JÊtf 1Ê^BBÊÊèë Geen pretenties maar ook geen nieuwe prikkels Zeeland PZCIt gpBF^wi| Schade Middelburg 24.500 euro Nieuws WALCHEREN 20 en 21 18 en 19 almanak Marokkaan heeft na remigratie heimwee naar Middelburg Emma en Gerrit zijn sterren in dansfilm De Nooijers Woensdag 5 januari 2011 Tip? walcheren@pzc.nl FBSHStBgjre^WMmWiCTgmi 1 Veere en Vlissingen hebben hun unieke kenmerken be schreven, hun dna. Ze doen geen beloftes die niet waar te maken zijn maar vertel- j len het bekende verhaal. Al te vaak verliezen ima- gocampagnes zich in prachtige leuzen die de werkelijkheid te boven gaan. Juist Vlissingen heeft dat er varen met de slogan waarmee de stad zich jarenlang profileerde: Bruisend als de branding. Wat me nigeen van buiten de stad al con stateerde, heeft ook de gemeente zelf nu vastgesteld: het klopt niet. Zowel de branding als de stad brui sen niet of nauwelijks. Onder aanvoering van de provin cie Zeeland gaan alle gemeenten opschrijven wat hun sterke pun ten zijn. Ze mogen daarbij de waar heid geeii geweld aandoen. Geen loze beloftes, niet pretenderen meer te zijn dan je bent. Zeeland hanteert nu immers de slogan 'echt waar', dus jezelf wat opsmuk ken is niet geoorloofd. Deze koers is mede gebaseerd op de lessen van hoogleraar 'regiomar- keting' Gert-Jan Hospers: probeer niet anders te zijn dan de ander, want er zijn al zoveel anderen, ben jezelf en draag dat uit. De zoektocht naar het dna van Veere en Vlissingen heeft in beide gemeenten enkele maanden ge duurd. De resultaten ogen - afge zet tegen de tijd - erg mager. Veere kwam medio december op de proppen met een document waaruit blijkt dat alle dertien ker nen anders zijn. Eenheid in ver scheidenheid, omschrijft burge meester Rob van der Zwaag dat in het voorwoord. Bovendien consta teert hij dat Veere wel anders is dan 'monumentaal Middelburg en 'maritiem Vlissingen'. Daarmee door Maurits Sep verklapte hij toen al wat Vlissin gen afgelopen maandag als zijn dna presenteerde: een stad aan zee, maritiem, ongepolijst, kleur rijk, kunst en festival. Dat was na tuurlijk ook niet zo'n moeilijke voorspelling voor Van der Zwaag. Bij het beschrijven van de eigen ka rakteristieken moeten de gemeen ten zich immers aan de waarheid houden en iedereen hier weet al lang wat Vlissingen is en heeft. Zelfs buiten de provincie zijn de sterke punten van Vlissingen en Veere (zee, strand, historie, rust, ruimte) algemeen bekend. Is het dan overbodig dat allemaal nog eens op te schrijven en in beel den te vangen? Nee, is een andere les van de hoogleraar regiomarke- ting: „Veel mensen die een gebied bezoeken, zoeken bevestiging van wat ze al weten of op foto's heb ben gezien." Je hoeft ze dus niet iets onverwachts te bieden maar iets bekends en vertrouwds. Er schuilt wel een groot risico in de gekozen aanpak. Het dna van Veere en Vlissingen is zonder pre tenties, maar ook zonder prikkels. Inwoners, bedrijven en instellin gen moeten zich laten inspireren door het dna en dat gebruiken in hun eigen reclames en campagnes. I let is maar de vraag of ze er vol doende inspiratie uit kunnen put ten, of het niet te veel blijft han gen in stereotype beelden zonder verrassing.Nog belangrijker is de vraag of dit stijlboek zorgt voor de broodnodige ambitie om Zeeland verder te helpen. Want dat moet het uiteindelijke doel zijn van wel ke campagne dan ook. Vlissingen profileert zich voortaan als 'stad aan zee' en beschouwt haar maritieme karakter als het 'dna van Vlissin gen. foto Ruben Oreel Eenheid in verscheidenheid, luidt de omschrijvng van het dna van Veere. Elke kern heeft zijn eigen karakteristieke beelden. Voor Veere is dat het monumentale stadhuis. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is geconfronteerd met een fors hogere schade dan in 2010 als gevolg van vernielingen tijdens de jaarwisseling. Vorig jaar lag het be drag rond de 13.000 euro. Nu gaat het om 24.500 euro, verklaart be leidsambtenaar Marinus Willem- sen. Hij vindt het zeer teleurstellend dat er voor een dergelijk bedrag aan schade is aangericht. De groot ste schadepost wordt veroorzaakt door het vernielen van drie par- keermeters. Twee zijn zwaar en één is licht beschadigd door vuur werk. De gemeente sluit kort voor de jaarwisseling de parkeermeters af, maar deze drie zijn daarvoor al be schadigd. Willemsen weet niet of het raadzaam is om volgend jaar die parkeermeters eerder af te slui ten. „Het gaat telkens om een afwe ging. Afgesloten parkeermeters brengen namelijk niets op." Een andere flinke schadepost is veroorzaakt door brandstichting in het tunneltje onder het spoor waardoor tegels kapot zijn gespron gen. „Daar zijn autobanden in brand gestoken." Verder zijn in Nieuw en Sint Joos- land en Arnemuiden twee speel toestellen vernield en zijn enkele afvalbakken opgeblazen. Ook zijn wat putdeksels verdwenen. Twitter. Door de één verguisd, door de ander verafgood. Dat eerste door de niet-twitteraars, dat laatste door- juist. Maar eerlijk is eerlijk, heel soms wordt er wel eens iets nieuws waardigs de wereld ingeslingerd via de korte berichtenservice op internet. Dat is dan weer handig voor de jour nalisten onder ons. Er zijn ook jour nalisten die zelf twitteren. Regel één is dan natuurlijk dat je geen nieuws weggeeft via Twitter, al was het maar uit concurrentieoverwegingen. Maar sommigen schijnen dat princi pe nog niet helemaal te begrijpen. Zo twitterde de verslaggever van die regionale omroep onlangs dat onver laten hadden gepoogd de pinauto maat in zijn dorp op te blazen. Dat was voor de redacteur van deze krant reden om meteen in actie te ko men. Wat leidde tot een volgende tweet van de omroep-journalist: 'Hé, het staat nu ook op de PZC-site!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17