binnenland 15 Twaalf loze beloftes in drie maanden regeren Bonden verdeeld over vaste richtlijnen Vliegbasis Gilze-Rijen mogelijk doelwit Meer automobilisten negeren APK-keuring HALVE PRIJS!!! DELSCHER. Wintersale bij Swiss Sense (Mé Swiss% Sense Districtschef Gerda Dijksman was een gewaarschuwd mens, deze zomer was ze al berispt vanwege een tweet over de PW'. SLECHTS EEN WEEK: woensdag 29 december 2010 Maandag 27 december tot en met zaterdag 31 december ALLE MERKEN ^uitgezonderd basisartikelen delscher Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes www.delscher.nl den haag - Steeds meer automobi listen lappen de verplichte veilig heidskeuring (APK) van hun auto aan hun laars. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB) dat automobilisten beboet als zij hun auto niet APK la ten keuren. Het aantal bestuurders dat dit jaar een boete kreeg, is in vergelijking met 2009 met 20 pro cent gestegen naar 410.000. De belangenvereniging voor auto mobilisten Stichting Blij dat ik Rij is geschrokken van de stijging. Voorzitter Benno Nekeman ver moedt dat automobilisten vanwe ge de economische crisis geen geld hebben voor de keuring. Het CJIB den haag - De Algemene Christe lijke Politiebond (ACP) vindt dat er een landelijke richtlijn moet ko men voor het gebruik van sociale media door de politie. Dat zegt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp naar aanleiding van de schorsing van districtschef Gerda Dijksman van de politie in Zuid- west-Drenthe vanwege een uitla ting op T\vitter. De vakbond heeft een notitie opgesteld die ze met de korpsleiding wil bespreken. Volgens Ron Looije van de Raad van Korpschefs kunnen met het gebruik van sociale media zoveel mogelijk mensen worden bereikt en komt dat de opsporing ten goe de. Steeds meer bedrijven voeren een protocol in voor de omgang met sociale media. Bij de politiek ontbreekt zo'n gedragscode. Een landelijke richtlijn moet duide lijk maken wat wel en niet wense lijk is op Twitter, Facebook en Hy- ves, stelt Van de Kamp. „Het ge bruik ervan kent ook kwetsbare kanten. Waar ligt de grens? Ik weet niet of die met een liniaal te trekken is." De Nederlandse Politiebond (NPB) heeft begrip voor de schor sing van Dijksman. „Van politie mensen mag je professioneel ge drag verwachten. Zij moeten zich bewust zijn wat ze twitteren", zegt NPB-voorzitter Han Busker. Volgens hem zijn er echter geen richtlijnen nodig. „Geen twitterbe- leid in de cao." Gerda Dijksman (53) geldt als kleurrijk, excentriek, daadkrachtig. In 1993 stapte ze over naar het bank- en verzekeringswezen. An derhalf jaar later was ze Tweede Kamerlid voor de PvdA (1994-1997). In 1998 keerde ze te rug naar de politie, wegens de in haar ogen 'zielloosheid' van de fractie en de 'constante zuurgraad'. spreekt dat echter tegen en zegt dat de betalingsmoraal voor boetes juist hoog is. Een verlopen APK kost een auto mobilist dit jaar 90 euro en vanaf 2011 zelfs 100 euro, plus zes euro administratiekosten. In totaal be taalden automobilisten in 2010 37 miljoen euro aan APK-boetes. Het bedrag ligt waarschijnlijk hoger omdat te laat betaalde boetes niet zijn meegerekend. Om te voorko men dat automobilisten 'onnodig voor kosten opdraaien', introdu ceert Blij dat ik Rij een e-mail-alert die automobilisten tij dig waarschuwt voor de APK-keu- ring. den haag - Van de twaalf Soma- liërs die vrijdag werden opgepakt op verdenking van het voorberei den van een terroristische aanslag, zit er nog slechts één vast. De hechtenis van de laatste man is voor drie dagen verlengd. Er is nog steeds geen duidelijkheid over het doelwit van de mogelijke aanslag. Wel berichtte veiligheids dienst AIVD dat het al langer be zig was met onderzoek naar moge lijke terroristische dreiging die van Somaliërs in Nederland uitging. Hoe lang dat onderzoek al liep, maakte de AIVD niet duidelijk. Volgens de Telegraaf had de gehei me dienst AIVD 'zeer concrete' aanwijzingen dat de twaalf op kerstavond opgepakte Somaliërs met mogelijk een raketwerper een Apache-helikopter van vliegbasis Gilze-Rijen wilden neerhalen. Enkele uren later volgde de ontken ning door Justitie. „Voor een derge lijke aanslag is geen enkele aanwij zing gevonden. Dit is complete on zin", reageerde woordvoerder Wim de Bruin van het landelijk parket in Rotterdam. Toch lijkt op voorhand niet ieder een overtuigd. „Justitie mag dan wel beweren dat het verhaal niet klopt. Maar wat mij betreft heb ben ze nog wel wat uit te leggen. Als er geen aanslag is verijdeld, wat is dan de rechtvaardiging om deze Somaliërs met zoveel machts vertoon aan te houden? De reden daarvoor heb ik nog altijd niet ge hoord", zegt Dick Leurdijk, defen siespecialist van instituut Clingen- dael. De twaalf werden op kerstavond in Rotterdam gearresteerd. Twee van hen hadden die dag een motel kamer in Gilze geboekt. Aanlei ding was een ambtsbericht van de Algemene Inlichtingen en Veilig heidsdienst (AIVD) waarin stond dat de mannen op korte termijn een aanslag in Nederland wilden plegen. vervolg van pagina een Dan de loze beloftes van premier Rutte zelf. Hij belooft dat de Ne derlandse bijdrage aan 'Brussel' wordt bevroren. Hij wil zelfs een extra korting van een miljard euro binnenhalen. Na zijn eerste be zoek aan Brussel moet hij de Ka mer meedelen dat de bijdrage met 2,9 procent wordt verhoogd. Het kabinet had een presentje voor automobilisten: de maxi mumsnelheid gaat omhoog van 120 naar 130 kilometer per uur. Maar alleen waar dat verantwoord is en de geluidsoverlast en milieu vervuiling binnen de normen blij ven. In de praktijk betekent dit dat die 130 kilometer per uur slechts hier en daar kan worden gereden. Hans Hillen, de nieuwe minister van Defensie, begint ook ferm. Hij gaat een eind maken aan de bezui nigingen op de krijgsmacht. Al leen de kortingen in het regeerak koord wil hij accepteren. Binnen een maand kondigt hij aan dat er bij defensie 10.000 banen verdwij nen. En volgend jaar kan er 200 miljoen minder worden uitgege ven, oplopend tot 635 miljoen in 2018. Bij zorg en onderwijs klinken eveneens fraaie beloften. Het kabi- net-Rutte Wil hier zelfs investeren. Er komt een miljard euro bij voor 12.000 handen extra aan het bed. Om dat te bekostigen, gaat de zorg- toeslag omlaag, wordt er bezui nigd op de bijzondere ziektekos ten in de AWBZ en het persoons gebonden budget (pgb) en wordt het basispakket verder uitgekleed. Verder wordt gesneden in de reva- lidatiezorg, dagbestedingen en be geleiding. Dat levert bij elkaar het geld op voor de investeringen. Die truc - investeringen betalen met bezuinigingen - past het kabi net ook toe bij het onderwijs. Mi nister Marja van Bijsterveldt zegt te willen investeren in de kwaliteit van onderwijs en leerkrachten. Daarvoor gaat ze 1,3 miljard schrap pen in de 'overheadkosten' op de begroting. Het gaat echter om meer, want bij haar aantreden moet ze meteen fors inleveren: 330 miljoen bij het mbo (minder oplei dingen, kortere studieduur), 300 miljoen bij zogeheten passend on derwijs en 110 miljoen in het voortgezet onderwijs. Halbe Zijlstra jaagt de kunstwereld in de gordijnen met forse bezuini gingen, te beginnen met een ver hoging van de btw op toegangs kaartjes. Maar het lukt de staatsse cretaris van Cultuur niet om met dat plan langs de Senaat te komen. In elk geval tot de zomer van 2011 gaat deze verhoging niet door. Hier strandt de daadkracht op de politieke realiteit: het kabinet heeft geen meerderheid in de Eer ste Kamer. Een volgende misser ligt op de loer. Minister De Jager wil de op roep tot een 'bankrun' strafbaar stellen. Niemand mag klanten straks nog oproepen hun geld mas saal van de rekening te halen, om dat dit de ondergang van een bank kan betekenen. Juristen en econo men laten geen spaan heel van het voorstel. Het is in strijd met de vrij heid van meningsuiting. a BOXSPRINES MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereböulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 ZONDAG A.S.OPEN! 2 januari 2011 van 11.00-17,00 uur 'Bij aankoop van eeri Royal Class boxspring vanaf 4500.-. Niei i.c.rn. andere a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5