Wie fit? Wii Fit! PZC i6 Afvallen met dr. Frank in de PZC Feiten: Hartslag Horloge woensdag 5 januari 2011 - masse ts» s VANDAAG: GEZOND SPORTEN Met je heup als een bezete ne op en neer wiebelen. En dat op een plank voor televi sie. Het lijkt gek, maar dank zij de Wii spelcomputer is het dat niet meer. door Sjoerd Marcelissen Nintendo heeft zelfs het oud-Hollandse spelletje hoelahoepen in een mo dern jasje gestoken; alle heupbewegingen worden op de spelcomputer Wii Fit gesimuleerd door een poppetje dat driftig rin gen rond zijn lijfje laat draaien. Computer en televisie worden vaak gezien als de kwade genieën achter veel gezondheidsproble men. Zoals luiheid, vetzucht en overgewicht. Maar al vanaf het voorjaar 2008 heeft Nintendo een oplossing voor dit schromelijke te kort aan beweging: de Wii Fit, een spelcomputer die je voor de televi sie laat zweten. "Het was voor ons een verrassing of dit product wel zou slagen", zegt Susan Iping, ma nager van de Wii Fit, namens Nin tendo Nederland. "Maar na tweeënhalf jaar kunnen we wel stellen dat het een succes is ge weest." Volgens haar komt dat met name door de veelzijdigheid en toegankelijkheid van de spelcom puter. In het najaar van 2009 is ook de uitbreidingsvariant Wii Fit Plus geïntroduceerd. Wendy van Dijk is daarvoor vanaf december 2010 ingezet als uithangbord voor een grote reclamecampagne van Nin tendo. De televisiepresentatrice is in een televisiespotje het voor beeld van een drukbezette moeder van twee kinderen die in hecti sche tijden toch aan haar bewe ging komt. "Onze doelgroep is vooral de vrouw in het gezin", ver klaart Iping de keuze voor Van Dijk. "We wilden het publiek bo vendien verrassen met een beken- Wii Fit vanaf 25 april op Europese markt In december 2007 in Japan geïntro duceerd Wii Fit heeft 40 oefeningen De uitgebreide set Wii Fit Plus heeft ruim 60 oefeningen in het programma Wii Fit plus in oktober 20Q9 in Ne derland gelanceerd Nintendo is een Japans bedrijf Nintendo in 1889 opgericht door Fusajiro Yamauchi, die begint met het maken van speelkaarten. In 1972 eerste computerspel op de markt de Nederlander." Het spelletje hoe lahoepen is slechts een klein on derdeel van een grote hoeveelheid toepassingen waarmee je spelen derwijs in vorm kunt aanscher pen. Er is keuze uit yoga-, kracht-, aerobics- en balanstrainingen. Dat in ruim zestig spelvormen. Push-ups, balansgames, rek- en strekoefeningen, schansspringen. En via de Wii Agenda zijn ook nog eens je persoonlijke vorderin gen te zien. De Wii Fit lijkt de po tentie te hebben van een allround fitnessapparaat. Iping: „Het brengt mensen in beweging en het is ook nog eens goed voor je gezond heid." Toch zijn er geluiden die al dat ge ploeter op een plankje relativeren. In Nederland is onderzoek gedaan naar het effect van de Wii; de Uni versiteit van Groningen deed enke le kleinschalige studies met weinig proefpersonen. „et is daarom moeilijk om te con cluderen dat de Wii Fit je wel of niet fitter maakt", stelt bewegings wetenschapper Simone Caljouw. "Maar voorlopig kun je wel zeggen dat het vooral leuk is. Oefeningen die normaal saai zijn, kun je daar door langer volhouden. Het zorgt voor wat extra motivatie om te be wegen. Maar jonge, vitale mensen schieten er weinig mee op. Ie wordt niet beter in bepaalde spor ten." Caljouw denkt wel dat ouderen er hun voordeel mee kunnen doen. „Door de balansoefeningen kun nen zij valpartijen voorkomen. Ook bij revalidatieprocessen kan het nuttig zijn." Nintendo erkent dat het gebruik van de Wii Fit niet per se te verge lijken is met sporten. "Het is maar net hoe intensief je het apparaat gebruikt", verklaart Susan Iping, manager van de Wii Fit. "Het is ook niet ons doel geweest om een fitnessapparaat op de markt te brengen, de entertainmentfimctie staat voorop. En als je weinig calo rieën verbruikt? Ja, dat ligt dan toch echt aan jezelf..." Wilt u in het nieu we jaar echt gaan afvallen? Dr. Frank en de PZC helpen graag een handje. Dr. Frank heet vol uit Frank van Berkum. Hij is inter nist, vasculair deskundige en in rap tempo bekend geworden als dé specialist op het gebied van over gewicht. Als internist weet hij als geen ander wat de medische gevolgen zijn van overgewicht: suikerziekte, hoge bloeddruk, hart- en vaatziek ten, onvruchtbaarheid, lever- en galaandoeningen, gewrichtsaandoe ningen en zelfs bepaalde vormen van kanker. Een jaar geleden verscheen van zijn hand het boekje Gezond slank met dr. Frank, dat al snel een best seller werd. Op 21 januari ver schijnt een nieuw boek van hem: Gezond slank met dr. Frank deel 2. Tevens is hij met ingang van van daag als deskundige te zien in een nieuwe editie van het tv-program- ma De Afvallers XXL. Vier donderdagen achter elkaar, te beginnen in de krant van morgen, heeft dr. Frank een column in de PZC. In deze rubriek gaat hij in op vragen van lezers met betrekking tot afvallen en overgewicht. Zijn column maakt onderdeel uit van de dagelijkse wellness-pagina in de PZC in januari. Wilt u dr. Frank een vraag stellen? Schroom niet, grijp uw kans en stuur een mail- tje naar redactie® pzc.nl www.drfrank.nl ezen? 1 pzc.nl/wellness ïderwerpen? Meer I Opmerkingen? Tips? redactie@pzc.nl M f Adverteren? advertenties@wegener.nl SS is I Abonneren? www.pzc.nl@abonneren www.pzc.nl/webwinkel Categorie/Wellness Wilt u afvallen, de conditie op peil houden of heeft u een hoger gelegen trainingsdoel? Train dan met de Topcom hartslagmonitor met vingersensor! In tegenstelling tot andere hartslaghorloges hoeft u geen oncomfortabele borstband te dragen. Hartslagbereik:43-200 BPM Voeding: 1 x CR2025 batterij Ideaal tijdens het sporten Waterdicht Normaal 34,05 Lezersprijs €24,95* •exclusief verzendkosten van 4,95 X BON TOPCOM HARTSLAG HORLOGE I 1 Hierbij bestel ik(aantal) x de Topcom Hartslag Horloge a 24,95* (46498) exclusief verzendkosten van 4,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 2 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Om OV GEBOORTEDATUM J Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. I BANK/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, I o.v.v. 'gezondheid en bewegen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle Informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl I treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16