Albert Heijn begint nu RTING Achmea eist miljoen voor foute declaraties NS willen informatie reizigers in eigen hand SUPERMARKTEN Ciooo gaat meer in vaarwater van concurrent zitten Jan des Bouvrie schikt in fraudezaak ARATUUR WASSER IXE CADEAU Ahoy is vijf dagen lang pelgrimsoord woensdag 29 december 2010 DEN HAAG - Januari is de maand waarin de supermarkten elkaar tra ditioneel in de haren vliegen met prijsacties. Albert Heijn is ieder een te vroeg af en begon gisteren al. In een krantenadvertentie over twee pagina's vergelijkt de markt leider zijn prijzen met die van nummer twee, Ciooo. De bood schap is dat AH net zo duur of net zo goedkoop is als Ciooo. „Veel mensen denken dat Ciooo goedkoper is. Dat beeld proberen we met de feiten recht te zetten", aldus de woordvoerster van AH. Sinds de prijsoorlog die uitbrak in 2003 heeft AH stap voor stap zijn prijzen verlaagd, de keten zit net als Ctooo met zijn prijzen precies in het midden van de markt. Telkens probeert AH dat bij de consument tussen de oren te ha meren, maar dat blijkt een zaak van de lange adem. „Ik vrees dat ze over vijfjaar nog steeds dit ver haal moeten vertellen", zegt Mar cel van Aalst van de EFMI busi ness school. „Het beeld van 'Al- bert Heijn is duur' zit zo ingesle ten in de hoofden, het kost jaren om die gedachte te veranderen." DEN HAAG - Zilveren Kruis Achmea eist meer dan een miljoen euro te rug van het Medisch Centrum Rhijnauwen. Volgens de zorgverze keraar heeft het centrum, dat labo ratoriumonderzoek doet, jaren lang ten onrechte nota's inge diend. Het centrum uit Bunnik wordt begin volgend jaar voor de rechter gedaagd. Volgens de zorgverzekeraar waren de bloed- en urineonderzoeken van Stichting Medisch Centrum Rhijnauwen door 'alternatieve art sen' aangevraagd. Alleen als labora toriumonderzoek door een huis arts of medisch specialist is aange vraagd, kan het via de basisverzeke ring worden vergoed. Rhijnauwen had dus geen recht op vergoeding maar kreeg desondanks de gemaak te kosten jarenlang betaald. Dit jaar ontdekte het Zilveren Kruis de fout. De ten onrechte be taalde declaraties van 2007 tot en met 2010 moeten nu worden terug gestort, vindt de verzekeraar. Vol gens directeur Vogelaar van het Bunnikse centrum zijn de declara ties ingediend volgens de aanwij zingen van de verzekeraar zelf. ROTTERDAM - Bijna dertigduizend jongeren bidden samen in Ahoy, Rotter dam. Honderden jonge pelgrims hebben de kerstdagen in een toerbus op de snelweg doorgebracht om op tijd te zijn voor de bijeenkomst van de broeders van Taizé in Ahoy. Uit Rusland komen ze, Oekraïne, Italië, Servië, Spanje en vooral uit Polen: in totaal zeventig verschillende nationaliteiten. De Rotterdamse Ahoy is vanaf gisteren vijf dagen lang pelgrimsoord. Tot DEN HAAG - Interieurontwerper Jan des Bouvrie heeft een schik king getroffen in een fraudezaak. Zijn bedrijf heeft een rechtszaak over mogelijke valsheid in geschrif te afgekocht voor 25.000 euro. Het Openbaar Ministerie verdacht Des Bouvrie ervan dat hij bewust had meegewerkt aan het wijzigen van facturen met foute werkom- schrijvingen. Het gaat om vier fac turen uit 2006 met een foute te naamstelling en een foute om schrijving voor een project in Frankrijk. Deze facturen konden samen voor tienduizenden euro's nadeel voor de fiscus zorgen. Uit het onderzoek is niet gebleken dat de ontwerper zelf op de hoog te was van deze wijze van facture ren. Hij erkent wel dat in zijn be drijf een fout is gemaakt. Het on derzoek was deel van een groter onderzoek naar vastgoedfraude. AMSTERDAM - De NS willen de vol le verantwoordelijkheid nemen voor de omroepberichten en reis informatie voor de treinreizigers. Dat zei president-directeur Bert Meerstadt in het Financieele Dag blad. Nu zorgen NS en spoorbe- heerder ProRail samen voor de reisinformatie. „Het heeft prioriteit één om de in formatieverstrekking te verbete ren", zegt Meerstadt. „Een van de problemen is dat NS en ProRail beide verantwoordelijk zijn. Dat moet veranderen, want er lopen nu te veel lijntjes over en weer. Wij denken dat de NS hoofdver antwoordelijk moeten worden." De directie van spoorbeheerder ProRail is volgens een woordvoer der 'verrast' door de uitlatingen van Bert Meerstadt. „Wij zijn juist samen bezig de informatie aan de reizigers te verbeteren en blijven de voorkeur geven aan samenwer king. Voor ons staat voorop dat de kwaliteit omhooggaat en niet de organisatorische vorm waarin dat wordt gegoten", zo reageerde de woordvoerder van ProRail. ProRail wijst erop dat de NS welis waar zijn grootste klant is, maar niet de enige. „ProRail heeft zicht op wat er ge beurt op het spoor, waar dertig partijen overheen rijden. Con- nexxion, Arriva en Veolia vervoe ten ook reizigers en daarnaast heb ben wij te maken met bedrijven die goederen over het spoor trans porteren." De kritiek op de reizigersinforma tie is recent verhevigd na grote sto ringen door sneeuwval. zie onze website:binnen!and ProRail-baas Bert Klerk legt bij Buitenhof uit waar het mis ging OPENINGSTIJDEN KDK OP ,etopTulp Keukens Amsterdarn afwijkende openingstijden zie geopend tor^oouur w0ensdag29oecember geopend tot 30 december VOOR ALLE Vraag nu vrijblijvend ons nieuwe Tulp Magazine aan op www.tulpkeukens.nl Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7,000,- netto verkoopprijs. Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer TKA.25.12.10 U vindt onze showrooms in: •Amersfoort Amsterdam Drachten Goes Heerhugowaard Rijssen Rotterdam Veendam Veenendaal Velserbroek Woerden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6