naar Middelburg' 'Leraren blijven altijd nodig. Ik ben ervan overtuigd dat ik na de Pabo snel als docent aan de slag kan.' terug naar zijn vaderland Winterwandeling met weerman Jos Broeke Time 2 Sing in Opstandingskerk Introductieworkshop Bollywooddansen Strandwandeling kynologendub The Old Firm treedt op Ons Dorpsleven Bouw tunnel begonnen woensdag 5 januari 2011 Zet uw foto in het album www.pzc.nl KAPELLE - Spoorwegbeheerder Pro rail is begonnen met het voorberei dende werk voor de aanleg van een tunnel onder het spoor in Kapelle. De onderdoorgang voor fietsers en voetgangers zal de woonwijk Zuid hoek (achtergrond) verbinden met het centrum van Kapelle. In het weekeinde van 21 en 22 mei wordt het tunneldek ingeschoven. Daardoor is er dan geen treinver keer mogelijk. Eind maart 2012 moet de tunnel ge reed zijn. De aanleg kost miljoenen euro's, waarvan Kapelle er drie be taalt. Ook de provincie en het Rijk dragen bij aan het project. foto Ronald den Dekker "In groep 8 wist ik het al: ik word juf! Na mijn mbo ben ik in februari dit jaar begonnen aan de opleiding Leraar Basisonderwijs. Toen ik een hogeschool moest kiezen, twijfelde ik geen mo ment. Het slagingspercentage van de Hogeschool Zeeland is hoog en de reis tijd vanaf mijn huis is prima. Al snel merkte ik dat ik de juiste beslissing had genomen. Het is een persoonlijke school en alle medewerkers, van docent tot directeur, zijn continue betrokken bij de studenten." "Over het vinden van een baan maak ik me geen zorgen. Leraren blijven altijd nodig. Ik ben ervan overtuigd dat ik na het behalen van mijn diploma een leuke baan als docent kan vinden in de provincie Zeeland, of West Brabant." Linda Snel (20) volgt de voltijdopleiding Leraar Basisonderwijs (Pabo) op de Hogeschool Zeeland en woont in Bergen op Zoom. Stage lopen "Vanaf dag 1 merk je dat theorie eri praktijk goed op elkaar aansluiten. Je gaat vier dagen naar school en loopt gemiddeld één dag per week stage. De stof die je in de les behandelt, pas je direct toe in je stage. Ook leer je om te gaan met diverse soorten kinderen." Veranderingen "Het onderwijs staat niet stil. De onder wijsvisie verschilt per school, maar over het algemeen leren kinderen nu meer in groepjes te werken. Een andere ontwik keling is het werken met de nieuwste technologische middelen. Denk aan een digiboard. Daar moest ik echt even aan wennen." Rekenen en taal "Op school wordt veel aandacht geschonken aan rekenen en taal. Voor dat je begint met de opleiding maak je een toets, en tijdens de studie ben je zowel met je eigen vaardigheden bezig als met de didactiek. De opleiding Leraar Basisonderwijs van de Hogeschool Zeeland start ook op 1 februari 2010 en biedt je de moge lijkheid om vier jaar later af te stude ren. Meer informatie? Ga naar www.hz.nl en zet je eerste stap naar een baan als leerkracht! Hogeschool U7 Zeeland w RITTHEM Zondag 30 januari wordt onder lei ding van weerman Jos Broeke en biologisch landbouwer Leo de Vis ser een winterwandeling gehou den rond Ritthem. Verzamelen om 13.30 uur in het dorpshuis. De wan deling wordt afgesloten met een soep(snert)maaltijd. Kosten: 4 eu ro. Aanmelden via tel. 464961 of ceesvanderwoude@gmail.com. GRIJPSKERKE In de Opstandingskerk in Grijpsker- ke is zondag 16 januari weer een Ti me 2 Sing dienst. In deze avond dienst zullen vooral moderne, gees telijke liederen worden gezongen. Het zingen zal worden afgewisseld met korte, eenvoudige meditaties. Dé dienst begint om 19.00 uur. Het thema van deze maand is: 'Een goed begin is het halve werk'. MIDDELBURG Bollywooddansschool Niembooda houdt op zaterdag 8 januari een gratis introductieworkshop. De workshop is van 12.00 tot 13.00 uur op het adres Kruitmolenlaan 129 in Middelburg. De dansstijl, die in de Indiase filmindustrie (Bollywood) wordt gebruikt, bestaat uit verschil lende stijlen zoals streetdance, buikdans en salsa. werd Lia Hector zijn 'huisbaas'. Mouradi en zijn tweede vrouw Cli via hebben nog altijd veel contact foto Lex de Meester met de eigenaresse van Galerie T, die aan het pand aan de Vismarkt grenst. Tijdens de kerstperiode was het echtpaar Mouradi weer even in Middelburg en verbleef in de oude, inmiddels tot vakantieappar tement verbouwde woning, nadat Hector eerder op bezoek was ge weest bij de voormalige huurders. Met gespaard geld liet Mouradi in Meknes, 55 kilometer ten westen van de stad Fez, een huis bouwen. Daarnaast heeft hij een klein ver blijf in de Kleine Atlas, een geberg te in het noord-oosten van het land. Hier woont nog altijd zijn moeder, inmiddels ver in de negen tig. „Zij wil niet in de stad wo nen." Het is 150 kilometer rijden vanuit Meknes naar de woon plaats van zijn moeder, maar over de Marokkaanse wegen doe je er wel vier uur over. Van Mouradi's kinderen wo nen twee zonen in Marok ko, één zoon in Nederland, één dochter in Duitsland en één dochter op Curasao. Hij is blij dat zijn oudste kinderen in Marokko zijn opgevoed. De ma nier waarop in Nederland kinde ren opgroeien, vindt Mouradi te vrij. Ze staan hier aan veel verlok kingen ten prooi, is zijn ervaring. Drank, drugs, losse zeden, het helpt allemaal niet om jongeren zonder kleerscheuren op te laten groeien. Het contact met Marokko en zijn familie ging in die veertig Neder landse jaren niet verloren. „Ik ging dikwijls naar mijn broer in Tour- coing bij Lille in Noord-Frankrijk." En elke zomer stapte hij met zijn gezin in de auto voor de lange rit naar zijn geboortestreek. „Het was drie, vier dagen rijden. Eerst hele maal naar Zuid-Spanje en dan bij Algeciras op de boot naar Marok ko." En nu dus in de winter even terug in Middelburg. Hij wil dat blijven doen en niet alleen omdat zijn zoon in Nederland woont. Ook om oude bekenden in de stad op te zoeken. En zijn vrouw vindt het heerlijk. „Je hebt hier alle winkels bij de hand. In Marokko moet je soms zes kilometer rijden." UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl OOSTKAPELLE Kynologenclub Zeeland houdt zon dag een strandwandeling voor hond en baas vanaf het parkeerter rein aan de Duinweg te Oostkapel- le Aanvang 11.00 uur. RITTHEM De band The Old Firm treedt op vrijdag 28 januari op in het dorps huis Ons Dorpsleven in Ritthem. Deze band, bestaande uit drie le den, brengt Schots/Ierse Folkmu ziek. Het optreden in Ons Dorpshuis be gint om 20.30 uur, kaartverkoop aan de deur vanaf 20.00 uur en de entree bedraagt 7,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21