je aan je eigen engel' eeland 121 Vlaamse loodsen gaan vrijuit Boze inwoners pikken zout uit bakken van de gemeente NieuwjaarsbaS in De Spinne Snerttocht B groeid tot een bedrijfje waarin ook haar man Ferdinand en hun zoon Jip meehelpen. Via de www.wens- engel.nl verkoopt ze haar engel tjes. Ze zijn op Walcheren ook te koop bij de Drukkerij in Middel burg en het Kralenhoekje in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen, Maar Ankie geeft haar engeltjes het liefst weg: aan die man in Vlis- singen die tobt met zijn gezond heid; aan alle gedetineerden in To rentij d, voor bij hun kerstontbijt; aan de patiënten van een afdeling in het ziekenhuis. „Het is geweldig om de engeltjes te maken en weg te geven. Ik word er heel blij van. De mensen ontvangen ze ook graag. Ze weten altijd zelf wel een reden waarom ze een engel kun nen gebruiken." wwvv.wensengel.nl. De prijzen van de engeltjes variëren van 3,95 tot 9,95. woensdag 29 december 2010 door Harmen van der Werf MIDDELBURG - Justitie zit Schelde- loodsen vaker achter de broek. In november kreeg een 55-jarige Bel gische loods een voorwaardelijke boete opgelegd van 1500 euro, om dat hij juni 2009 betrokken was bij de stranding van de tanker Akti N voor Vlissingen. Twee van zijn col lega's moesten vorige week in Mid delburg voorkomen. Zij werden vrijgesproken. Eén opgeroepen loods (63) zou medeschuldig zijn aan een aanva ring begin 2009 in het Nauw van Bath. Een andere Vlaamse loods (54) zou eind 2008 onjuist gehan deld hebben bij een passeerbewe ging ter hoogte van Westkapelle. Het ongeval bij Bath speelde zich af tussen het containerschip Pan- gal - waarop de loods zat - en de ook beloodste coaster Kholmogo- ry. Bij het passeren werden de schepen door zuiging naar elkaar toe getrokken. Een aanvaring volg de. justitie eiste 750 euro boete te gen de loods op de Pangal, omdat dit schip sneller was gaan varen. De rechter oordeelde echter dat er niks strafbaars was gebeurd. Een zelfde incident eind 2008 bij West kapelle, tussen het beloodste con tainerschip Gulf Bridge en de zand zuiger Swaalinge, bleef bij een bij na-aanvaring. Justitie eiste weer 750 euro boete, maar de rechter vond niet dat gevaarlijk was gehan deld. Het Vlaams loodswezen is overigens tegen de boete voor de Akti N-loods in beroep gegaan. GOES - Dansclub De Vriendschap houdt zaterdag 1 januari een nieuwjaarsbal in wijkgebouw De Spinne aan de Joseph Lunslaan in de Goese Polder; Dit is tevens het openingsbal voor het nieuwe dans- seizoen. Vanaf 20.00 uur kunnen onder meer de foxtrot, rumba, cha cha en Engelse Wals worden ge danst. Er worden tevens twee ron des bingo gedraaid. De entree voor het nieuwjaarsbal bedraagt 5 euro. De zaal is open vanaf 19.30 uur. OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer werd gisteren de snerttocht gelopen. De deelnemers die de kou trotseerden werden onderweg meerdere malen verwend met lekkernijen, zoals warme chocomel, koekjes, chocolade en glühwijn... foto Edmund Messerschmidt door Ali Pankow ZIERIKZEE - Enkele bewoners van de Kreeftstraat in Zierikzee zijn het zo zat dat de gemeente geen enkele actie onderneemt om de gladheid in hun straat te bestrij den, dat ze gistermiddag zelf enke le zakken zout zijn gaan scheppen uit de bakken voor de deur van het gemeentehuis. Drie weken geleden al leverde be woner Adri de Bilde tientallen handtekeningen van buurtgenoten bij de secretaresse van wethouder Wim Stouten af met het dringend verzoek iets aan de besneeuwde, spiegelgladde Kreeftstraat te doen. Wethouder Stouten kwam daarop direct met het aanbod dat alle in woners van de gemeente bij de op slagplaatsen van openbare werken gratis strooizout konden afhalen. Daar werd zo druk gebruik van ge maakt dat de voorraad binnen twee dagen was uitgeput. „Daar bleef het toen bij en nu is de Kreefstraat is inmiddels één gro te ijsvloer geworden. Je kunt er niet meer rijden, laat staan lopen. Afgelopen nacht zijn er enkele au to's beschadigd geraakt. Eén be stuurder gleed met zijn auto weg, tegen een andere, geparkeerd staande auto. En de oudere men sen in deze straat kunnen hun huis gewoon niet meer uit. Beta len we daar nou belasting voor?", luiden de boze reacties van Cor Heiligers en Erwin Kristelijn. Zij klopten dinsdagochtend weer bij de gemeente aan met het verzoek zand of grit beschikbaar te stellen als er dan geen strooizout meer is. „We willen het dan zelf wel uitrij den", liet Heiligers weten. Hij zegt weinig respons te hebben gekre gen bij de gemeente. De drie mannen stapten met schoppen en zakken naar het ge meentehuis. Ze besloten het recht in eigen hand te nemen en schep ten zout uit de voor het gemeente huis staande bakken. Ankie Spinnewijn-de Regt ontwerpt en maakt wensengeltjes. „Omdat ik het zelf zo moeilijk heb gehad en me vasthield aan hulp en bescherming van m'n engelen, wilde ik graag dat anderen ook dat gevoel konden ervaren." foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65