ondernemers als hij' zeeland 129 'Niet gevochten bij Happy Inn' Maakt de prijs voor u het verschil? Verbree haalt angel uit slepend conflict Veere Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. Dronken schipper aangehouden op Oosterschelde De nr. 0 in vuurwerk Café-uitbater over problemen Rilland vrijdag 31 december 2010 ondernemer in Scherpenisse niet meer stuk kan, bewijst de reactie van dorpsbewoner Ingrid Dunki Jacobs. „We zijn nog iedere dag blij met de dorpswinkel." Van Ommen zelf zegt erg trots te zijn op het feit dat hij 'Tholenaar van het jaar' is geworden, al voelt hij zich daar ook een heel klein beetje ongemakkelijk bij. „Het is een persoonlijke titel, dat begrijp ik, maar eigenlijk verdienen een hoop andere mensen en organisa ties ook lof Zonder zorginstelling Sjaloom en Castria Wonen was de dorpswinkel in Scherpenisse er niet gekomen. Ook het personeel van mijn winkel in Sint-Maartens dijk verdient een dikke pluim. gezin. foto Willem Mieras Ik ben er de afgelopen tijd vaak niet geweest." De ondernemer zegt dat het win nen van de titel een mooie afslui ting is van een paar drukke jaren. Uiteraard vraagt de supermarkt in Smerdiek veel aandacht en daar kwamen de winkeltjes in Maar- tenshof en Scherpenisse nog bij. Daarnaast is Van Ommen voorzit ter van de ondernemersvereni ging. Die lag een tijd geleden - toen was het nog een midden standsvereniging - een beetje op zijn gat. „Met enkele andere men sen hebben we hem nieuw leven ingeblazen", aldus Van Ommen. „We zitten vol plannen." Ook voor de inwoners van Scher penisse heeft hij nog wat in petto. Zo komt er binnenkort een bak fiets waarmee één van de cliënten van Sjaloom boodschappen gaat bezorgen. In het nieuwe woon zorgcentrum wil Van Ommen straks een Attent-supermarkt van 200 vierkante meter beginnen. „Dan heb je het over een volwaar dige supermarkt", stelt hij. De andere drie kandidaten wisten ook veel stemmen te vergaren. Carolien Fase uit Sint-Annaland kreeg er 114 en eindigde daarmee op de tweede plaats. Ze heeft zich de afgelopen jaren ingezet voor de stichting Jon geren voor Jongeren, die met suc ces heeft geijverd voor de komst van een waterpomp en een school tje in Burkina Faso. Diezelfde inzet toonde Andy van de Velde uit Tholen de afgelopen tien jaar voor de Stichting STAD, die allerlei activiteiten organiseert in Tholen-stad. Daarnaast pro beert Van de Velde er alles,aan te doen om het vak techniek popu lair te maken onder Thoolse jonge ren, onder meer door het organise ren van de Thoolse techniekdag. De Tholenaar kreeg 61 stemmen en eindigde als derde. Dertig stemmen waren er voor loop Gottmers uit Tholen. Hij is geen geboren en getogen Thole naar en leek daarom over een klei nere achterban te beschikken. Toch waren er lovende woorden voor de man die vijftien jaar gele den nog een zware crimineel was, maar nu voorlichting geeft aan scholieren om te voorkomen dat ze drugs gaan gebruiken. Tholenaar van het jaar Totaal aantal uitgebrachte stemmen 354 Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! ZIERIKZEE - Het Korps landelijke politiediensten (KLPD) heeft woensdag op de Oosterschelde een binnenschipper (58) aangehou den met twee keer de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. De schipper kreeg een proces-verbaal en een vaarverbod van vier uur. De politie hoorde over de marifoon dat het schip ging ankeren. Het was volgens de schipper te mistig en hij wist ook niet waar hij was. De politie ging aan boord om te helpen, maar rook alcohol. De blaastest en de schipper bevestigden dit. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl WWW.VUURWERKL.AND GOES.NL Koningstraat 2 (voormalig feesthuis) Goes door Luc Oggel RILLAND - Uitbater Marco van Wee- Ie van café Happy Inn in Rilland is boos over het feit dat de gemeente en de politie zijn kroeg in verband brengen met vechtpartijen. Dat schrijft hij aan burgemeester Jan Huisman en veiligheidscoördina tor Evelyn Lambert van de ge meente Reimerswaal. Het was de laatste tijd erg onrustig in Rilland. Bij de gemeente zijn veel klachten binnengekomen over lawaai en vechtpartijen. Vori ge maand heeft daarom een ge sprek plaatsgevonden met de uitba ters van de twee Rillandse cafés. Zij werden daarin gewezen op hun verantwoordelijkheid voor or de in en om hun café, blijkt uit een verslag van die bijeenkomst dat deze krant in bezit heeft. Volgens Van Weele is provocatie van 'goedwillende' Polen door Ril- landers echter de oorzaak van de problemen. Ook het feit dat Hap py Inn nog maar heel zacht mu ziek mag draaien (40 decibel, op straffe van een dwangsom van 5000 euro), helpt volgens Van Weele niet mee. Daardoor kan er niet meer gedanst worden en gaan meer Poolse bezoekers dronken de straat op, stelt hij. Van Weele heeft .naar eigen zeg gen zijn zaak uit veiligheidsoverwe gingen twee keer gesloten, omdat -hij had gehoord dat Rillanders wil den gaan vechten. „Wij zijn van mening dat wij al het mogelijke hebben gedaan om ongeregeldhe den te voorkomen. We hebben in de maanden juni en juli zelfs met een Poolse portier gewerkt om Po len van buiten Rilland te weige ren", aldus Van Weele. De café-eigenaar neemt het de bur gemeester kwalijk dat die in de me dia heeft gezegd dat er bij twee ca fés gevochten is. „Er zijn er maar twee, dus wij voelen ons aange sproken. Maar sinds wij de Happy Inn uitbaten, is er nooit gevoch ten. Het heeft ons serieuze imago schade en omzetverlies bezorgd." Van Weele heeft zijn bedenkingen over de aanpak van de gemeente voor de problemen op Rilland. „Die los je niet op door elke vrij dag- en zaterdagavond met een po litiemacht aanwezig te zijn. Dat neemt de oorzaken niet weg." Van Weele signaleert dat er in Ril land 'in hoge mate' drugs worden gebruikt. Burgemeester Jan Huisman neemt het verhaal van Van Weele 'ter kennisgeving' aan. „Ik reageer op signalen uit de samenleving en heb de café-eigenaren in algemene zin op hun verantwoordelijkhe den gewezen. Dat recht en die plicht heb ik als burgemeester." VEERE - Oud-burgemeester van Rei merswaal Ton Verbree (CDA) heeft met succes bemiddeld in een slepend conflict tussen de gemeen te Veere en mini-camping De Hek senketel. Rechters hadden er de afgelopen jaren bijna een dagtaak aan om de gemeente te corrigeren. Zo vaak ging het fout wanneer de gemeen te de eigen regels voor uitbreiding van minicampings moest hante ren. Kampeerboeren mochten uit breiden zonder dat fatsoenlijk was uitgezocht of aan alle regels was voldaan. Terwijl anderen werden afgewezen zonder dat daaraan deugdelijk onderzoek ten grond slag lag. Verbree had aan een paar gesprekken genoeg om de angel weg te nemen uit het conflict met camping De Heksenketel, dat voor de gemeente inmiddels zo slecht dreigde af te lopen dat het hele be leid, en daarmee ook tal van ande re campings, dreigde te worden lamgelegd. Verbree bemiddelt in middels in vier zaken. Joop Gottmers, Tholen. 30 stemmen Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145