'Ik heb eerder heimwee Kenniscampus Terneuzen gaat voorlopig in ijskast 20 101 Gesprekken met tweede exploitant voor Middelburgse Music Hall Lichte toename van verkeer op de N59 door problemen Vlaketunnel Bob de Bouwer op nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Middelburg REMIGRATIE Marokkaan Mohammed Mouradi keerde twee jaar geleden woensdag 5 januari 2011 w m&sm. door Theo Giele middelburg - Om de Music Hall op het ZEP in Middelburg ook overdag gevuld te krijgen, zijn ge sprekken gaande met een tweede exploitant naast Theater BV uit Terneuzen. Die tweede uitbater zou vooral moeten zorgen voor de invulling overdag. Nadat de gemeenteraad vorige maand twee ton beschikbaar stel de voor de 'afbouw' van het ZEP is wethouder Johan Aalberts 'con stant' in gesprek met de eigenaar en exploitanten van het bedrijven terrein in de Mortiere. Theater BV, die al het Scheldetheater in Terneu zen exploiteert, zou ook gaan zor gen voor de programmering van de Middelburgse Stadsschouwburg zierikzee - Het verkeer op Rijks weg N59 is door de problemen met de Vlaketunnel met ongeveer tien procent toegenomen. De extra drukte wordt veroorzaakt doordat een deel van de automo- bilsten de weg tussen Zierikzee en het Hellegatsplein verkiest boven de A58/A17. Het komt geregeld voor dat de reistijd route over de N256 (Deltaweg en Zeelandbrug) en de N59 gunstiger uitvalt dan de route over A58 en A17, via Bergen op Zoom en Roosendaal. Op zaterdag 8 januari houdt de gemeente Middelburg van 14.00 tot 18.00 uur haar nieuwjaarsbijeenkomst. Deze bijeenkomst wordt gehouden in wijkcentrum Palet en staat in het teken van Bouwen, Wonen en het Huis van de toekomst. U bent van harte welkom! Van 14.00 tot 16.00 uur zijn er doorlopend presentaties en tentoonstellingen. Met een bijzondere gast: Bob de Bouwer! De bekende bouwvakker komt naar de Middelburg om samen met jonge bezoekers te dansen en liedjes te zingen. Medewerkers van de gemeente vertellen over energiezuinig wonen, bouwprojecten, vrije grondkavels en monumenten. Naast de gemeente presenteren ook Woongoed, Delta NV en studenten van de Rietveld Academie zich op de bijeenkomst. Radiomaker Theo Rietveld geeft leiding aan het politiek café met raadsleden. Receptie Van 16.00 tot 18.00 uur is de nieuwjaarsreceptie met een toespraak door burgemeester Koos Schouwenaar. De nieuwjaarsreceptie wordt muzikaal omlijst door de Middelburgse Jazzband 'Moondance'. Om 16.45 uur wordt de nieuwe stadsdichter bekendgemaakt. Kom op de fiets Kom vooral op de fiets of te voet. Mensen die toch met de auto naar wijkcentrum Palet willen komen, wordt verzocht gebruik te maken van de parkeerplaats bij de Zuiderkerk aan de Schoutstraat. Verkeersborden verwijzen naar deze plek. U vindt wijkcentrum Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. én de Music Hall op ZEP„De Mu sic Hall zou overdag nog te weinig benut worden. Daarom is gezocht naar een tweede exploitant die de hal kan benutten voor het organi seren van bijvoorbeeld een mossel- feest, ijsbaan of een fair." Wie de beoogde tweede exploi tant is, kan Aalberts nog niet zeg gen. Wel zegt hij dat het streven is om de Music Hall nog voor de zo mervakantie te openen. De ge meente gaat zelf komend voorjaar de weg naar het ZEP van een defi nitieve asfaltlaag voorzien, autobe drijf Murre mag gaan bouwen op het braakliggend terrein voor het ZEP en de rest van die kavel zal worden ingezaaid. Verder wordt ook de bebording verbeterd en een extra brug naar het ZEP aangelegd. door Theo Giele De toename van tien procent is volgens Rijkswaterstaat gebaseerd op 'visuele inspecties' van de weg- inspecteurs. Zij constateren overi gens dat de drukte inmiddels weer aan het afnemen is. Op de N59 laat Rijkswaterstaat ook continue exacte tellingen uitvoeren, de resul taten hiervan worden echter pas over drie maanden bekend. Dan is er ook onderscheid te maken tus sen auto's en vrachtwagens. Het extra verkeer levert overigens geen files op. Wilders? De PW? Ach, weet je, als iemand in de politiek naar bo ven wil dan geeft hij de buitenlanders de schuld. Maar als zo iemand een maal de baas is, dan hoor je hem er niet meer over." Mohammed Mouradi kan zich niet opwinden over het debat over migranten in Nederland. Sinds 2008 woont hij weer in zijn ge boorteland Marokko. Het kille klimaat in Nederland was voor hem de reden om terug te gaan. Letterlijk het kille klimaat, de kou, want met politiek had zijn vertrek na veertig jaar Nederland niets te maken. „Reuma", legt Mouradi uit. „Ma rokko is toch een beetje warmer dan Nederland, dus dat helpt. Het had ook niets met heimwee te ma ken. Ik heb nu eerder heimwee naar Middelburg." De nu 74-jarige Mouradi woonde bijna vier decennia in de Zeeuwse hoofdstad. In 1966 ging hij weg uit Marokko. „Niet omdat er in Marok ko zelf geen werk was. Maar als je daar vijftig euro verdient en je kan in Europa honderdvijftig euro ver dienen, dan is de keuze snel ge maakt." Met zijn toenmalige vrouw ging hij eerst naar Frank rijk. De kinderen bleven bij zijn moeder in Marokko. 1\vee jaar later ging Mouradi werken bij een gasbedrijf in Utrecht. Geen plezierige tijd, herinnert hij zich. „De huisvesting was slecht. Je zat met vieren op een kamer." Zijn werk bracht hem ook naar Middel burg. Het beviel hem er wel. „Het was er toen ook veel rustiger dan in Utrecht." Hij hoorde dat het geen probleem zou zijn aan een woning te ko men. „Ik voelde me welkom. Ook werk was snel gevonden." Moura di kwam uiteindelijk in dienst bij de gemeente. Hij werkte bij de bui- door Eugène Verstraeten terneuzen - Het plan voor een grootschalige kenniscampus bij Terneuzen gaat voorlopig in de ijs kast. De ontwikkeling van een sportcampus met een sportsta dion is ook van de baan. De kenniscampus, een technische variant op de Roosevelt Academy in Middelburg, zou gestalte krijgen bij het in aanbouw zijnde voorlich- tings- en trainingscentrum Bioba- se Europe. Dow Benelux en het ROC Westerschelde wilden wel als gangmaker fungeren. „Maar in middels hebben ontwikkelingen en de economische crisis geleid tot andere inzichten", zegt burgemees ter Jan Lonink. „Dow wil op dit moment prioriteit geven aan het Maintenance en Value park. Het ROC zit in een fase van heroverwe ging vanwege de fusie met ROC Zeeland. Dus is het niet zo'n goed moment om nu over een groot schalige kenniscampus te praten." De gemeente neemt een terughou dende houding aan en richt zich voorlopig op een stapsgewijze uit bouw van activiteiten in en rond om Biobase. Lonink: „Daarmee hebben we natuurlijk al een ken niscentrum in onze gemeente". Burgemeester en wethouders heb ben ook besloten geen initiatieven meer te nemen of te ondersteu nen voor de ontwikkeling van een sportcampus en een sportstadion. Ook daarbij zou het ROC een be langrijke partner zijn. Het oplei dingscentrum heeft echter plan nen om de sportopleiding samen met sportschool Body Line onder te brengen bij het sportcentrum Vliegende Vaart. Wethouder Pim Broekhuysen (sport): „Dat zou op zich een ont wikkeling zijn die ik toejuich, want de sportopleiding heeft daar alle benodigde faciliteiten bij de hand. Maar als dat plan doorgaat hoeven we niet meer over een sportcampus in de Koegorspolder te praten." Een daar te bouwen sta dion zou onderdak kunnen bie den aan HSV Hoek die kampt met een verouderde accommodatie. „Nu duidelijk is dat zo'n stadion zeker de eerste vijf jaar geen optie is kunnen we met Hoek gaan pra ten." Omdat Hoek van alle Zeeuw se voetbalclubs op het hoogste ni veau speelt vindt Terneuzen dat ook de provincie een steentje moet bijdragen aan een oplossing. Mohammed Mouradi met zijn vrouw Clivia, even terug in Middelburg. tendienst en werd een bekend ge- naar Middelburg. Hij huurde een zicht in de straten. bovenwoning aan de Vismarkt. La- En zo verhuisde Mouradi in 1970 ter werd de woning verkocht en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20