millenniumkinderenl 25 n Surinaams tintje vrijdag 31 december 2010 hij: 'je mag hier maar zestig hoor.'" Zijn moeder: „Vanmid dag nog, hielp hij spontaan een mevrouw om met haar au to uit de sneeuw te komen. Dat is typisch Revano." Een tikkeltje onzeker is hij ook. „Als hij een toets heeft op school, dan wil hij heel graag hoge punten halen. Dan ligt hij 's avonds laat in bed nog te leren", vertelt Amanda. „Hij is een perfectionist en vraagt vaak om bevestiging." Revano gaat niet in zijn eigen dorp naar school. Hij zit in groep 7 op de Tweern in Goes, een school voor speciaal on derwijs. Ramon: „Hij heeft een achterstand van acht maanden op zijn leeftijdsgenootjes. Op deze school kan hij in zijn eigen tempo werken. Dat is beter voor hem." Zijn moeder had het er in het begin moeilijk mee, geeft ze toe. „Hij werd uit zijn sociale omgeving gehaald, weg van zijn vriendjes. Bovendien heeft zo'n school voor de buiten wereld toch een stempel. Maar het belangrijkste is dat hij goed in z'n vel zit. Hij hóeft van mij niet goed te preste ren. Hij heeft het positief opgepakt, klaagt nooit. In de va kanties zegt hij vaak: 'nou, ik wil wel weer naar school." Amanda ziet haar zoon later iets creatiefs doen. „Hij helpt bijvoorbeeld met het versieren van de etalage in de winkel van zijn oma." Revano heeft andere toekomstplannen. „Mijn moeder zegt dat ik later wat met mijn handen moet doen. Maar ik wil veel geld verdienen." En dan? Hij denkt even na. „Dan ga ik sparen. Dat kan ik namelijk heel Jamiro, die vijftien maanden jonger is, zit wel in 's-Heer Arendskerke op school. Of hij goed met zijn broer kan op schieten? Revano haalt zijn schouders op. „Een beetje. Hij is rustiger dan ik. En stoer. Ik ben niet stoer. Daar hou ik niet zo van." De broers hebben een sterke band, zegt Amanda. „Hij is wel spontaan en stapt makkelijk op mensen af Zijn broer is afwachtender. Ze vullen elkaar leuk aan." Revano's vader is geboren in Suriname en heeft een islami tische achtergrond. Hij probeert dat mee te geven aan zijn zoons. „We bidden niet vijf keer per dag en we vieren ook niet alle feestdagen. Maar we eten alleen vlees dat ritueel geslacht is. Op kinderfeestjes eet Revano bijvoorbeeld geen frikandel of kroket, maar een kaassoufflé. Hij wordt Hollands opgevoed, met een Surinaams tintje: structuur, veiligheid, maar ook gezelligheid, vrijblijvendheid en lek ker eten." fotografie Ruden Riemens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79