PZCI2I RWS zet mes in bouwprojecten BEVELANDEN-THOLEN RHH 22 en 23 24 en 24 VOORZICHTIGHEID Woningbouwvereniging moet ook op de kleintjes letten Roze knuffeldieren Aanhoudingen na vechtpartij Basisschool 't Honk wint wetenschapsquiz Bezwaarmaker trekt beroepschrift in almanak Detective Dinsdag 4 januari 2011 Emma en Gerrit zijn sterren in dansfilm De Nooijers Jaap Kloet is content over succes Thoolse woningcorporatie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Woningcorporatie RWS schrapt of stelt een aantal ge plande projecten uit. Zo haalt ze een streep door de bouw van wo ningen in de nieuwe, Goese wijk Mannee. Dat geldt ook voor de plannen voor de kavel Nonnekes in Goes-West en de noordzijde van het Hollandiaplein. De RWS wil de komende jaren iets minder hooi op de vork ne men, onder meer met het oog op de huurtoeslag voor minder draag krachtige huurders waaraan socia le corporaties vanaf 2014 moeten meebetalen. De Nederlandse wo ningcorporaties moeten samen jaarlijks 650 miljoen op tafel leg gen. Hoewel de Vogelaar-heffing - een bijdrage van woningbouwvereni gingen voor verbetering van ach terstandswijken - van de baan is, verwacht RWS-directeur Maarten Sas dat de huurtoeslag erin hakt. „Dat gaat ons zo'n anderhalf mil joen euro per jaar schelen." De RWS meldt het voorzichtiger bouwbeleid in het jaarplan voor 2011. Dat wil volgens Sas niet zeg gen dat de corporatie er financieel slecht voor staat. „We zijn nog steeds een krachtige onderneming. Ons vermogen - 68 miljoen euro - is hetzelfde gebleven. We draaien nu het gas ietsje terug. Op tijd, want er zijn corporaties die hui zen moeten verkopen om finan cieel gezond te blijven." De RWS stopt ook definitief met de koopgarantformule, waarbij ko pers onder voorwaarden korting kregen (soms tot 30 procent) op een woning. Daar komt nu een stop op en uitstel van geplande projecten bij. In totaal zojn 209 woningen/appartementen. Mannee: 76 woningen, vooral appartementen worden geschrapt omdat het project financieel on haalbaar is, zegt Sas. Goes-West: plan kavel Nonne kes voor 20 woningen uitgesteld. Bouw Hollandiaplein (48 woon eenheden) in de ijskast gezet. Goes-Zuid: tien wooneenheden bij Casembroot-complex ge schrapt. Ook project De Bongerd uitgesteld. Goes-Oost: Residence Ceres bouw van (appartementen op oude WEA-locatie Oostsingel) uit gesteld. 's-Heer Arendskerke: de bouw van 32 grondgebonden woningen als tweede fase van de nieuwbouw van zorgcentrum Poelwijck wordt op de lange baan geschoven. Kattendijke: bouw 5 woningen Huyssenstraat uitgesteld. Wolphaartsdijk-Oost: plan socia le koopwoningen (aantal stond nog niet vast) vervalt. Wemeldinge: bouw van 9 ver pleeghuisplaatsen wordt uitge steld. GOES - Bij Automondo in Goes hoeven ze het leven niet door een roze bril te bekijken. Dat is niet nodig met een kluitje Roze Fiatjes 500 voor de deur. Zeven stuks staan voor de pui vooral bubblegum-roze te zijn. En nee, ze zijn niet besteld door een bedrijf in nagellak of een dameskapper met expansieplannen. De Goese vestiging van Automondo heeft ze ge woon bij de importeur ingekocht. „Het is een actiemodel van vorig jaar. Zeven stuks ston den er nog. We hebben een bod gedaan en nu staan ze allemaal hier", zegt verkoper Danmar Dees. Een gokje, geeft hij toe. „Maar ik denk dat er markt voor is. De auto is bpm- en we genbelastingvrij en bovendien kunnen we de KAMPERLAND De politie heeft naar aanleiding van een vechtpartij tijdens een nieuwjaarsfeest in een horecagele genheid aan de Mariapolderseweg in Kamperland zondag twee Bel gen van 39 en 28 jaar uit Genk aan gehouden. Beide mannen worden er van ver dacht dat zij een 19-jarige barkeep- ster, een 46-jarige vrouw uit Wie- lebroek (B) en een 60-jarige man uit IJsselstein hebben geslagen. De politie onderzoekt de zaak. KAPELLE Groep 8a van Basisschool 't Honk in Kapelle is winnaar geworden van de Nationale Wetenschapsquiz Junior 2010. De leerlingen hadden slechts één vraag fout beantwoord. Er kon individueel of per klas wor- den meegedaan aan de quiz. Er wa ren honderden inzendingen, de leerlingen uit Kapelle hebben een reisje naar Texel gewonnen. De meeste hoofdbrekens leverde de vraag 'Waarom zijn blauwe plek ken blauw?' op. OVEZANDE Het beroep van de laatste bezwaar maker tegen het bestemmingsplan Kom Ovezande is ingetrokken. Dat heeft de Raad van State aan de ge meente Borsele laten weten. Dat be tekent dat de bouw van een brede school aan de Mr. Dr. Messtraat nu zonder vertraging kan doorgaan. De school moet in maart 2012 open zijn. Borsele was, in afwachting van de zaak, overigens al begonnen met de voorbereidingen voor de bouw. auto's 2000 euro goedkoper aanbieden." Dees heeft al veel reacties gehad. Vooral van da mes, wier kooplust door de zuurstokroze voi- tures is aangewakkerd. „Zo'n 500, zeker in ro ze, is een knuffeldier." foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Ze kennen elkaar via het werk al ve le jaren. Je zou denken dat ze dus wel weten wat de ander leuk vindt. Maar nog steeds ontdekken ze tot hun beider verrassing gedeelde inte resses. Onlangs vertelde de één dat hij hele maal verslaafd is geraakt aan een Deense detective: The Killing. Bleek de ander dat ook te zijn. Sterker nog: ze waren beiden bezig aan dezelfde dvd uit de vijfdelige box, én aan de zelfde aflevering (g) uit die serie. Die ze bovendien op dezelfde avond had den bekeken. Na de kerstvakantie luidde dus de eerste vraag: „En, heb je The Killing uit?" Ja, was wederzijds het ant woord. En daar hield de gemeen schappelijkheid niet op. „Ik heb deel 2 van The Killing voor kerst aan mijn vrouw gegeven", vervolgde de één. „Ach", grijnsde de ander, „wat toevallig..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43