongeschiktheidsverzekering schriftelijk bij De Zeeuwse op te zeggen met ingang van de dag na afloop van deze termijn, In geval van zodanige opzegging vindt door De Zeeuwse pro rata premierestitutie plaats op basis van de brutopremie, overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:120, zevende lid,, van de Wet op het finan cieel toezicht. Voor de verzekeringnemers van de nu overgedragen overeenkomsten, eindigt met .ingang van de datum van overdracht als bedoeld onder 3 het lidmaatschap van ZLM, tenzij de desbetreffende ver zekerden andere overeenkomsten van verzekeringen met ZLM zijn aangegaan. Wilt n meer informatie nuer He ine en nutc met hetreW. Wilt u meer informatie over de ins en outs met betrek king tot de bouw van uw droomhuis (op uw eigen kavel)? Kom dan op maandag 10 januari naar onze informatiemiddag/- avond in Van Der Valk Hotel Goes! da's thuiskomen www.aUurebouw.ntwww.conceptwonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23