Dooi geeft miljoenen schade Via TomTom klem in fietsenkelder PZC WINTER Smeltsneeuw en schuivende auto's houden verzekeraars en schadebedrijven bezig Zoektocht naar drenkeling Allroundtitel voor Wouter Olde Heuvel en Marrit Leenstra Thermphos: alle metingen onder toekomstige norm 10 en 11 28 en 29 UitGids door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Lekkages door smeltsneeuw en instortende car ports door sneeuwdruk. Gedupeer de Zeeuwen dienden de afgelopen dagen honderden claims in bij ver zekeraar ZLM. Het Verbond van Verzekeraars ver wacht dat de totale schade aan woonhuizen en bedrijfspanden door de hevige sneeuwval en vorst zo'n 20 miljoen euro bedraagt, zei een woordvoerster gisteren. Nu de dooi is ingevallen, wordt de schade zichtbaar. Het gaat voorna melijk om lekkages door gespron gen leidingen of beschadigingen aan daken. Dakdekkers hebben hun handen vol aan noodrepara- ties. „De sneeuw is nog niet volle dig van de daken. Als het nog lekt, moet je eigenlijk met reparatie wachten", zegt Edwin Goetheer van ZLM. Maar dat kan niet als smeltsneeuw je meterkast indruipt, zoals bij de familie Vleugel in Wemeldinge het geval was, of als het water vanaf het doorweekte systeemplafond op gloednieuwe banken drupt, zo als Seats and Sofa's in Goes over kwam. Problemen door smelts neeuw zijn niet uitzonderlijk, zegt Goetheer, maar schadeclaims door sneeuwdruk zijn er voor zover Goetheer weet nog niet eerder ge weest. „Dat is echt uitzonderlijk. We zeggen niet: eerst eens de deugdelijkheid van de constructie bekijken. We keren gewoon uit." Het winterse weer heeft ook nog voor 20 miljoen euro extra aan au toschades veroorzaakt. Het gaat vooral om schademeldingen die veroorzaakt zijn door verkeerson gelukken. pagina 2 en 3: Zeeland drupt na pagina 3: Nieuwdorp stapt naar Raad van State HEERENVEEN - Op het NK allroundschaatsen in Heerenveen won Wouter Olde Heuvel gisteren de titel bij de mannen. Bij de vrouwen toonde Marrit Leenstra zich de sterkste. Voor Olde Heu vel was het de tweede titel op rij. De 24-jarige Twentenaar sukkelde lang met een knieblessure, maar hij is weer helemaal de oude. Leenstra won het NK voor het eerst. De Friezin heeft een mage re periode van twee jaar achter de rug, waarin zij nauwelijks fatsoenlijke resultaten boekte. foto Vincent Jannink/ANP pagina 32 en 33: Olde Heuvel is nu ook een echte winnaar Leenstra weet nog niet wat zij kan BATH - Een reddingsboot en twee sleepboten hebben gisteravond op de Westerschelde bij Bath naar een mogelijke drenkeling gezocht. Dat gebeurde nadat een binnen vaartschipper tegen negen uur had gemeld dat hij een persoon in het water had gezien die om hulp riep. Ook andere schepen is ge vraagd naar een drenkeling uit te kijken. Niemand heeft de persoon meer gezien en er is ook geen mel ding van een vermissing. VLISSINGEN-OOST - De laatste ne gen metingen naar dioxine-uit stoot bij Thermphos waren alle maal onder de waarde die vanaf januari in de milieuvergunning is opgenomen. Dat zegt directeur Rob de Ruiter. „Het gaat om drie metingen van de provincie en zes van ons. Dit geeft vertrouwen. Ik neem aan dat 2011 een gelukkig nieuwjaar wordt." Thermphos mag vanaf ja nuari 0,4 nanogram per kubieke meter uitstoten. Landelijk geldt o,i nanogram als norm. De afgelopen maanden bleek dat het bedrijf veel moeite had om de uitstoot van di oxine onder controle te krijgen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 EINDHOVEN - Een dagje uit in Eind hoven begon voor een Belgisch koppel heel anders dan verwacht. Geleid door zijn navigatiesysteem kwam de man (25) met zijn auto in de fietsenkelder terecht bij de Heuvelgalerie in Eindhoven. Vol gens de chauffeur van de takelwa gen die hem er uit heeft getakeld, moet hij ongeveer een half uur hebben vastgezeten. De auto van de Belg liep geen schade op. „Hij had natuurlijk in de parkeergarage van de Heuvelgalerie willen staan", aldus Maikel van het takel- bedrijf Van Eijck. Die ingang is bijna honderd meter terug. Maar daar leidde het navigatiesysteem de onfortuinlijke automobilist aan voorbij. TomTom was niet voor commentaar bereikbaar. Ik heb geen goede voornemens reageer op www.pzc.nl Zie pagina 6 reacties: 528 Politie mag best wat door de vingers zien tijdens de jaarwisseling 29% 71% 711688 555530" Grijs, 1 DONDERDAG 30 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e nr. 306 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 Taizé brengt moderne oecumene in de praktijk Roeland Lievens ligt op koers voor plak op Spelen Vandaag bij uw krant de bijlage: WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1