381 sport A zlm. 'Als je vijf uur per nacht MARATHON ZEELAND BEDANKT ALLE SPONSOREN Kruiningen verlengt Herdenkingswedstrijd contract met Petersen voor Ruud Schuite Vijf scheidsrechters tijdens EK 2012 Sneijder derde in verkiezing L'Equipe Vijfdeklassers Ijzendijke en Croede verrassend verder tijdens Indoorsoccertoernooi m oüfides zeeland pr0vinCie Zeeland EEN GOED 2011 TOEGEWENST! Voor de derde keer wordt de Dakar-rally verreden in Zuid-Amerika. lurgen van den Goorbergh doet mee bij de buggy's. Hij is besmet met het virus. Carlo van Minde richt al zijn pijlen op WK en slaat EK over vrijdag 31 december 2010 KRUININGEN VLISSINGEN Gerrit Petersen is ook in het sei zoen 2011-2012 hoofdtrainer van voetbalvereniging Kruiningen. Hij is nu aan zijn eerste jaargang bezig bij de zaterdag-vierdeklasser. Kruiningen staat momenteel acht ste in de vierde klasse B. De ploeg heeft negentien punten uit acht duels. De ploeg moet nog veel wed strijden inhalen. NYON In navolging van wedstrijden in de Europa League en de Champions League, heeft de Uefa besloten ook bij het EK in 2012 in Polen en Oek raïne gebruik te maken van lijn rechters. Dat maakte de Italiaan Pierluigi Collina, baas van de Euro pese scheidsrechters, bekend. „Het experiment met vijf scheidsrech ters per wedstrijd is een succes." Ter nagedachtenis aan Ruud Schui te, de sponsor/supporter van VC Vlissingen die afgelopen jaar over leed, is er zondag een herdenkings wedstrijd op het sportpark aan de Irislaan. Het is een duel tussen 'de vrienden van Ruud en Arnold Schuite' en de voormalige Ai van VC Vlissingen. De aftrap is om 14.00 uur. PARIJS Wesley Sneijder is als derde geëin digd in de verkiezing 'kampioen van de kampioenen' van de Franse sportkrant L'Equipe. De voetballer van Internazionale kreeg 530 pun ten. De Spaanse tennisser Rafael Nadal won met 777 punten. De Spaanse voetballer Andres Iniesta eindigde voor Sneijder als tweede met 559 punten. TERNEUZEN Groede. Biervliet en Clinge, allebei één klasse hoger spelend dan die twee ploegen, beten in het stof. Zondag-tweedeklasser Aardenburg werd poulewinnaar met dertien punten. Topscorers van de avond werden Lodewijk van Keeken (Ij zendijke), Jordy Bakker (Zaamslag) en Jelle de Vreeze (Aardenburg) met vijf doelpunten. Het was gisteren West-Zeeuws- Vlaanderen boven tijdens de laatste voorronde in poule 4 van het Zorg- saam Indoorsoccertoernooi in het Terneuzense sportcentrum Vliegen de Vaart. Niet alleen plaatste Aar denburg zich volgens verwachting voor de finaleronde op zaterdag 8 ja nuari 2011, maar ook de zondag-vijfdeklassers Ijzendijke en SBSMtBSBSSKt DOMfN1CUS.Nl WAÏW.ISS'fKN waterbedrijf Rabobank Van Garderen Dekker Scheiftestremen verzekeringen Het sterrenelftal, video's, trainersnieuws... alles over het Zeeuwse voetbal op www.zeeuwsevoetbalawards.nl LE DAKAR door Yadran Blanco BREDA - Van de Nederlandse kou naar de Argentijnse hitte. Een tem peratuurverschil van pak 'm beet dertig graden. De eerste beproe ving was direct een zware, maar geen onoverkomelijke. Met dank aan de sauna en een goede voorbe reiding. Jurgen van den Goorbergh (41) is klaar voor de 33e editie van de Dakar-rally die morgen van start gaat. Het prettige vooruitzicht? Twee in tensieve weken waarin geen tijd is om een oog dicht te doen. Als je vijf uur per nacht kunt slapen, is het veel. „Of dat gevaarlijk is? Na tuurlijk, maar wat moet je anders? Om wakker te blijven, drink ik veel cola en neem ik cafeïnetablet- jes. Met als gevolg dat ik bij aan komst in het kamp sta te stuiteren en nauwelijks kan slapen." Voor de derde keer neemt de avon turier uit Breda deel aan de wreed ste van alle races. „Het is een apart soort virus. Je wordt er mee geïn fecteerd en het gaat er nooit meer uit", zegt de voormalige motorra cer op de weg met twinkelende ogen. In 2009 werd hij bij zijn de buut knap zeventiende op de mo tor. Een jaar later viel hij in de der de etappe uit. Na tien kapotte as sen hield hij het voor gezien. Ei genlijk zou dit zijn vierde Dakar moeten worden. In 2008 werd het evenement op het laatste moment echter afgelast vanwege de dreigen de terreurdreiging op het Afrikaan se vasteland. Nadien deed de kara vaan nimmer meer Afrika aan. Zuid-Amerika is voor het derde op eenvolgende jaar het decor. „Ik wil hoe dan ook de rally in Afrika een keer rijden." Van den Goorbergh start met een DEN BOSCH - Turner Carlo van Minde laat het Europees kam pioenschap van begin april in Ber lijn links liggen. De 22-jarige Goesenaar richt zich volledig op het WK in oktober in Tokio. Hij wil voor dat toernooi een aantal nieuwe, moeilijkere oefeningen in studeren en daardoor zou de voor bereiding op het EK in het ge drang komen. Carlo van Minde verving Yuri van Gelder in het Nederlands team, dat op het afgelopen wereldkampi oenschap in Rotterdam een histori sche vijftiende plaats behaalde in het landenklassement. Het WK in de Japanse hoofdstad is een belangrijk moment in het olympisch kwalificatietraject. Ne derland moet daar bij de beste twaalf landen eindigen om in de race te blijven voor een teamticket voor Londen. vernieuwde buggy. Een lichtge wicht van amper 750 kilo. Het mi nimumaantal volgens de richtlij nen van de ASO, de Franse organi sator van de Dakar-rally. „Hoe lich ter, hoe meer vermogen het voer tuig heeft. Dat komt de snelheid ten goede." De charme van de uitputtingsslag zit hem in de kleine dingen. Zoals die bewuste 9 januari in 2009 toen de maag protesteerde. Hulp kwam uit onverwachte hoek. „Ér ston den zoveel mensen langs de kant dat ik het publiek inliep om wat eten te regelen. Komt er plots ie mand naar me toe die zich be zorgt afvraagt wat er loos is. 'Met onze motor is alles goed, we heb ben alleen ontzettende honger', antwoordde ik. Haalt die man ver volgens een berg spareribs uit de kofferbak, niet te geloven. We heb ben ze op de barbecue gelegd en heerlijk gegeten. Ik kan je verzeke ren dat ik in het bivak minder goed voedsel krijg." Van den Goorbergh heeft er bijna een jaar voorbereidingstijd op zitten. Samen met zijn maatje Kees Kooien - de oprichter varthet bekende booking.com - en Kees Brassen sleutelde hij vijf maanden aan de GoKoBra. „Een week voordat we de auto in Le Havre moesten inschepen, was hij klaar." In Buenos Aires zal de buggy wor den volgepropt met allerlei beno digdheden. Zo neemt Van den Jurgen van den Goorbergh in zijn buggy. UIT 'Nv; i> BILJARTEN Driebanden. Kersttoernooi Zondert. Halve fi nale: Frédéric Caudron-Eddy Merckx 50-39, 27; Roland Forthomme-Peter Ceulemans 50-27, 28. Finale: Frédéric Caudron-Roland For- thomme 50-31, 26. Eindstand 1. Caudron 2.097; 2. Forthomme 1.414; 3. Eddy Merckx 1.757; 4. Peter Ceulemans 1.664; 5. Eddy Lep- pens 1.967; 7. Peter de Backer 1.500. Driebanden. Derde divisie. Steketee Schil ders—'t Tapperijke 4-4: Tonny van Iwaar- den-Edwin Adriaanse 35-33, 58; Martin Steke- tee-Johan van Cinneken 27-35, 78; Willem van Leeuwen-René Dam 30-20, 54; Rinus Kra- mer-Cees Broos 25-30, 70. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Oudejaars Jumping Stal de Kroo. Paarden klasse Z: 1. Carolein van de Plasse, Delta Mossel's Jantje (Yerseke) 0/0/33.15; 2. Ingrid Jakobsen, Zsazsa (Melisker- ke) 0/4/31.23; 3. Piet Huige, Uccello(Nisse) 4/72.22. M: 1. Laurens Graper, Vliegensvlug (Prinsenbeek) 0/0/29.30; 2. Ingrid Jakobsen, Zsazsa, 0/4/31.96; 3. Wilma de Bruijjn, Cognac Z (Heerle) 0/4/33.51. L: 1. Mandy Deurlo, Nona (Tholen) 0/0/34.05; 2. Chris .Boone, Ultravox (Aagtekerke) 0/0/34.12; 3. Anniek van der Lin de, Chanel Z ('s-Heer Arendskerke) 0/0/35.91. B: 1. Yvonnne Jakobsen, Baileys (Meliskerke) 0/0/49; 2. Robert Bles, Zoef VdV (Essen) 0/0/44; 3. Mara Klaver, Woloma (Wissenkerke) 0/1/50. Pony's klasse Z cat.CD: 1. Maxi de Weert, Hoeve Jagersrust Anouk (Ossendrecht) 0/0/28.81. M cat. CDE: 1. Jordy Jong, Salude C (Den Bommel) 0/0/26.74. L cat. DE: 1. Merle Acda, Kinkie (Nisse) 0/0/31.34. L cat. ABC: 1. Rowena de Weert, Brilliant (Heerle) 0/0/30.80. AGENDA VRIJDAG ATLETIEK Tankloop. Start: 12.00 uur. Afstanden: 5 km, 10 km en 20 km. Inschrijven tot 11.30 uur in Pannenkoekhuisje. Sylvesterloop. Start 14.15 uur: jeugdloop, 14.30 uur: 10.5 km, 4.2 km en 2.1 km. Locatie: Nieuwvliet-bad. Eindejaarscross. Start: 13.30: 0,5 km jeugd, 3.2 km, 6.4 km, 14.30 uur: 9.6 km. Inschrijven: kantine v.v. Axel, Boslaan 6 te Axel. RUGBY Vriendschappelijk. Oud-Oemoemenoe- Jong-Oemoemenoe., Kick-off: 14.30 uur, sport park Voorborch in Middelburg. TENNIS Walchers Open. Locatie: Racketcentrum Vlissin gen. Aanvang: 10.30 uur. Sjoemeltoernooi. Locatie: Racketcentrum Ka- pelle. Aanvang: 9.00 uur. Zuidwest Leasejeugdtoernooi (K4). Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang: 9.00 uur. ZATERDAG TENNIS Sjoemeltoernooi. Locatie: Racketcentrum Kapel- Ie. Aanvang: 18.00 uur. ZONDAG TENNIS Finales Walchers Open. Locatie: Racketcen trum Vlissingen. Aanvang: 9.30 uur. Finales Sjoemeltoernooi. Locatie: Racketcen trum Kapelle. Aanvang: 9.00 uur. Finales Zuidwest Leasejeugdtoernooi (K4). Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang: 9.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40