Bond wil onderkruipers uit haven Nieuwjaarsruzie PZC vrijdag WINNAARS De redactie van de PZC selecteerde zeven Zeeuwen en instellingen, die het jaar 2010 extra kleur gaven. Sportief, creatief, literair, muzikaal: in elk geval bevlogen. De krant 5 weken voor 15 euro! VERLIEZERS We noemen hen de verliezers van 2010. Ook zij gaven het jaar kleur, zij het anders dan ze hoopten. Maar ja, zonder verliezers ook geen winnaars. Marten Wiersma Pieter Vierhout vrijdag 31 december 2010 door Ondine van der Vleuten gif» Mggfl Vandaag, een week na mijn stichtelijke kerstco lumn, sta ik in boete kleed gehuld voor u. Al le goede bedoelingen ten spijt kerstruzie gehad, jawel. Het ging natuurlijk weer nergens over - zoonlief die in hoog tempo een zakje snoep opvrat, dringen in de badkamer, een design-afvoer die z'n werk niet deed en vaag gedoe over een broek die afzakte - maar het eind van het liedje was dat ik briesend naar de krant vertrok om daar in vrede te kunnen wer ken. Even overwoog ik om een van de flessen bubbels open te trekken die in de kamer van de hoofdredacteur stonden te wach ten tot ze opgehaald werden, maar daarvoor was het nog te vroeg (11.27 uur) en daarbij wist ik niet zeker of ik dan nog samen hangende verhalen zou kunnen schrijven. Tegenwoordig gaat het er op krantenredacties niet meer zo wild aan toe, maar uit het ver leden ken ik prachtige verhalen over beschonken redacteuren en waar dat allemaal toe kan leiden. Nee, die ga ik hier lekker niet ver tellen. Wel een andere anekdote, waar ik elke Kerst aan moet den ken. Het gebeurde op 1 januari. In dat Vlissingse gezin waren woorden gevallen. Het ging na tuurlijk weer nergens over - de oliebollen die mislukt waren, sok ken die rondslingerden, een schil derij dat nog moest worden opge hangen, of iets in die trant Kerst was voorbij, Oud en Nieuw was voorbij. In een ijzige stilte begon het stel met het aftuigen van de kerstboom. Amper was de eerste bal eruit, toen mevrouw er eentje op de grond liet vallen. Meneer keek op en zei verontwaardigd: „O! Maar dat kan ik ook!", en liet demonstratief de bal los die hij in zijn handen had. Haar reactie was waardig en beheerst. Ze keek hem strak aan, plukte doodkalm een bal uit de boom en gooide hem ka pot. PetsDat liet hij niet op zich zitten. Knal! Enzovoorts. Tot alle ballen in scherven om de bijna naaldloze, kale kerstboom lagen. Zij was de eerste die weer wat zei. „Die éérste bal, hè? Dat was een ongelukje." COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode, U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook" het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir iel colofon itell u nadere inlormatie aan. Koninginnedag met de koningin op 30 april, de Ronde van Italië op 10 mei en een week later nog de grote herdenking van het bombardement van 1940. Middelburg beleefde een ongekende opeenstapeling van gro te evenementen. Burgemeester Schouwenaar kon tevreden terug zien. De gemeente kreeg veel lof toe gezwaaid, van Italiaanse wielerbazen tot aan Beatrix: 'U heeft ons en het land Koninginnedag teruggegeven'. Kapster Jessica Price (24) uit Terneu zen won in oktober als Young Ta lent de prestigieuze Wella Trend Vis ion Awards wedstrijd. „Dan gebeurt er heel wat met je. Mensen in de kapperswereld vinden ineens jouw mening heel belangrijk." Ze werkt bij Les Artistes in Terneuzen. „Veel kapalons hebben me een baan aan geboden. Maar ik heb nee gezegd. Ik wacht tot mijn droom uit komt. Nee, ik vertel nog niet wat die is." De uit Middelburg afkomstige saxo fonist Jasper van Damme (24) won de solistenprijs van de Dutch Jazz Competition 2010. In het kader van de Young Vips Tour - dé jazztournee voor Nederlands talent - doet hij op 11 maart Porgy Bess in Terneuzen aan met het Castel/van Damme Quartet. Op 28 april speelt hij in jazzcafé Desafïnado in Middelburg. De eerste cd van het kwartet ver schijnt binnenkort. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns MIDDELBURG - Zeeland Seaports mag geen vakbondsacties onder mijnen. Dat was de inzet van een kort geding dat FNV Bondgenoten gisteren in Middelburg tegen het havenbedrijf aanspande. De aanleiding was het arbeidscon flict bij de Vlissingse Bootlieden- wacht, waarvan veel werknemers het juridische steekspel in de recht bank kwamen meemaken. Door de acties bij het bedrijf zijn acht tien van de 24 bootlieden niet aan het werk. Het aan- en afmeren van zeeschepen gaat evenwel door dankzij de inzet van bootlieden uit IJmuiden en Dordrecht. Die zijn volgens FNV Bondgenoten in geschakeld door tussenkomst van de havenmeester van Zeeland Seaports. Daarmee zorgt het ha venbedrijf ervoor dat - in de termi nologie van de bond - 'onderkrui pers besmet werk uitvoeren'. En dat mag niet, werd namens FNV Bondgenoten aangevoerd. De Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs stelt dat bij col lectieve arbeidsconflicten geen ver- vangde arbeidskrachten mogen worden ingezet. Namens Zeeland Seaports werd aanvankelijk een juridisch rookgor dijn opgeworpen. De dagvaarding zou niet kloppen en de bond had de NV Zeeland Seaports gedaagd in plaats van de gemeenschappelij ke regeling havenschap Zeeland Seaports die tot 2011 nog de scep ter zwaait. De voorzieningenrechter prikte daar echter doorheen en zo kwam De provinciebestuurder van milieu blunderde in de uitzending van tele- visieprogramma Zembla ovër Thermphos. Wiersma kwam slecht uit zijn woorden en wist geen ant woord te geven op vragen. Commis saris van de koningin Karla Peijs noemde de uitzending 'een ramp voor Zeeland'. Wiersma bleef, net als geijs, op zijn post. Provinciale Staten laten momenteel onderzoek doen naar de Thermphoskwestie. De voorzitter van de raad van be stuur laat het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in diepe financiële pro blemen achter. Het ziekenhuis moet ingrijpend bezuinigen om een faillis sement af te wenden. Er geldt een vacaturestop; tijdelijke contracten worden niet meer verlengd. De nieuwbouw van het ziekenhuis op Walcheren en de verbouwing van het ziekenhuis in Goes lijken verder weg dan ooit. De basisschool de Linden in Elle- woutsdijk moest een jarenlange strijd tegén sluiting opgeven. De deuren gingen dicht. Weer een slag voor de leefbaarheid in het dorp. De leerlingen van de Ellewoutsdijkse schooi gaan nu met een busje naar het onderwijs in naburige dorpen. Na 62 jaar heeft het dorp hu ook geen school meer. Inmiddels zijn de regels voor de sluiting van kleine scholen weer wat soepeler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2