niet aantrekkelijker 37 Organisatie scherpt inschrijvingsregels aan na problemen ■iauiai Optreden Blaf bi) finish zou fantastisch zijn Hl Lein Lievense blij met uitkomst onderzoek Kustmarathonboek 2011 nu al te bestellen m W De sportredactie van de PZC brengt ook in 2011 een boek uit over de Kustmarathon met onder meer alle uitslagen van de hardloopmarathon en de Ladiesrun. Alle onderde len komen uitgebreid aan bod, voorzien van honderden foto's. Wie zich vannacht in schrijft voor het evenement, kan het boek meteen reserveren. Ook over de Kustmara thon van 2010 is een boek verschenen. Er zijn nog enkele exemplaren te koop van het boek 'B/ie da'k er bin' via de webshop van de PZC: www.pzc.nl/webshop De inschrijving voor de Kustmarathon moet niet op 1 januari open gesteld worden, maar later in het jaar. Het is jammer dat na 1 augustus startnum mers niet meer omgenummerd kunnen worden. geen mening anders 56% Een deelnemer die toch meeloopt op het startnummer van iemand anders moet gediskwalificeerd worden. Nou red dine A t hamna ■i11» .Willem Adriisansens j bron Maurice Steketee j foto Jofian van der Heijden vrijdag 31 december 2010 I Lein Lievense gHH 59% 3%' Het is een goede zaak dat de organisatie het overnemen van startnummers aan banden gaat leggen, waardoor er geen 'onbekende' atleten aan de start kunnen staan. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Over één ding wa ren bijna alle deelnemers aan het onderzoek het eens: de organisatie moet niet te veel veranderen en vooral doorgaan met het evene ment zoals het er nu staat. Toch kwamen er ook suggesties om een aantal zaken te verbeteren of aan trekkelijker te maken. We zetten er hieronder een aantal op een rij: De opvang van de lopers na de fi nish zou iets mogen worden uitge breid. Nu blijft iedereen in de tent, in clusief aanhang. De tent is daar veel te klein voor. De Kustmarathon moet nooit com mercieel worden. Maak de wildcards inzichtelijker. Wie krijgt die wel en wie niet? Heeft een 60-plusser die in zijn categorie in de prijzen zou kunnen lopen ook recht op een wildcard? Hoe later er kan worden ingeschre ven, des te minder de kans op uitval lers. En dus hoeft er ook veel minder omgenummerd te worden. Tegen zwartlopers bij de Wandel marathon moet harder opgetreden worden. Meer muziek onderweg zou leuk zijn, vooral na Domburg. De Kustmarathon is een mara thon voor de liefhebber. Die loop je voor je plezier, voor de "uitdaging. Niet voor prijzengeld. Dat is nu al aan de hoge kant. Een trofee en eeu wige roem is voldoende. De dames die op vrijdagavond meedoen aan de Ladiesrun willen na afloop ook een loopshirt. De Kustmarathon is een groot(s) evenement. Daar hoort een dito stra tegie bij. Doel zou moeten zijn het halen van de landelijke tv net zoals Amsterdam en Rotterdam. 1 maart, april of mei is vroeg ge noeg om de inschrijving te openen. Een optreden van Blof in de Langstraat lijkt me fantastisch. Tussen de Ladiesrun en de mara thon zit heel veel verschil qua af stand. Is het mogelijk om ook een halve marathon te organiseren? Voor velen is een marathon te hoog gegre pen, maar een halve wel een uitda ging. Het zou leuk zijn als er ook bij de Ladiesrun leeftijdscategorieën zou den zijn. Zo worden de oudere loop sters ook gewaardeerd en kunnen ze op het podium komen. De gemoedelijke sfeer van deze marathon is erg belangrijk, daar moet niet aan getornd worden. Zo veel mogelijk mensen moeten zo veel mogelijk plezier kunnen beleven. door Maurice Steketee MIDDELBURG - De organisatie van de Kustmarathon heeft de inschrij vingsregels voor de negende editie flink aangescherpt. Het overne men van startnummers wordt aan banden gelegd. „Alleen al bij de La diesrun hebben we afgelopen jaar tweehonderd startbewijzen moe ten omnummeren. Daar beginnen we niet meer aan. Het is veel-te veel werk en die tijd en energie kunnen we beter in andere dingen steken", vertelt Lein Lievense, de drijvende kracht achter de mara thon. „We zaten soms avonden achter de computer om alle veranderin gen te verwerken. Dan kregen we half mei een mailtje van iemand die geblesseerd was en niet meer mee kon doen. Een maand later was de blessure over en wilde ze weer wel mee doen. En bij de La diesrun wilden ook heel veel vrou wen wisselen tussen de vijf en tien kilometer." Vanaf 1 augustus kan er helemaal niet meer worden omgenummerd. Daarvoor nog wel, maar daar zijn dan wel administratiekosten aan verbonden. „Voor de Ladiesrun be taal je tien euro, voor de hardloop marathon 25 euro. We hebben be wust een drempel opgeworpen om toestanden als afgelopen jaren te voorkomen. Bovendien gaat de tijdwaarneming er ook geld voor rekenen als er veel verandert. We moeten even kijken of er nu nog steeds veel gebruik van gemaakt gaat worden. Als dat het geval is maken we misschien een deel van het geld wel over naar een goed doel." Voor toppers is er wel een wild card beschikbaar. „Dat blijft ge woon hetzelfde maar we moeten het wel van tevoren weten. We willen weten wie er meedoet. Wint iemand de Kustmarathon van wie we niet wisten dat-ie mee deed dan volgt diskwalificatie. We willen niet zoals afgelopen jaar voor verrassingen komen te staan." Bij de Wandelmarathon zijn er vol gens Lievense geen problemen met omnummeren, omdat er geen klassement wordt opgemaakt. Aan de negende editie kunnen dit jaar weer meer deelnemers mee doen. De organisatie heeft beslo ten dat er bij alle onderdelen zo'n tien procent meer kan starten. „De Ladiesrun en de MTB-tocht gaan naar 750 deelnemers, de hardloop- Het is geweldig om te horen dat de meeste deelnemers vinden dat we als organisa tie goed bezig zijn", zegt Lein Lie vense in een reactie op het onder zoek. „De meeste mensen vinden dat de Kustmarathon moet blijven zoals ie is en dat is ook altijd ons uitgangspunt geweest. We gaan geen rare dingen doen. Het moet overzichtelijk blijven." Lievense is van mening dat de marathon naar 1750 en de Wandel marathon biedt plaats voor drie duizend mensen." Volgens Lievense zit de Wandelma rathon daarmee aan z'n maxi mum. „De andere onderdelen kun nen nog wel gelijdelijk groeien, maar voor het wandelen is dat on verantwoord. We kunnen de op vang in Zoutelande niet meer aan. We hebben dit jaar wel meer ruim te bij de finish, want de muziek tent is weggehaald. Op die plek ko men zes partytenten te staan waar de deelnemers hun medaille kun nen ophalen, de jury en EHBO een plekje krijgen en ook de shirts kunnen worden opgehaald." Inschrijving De inschrijving van de Kustmara thon gaat vanavond om 00.00 uur open. Qt Wie mee wil lopen, wandelen of fietsen kan zich aanmelden via www.marathonzeeland.nl inschrijfgelden: hardloopmarathon: 35 euro Wandelmarathon: 17.50 euro Ladiesrun: 8 (5 km) of 10.50 (10 km) euro Mountainbiketocht: 13 euro Betalen gaat via Ideal, uitgezon derd de Wandelmarathon. Lein Lie vense: „Daar doen ook veel oude ren aan mee en die zijn nog niet zo bekend met dit systeem." De Wandelmarathon is altijd ra zendsnel uitverkocht. Ook de La diesrun is enorm populair. Kustmarathon zijn eigen Zeeuwse karakter moet behouden. „Dat maakt het evenement sterk. Tot de tiende editie gaan we op de inge slagen weg door. Daarna zien we wel weer verder." De inwoner van Zoutelande is blij dat de meeste deelnemers de stren gere regels een goede zaak vinden. „Het is helaas ook noodzakelijk. Het is vorig jaar toch wel wat uit de hand gelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147