betrokkenen5 Geldzorgen voor PKN-kerken in Middelburg Maakt de prijs voor u het verschil? 29 Komst biomassacentrale in Hulst is onzeker Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. GERARD vrijdag 31 december 2010 foto Lex van Lieshout/ANP een stijging. We zitten nu op twaalf." De Ceuster: „We hebben het aantal huisuitzettingen al sterk terugge bracht, maar we willen nog meer doen. We willen toe naar persoon lijke begeleiding van mensen die problemen hebben met de betaling. En evenredig daaraan willen probe ren de problematiek sneller te her kennen en adequaat reageren. Maar die slag moeten we nog maken." Maandag volgt het laatste deel van deze serie. Dan gaat het over regelin gen die corporaties hebben om men sen te helpen bij de aankoop van een woning. S, m m W 'K £88838 Bi t Huurachterstand Per maand int l'Escaut 6500 keer de huur; Driekwart van de huurders betaalt via automatische incasso; In 2009 betaalden 350 huurders niet op tijd en ontvingen daarom een aanmaning; Bij de tweede aanmaning heeft ruim de helft van de huurders als nog betaald of een betalingsrege ling met l'Escaut getroffen; Gemiddeld staan er bij l'Escaut 130 zaken uit bij de deurwaarder; Zo'n tweehonderd mensen betalen hun huur via de Kredietbank Wal cheren; Bij Woongoed Middelburg kamp ten in 2009 440 mensen met een huurachterstand; Dat is 7 procent van het aantal huurders; In 2009 had Woongoed 8 huisuit zettingen. Dit jaar zijn er zo'n 12 huisuitzettingen; l'Escaut telde in 2009 18 uitzettin gen, dit jaar zo'n 24 uitzettingen. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! DELTA I I 11 the multi-utility company Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl verhuizingen en meubelopsiag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.ni door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Protestantse Ge meente Middelburg luidt intern de noodklok. Financieel staan de negen Middelburgse PKN-kerken die zijn verenigd in de Protestant se Gemeente Middelburg er slecht voor. In het Middelburgs Kerkblad van december worden de leden van de negen kerken opgeroepen naar een informatieavond op 27 januari te komen. De slechte financiële situatie heeft verschillende oorzaken. In de meeste PKN-kerken (Protestantse Kerk in Nederland, samenvoeging van de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland en de Evangelisch-Lu therse Kerk) loopt het aantal le den terug en de jonge leden die er bij komen, geven minder geld aan de kerk. De kerken missen dus in komsten. Dit terwijl de kosten voor onderhoud van de kerkgebou wen juist stijgen. De Protestantse Gemeente Middel burg (PGM) heeft nog een reserve van ruim twee miljoen euro, maar deze is nodig voor onderhoud, staat in het'kerkblad. „Als alle pun ten uit het meerjaren-onderhouds plan zouden worden uitgevoerd, hebben we nu al geen reserve meer. Laat staan dat er geld zou zijn voor nieuw beleid." Volgens de PGM moet er nu actie ondernomen worden 'voordat we helemaal in de problemen ko men'. Een stijging van de ledenbijdragen is geen afdoende oplossing, schrijft de Algemene Kerkenraad in het kerkblad: „Al zouden we met z'n allen tien procent meer ge ven - en dat zou geweldig zijn - dan nog zullen de komende jaren hoogstwaarschijnlijk een daling in de inkomsten laten zien. Met min der leden kun je nu eenmaal min der opbrengen en de jongere gene ratie is nog niet gewend aan het oude 'geefgemiddelde' van de voor gaande generatie." De Algemene Kerkenraad wil nu eerst in gesprek met de leden over de kerkgebouwen en het gebruik ervan, over alle andere kosten en op termijn ook over de predikants plaatsen. Daarna zal de Algemene Kerkenraad nadenken over moge lijke scenario's. De eerste bijeenkomst over de toe komst van de PGM wordt op don derdag 27 januari gehouden in kerk De Morgenster in de Adr. Lau- wereyszstraat. De kerken die zijn verenigd in de Protestantse Gemeente Middel burg zijn de Nieuwe Kerk, Koor kerk, Oostkerk, Hofpleinkerk, Lu therse Kerk, Engelse Kerk, Ont- moetingskerk, De Hoeksteen en De Morgenster. door Harold de Puysseleijr HULST - Initiatiefnemer Tom van den Manacker van Van den Manacker Energy in Hulst is pessi mistisch gestemd over de kans dat de geplande bouw van een biomas sacentrale aan de Hogeweg in Hulst door kan gaan. Met het aantreden van het nieuwe kabinet is de kans volgens Van den Manacker minder dan vijftig procent dat de aangevraagde Subsi die Duurzame Energie (SDE) be schikbaar wordt gesteld. Het kabinet wil de huidige SDE-re- geling afschaffen en vervangen door een nieuwe subsidieregeling. Die moet echter nog vorm krijgen en zal pas halverwege volgend jaar worden opengesteld. Van den Manacker is bang dat zijn subsidieaanvraag daardoor buiten de boot valt. „De kans is klein dat het nog doorgaat. We verwachten in januari of februari definitief uit sluitsel te krijgen. Het worden voor ons dus nog een paar hele spannende maanden." Van den Manacker maakte de plan nen voor de vestiging van de bio massacentrale op een terrein van ettelijke hectares groot op de hoek van de Hogeweg en de Provinciale weg N61 eind vorig jaar bekend. In zo'n centrale wordt sloophout door verbranding omgezet in duur zame elektriciteit en warmte. De centrale zou een capaciteit krijgen waarmee ruim 25.000 huishou dens van stroom konden worden voorzien. De biomassacentrale zou in 2013 in bedrijf moeten ko men en uiteindelijk werk gaan bie den aan zo'n dertig mensen. Van den Manacker Energy heeft al le bouw- en milieuvergunningen die nodig zijn voor de bouw en ex ploitatie van de biomassacentrale inmiddels al geruime tijd binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31