je aan je eigen engel' land 12i Les in het restaurant na Eindejaarsfeest Goese Markt gaat brand van school Eede om veiligheidsredenen niet door Actie tegen bezuiniging op natuur Kapotte vrachtauto stremt Vlaketunnel Nieuwjaarsbal in De Spinne Aanhouding voor zware mishandeling woensdag 29 december 2010 groeid tot een bedrijfje waarin ook haar man Ferdinand en hun zoon Jip meehelpen. Via www.wensen- gel.nl verkoopt ze haar engeltjes. Ze zijn op Walcheren ook te koop bij de Drukkerij in Middelburg en het Kralenhoekje in de Sint Ja- cobsstraat in Vlissingen. Maar Ankie geeft haar engeltjes het liefst weg: aan die man in Vlis singen die tobt met zijn gezond heid; aan alle gedetineerden in To- rentijd, voor bij hun lcerstontbijt; aan de patiënten van een afdeling in het ziekenhuis. „Het is geweldig om de engeltjes te maken en weg te geven. Ik word er heel blij van. De mensen ontvangen ze ook graag. Ze weten altijd zelf wel een reden waarom ze een engel kun nen gebruiken." Q www.wensengel.nl. De prijzen van de engeltjes variëren van 3,95 tot 9,95. Ankie Spinnewijn-de Regt ontwerpt en maakt wensengeltjes. „Omdat ik het zelf zo moeilijk heb gehad en me vasthield aan hulp en bescherming van m'n engelen, wilde ik graag dat anderen ook dat gevoel konden ervaren." foto's Lex de Meester ;ggg|g| WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer schenkt zondag middag 2 januari gratis chocolade melk in de excursieschuur in de boswachterij Westerschouwen. De actie vindt plaats in het kader van de landelijke actie 'hart voor de na tuur'. Daarmee protesteren 24 na tuurorganisaties in Nederland te gen de bezuinigingen op natuur. Bezoekers van de boswachterij krij gen niet alleen chocomel, ze wor den ook geïnformeerd over de ge volgen van het Rijksbeleid. SCHORE De Vlaketunnel is gisteren aan het begin van de middag in de richting van Bergen op Zoom enige tijd af gesloten geweest vanwege een vrachtwagen met een kapotte ver snellingsbak. Dat leidde tot een flinke file op de A58. De Vlaketunnel is op dit moment al een flessenhals vanwege het on derzoek dat Rijkswaterstaat uit voert. Het wegdek kwam in novem ber omhoog. Daardoor is alleen de vluchtstrook bruikbaar. GOES Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 1 januari een nieuwjaarsbal in wijkgebouw De Spinne aan de Joseph Lunslaan in de Goese Pol der. Dit is tevens het openingsbal voor het nieuwe dansseizoen. Van af 20.00 uur kunnen onder meer de foxtrot, rumba, cha cha en Engel se wals worden gedanst. Er wor den tevens twee rondes bingo ge draaid. Entree 5 euro. De zaal is open vanaf 19.30 uur. HULST In verband met een zware mishan deling vorige week in Hulst is een 31-jarige man uit Hulst aangehou den. Hij zal deze week worden voorgeleid. Vorige week woensdagavond vond er rond 23.00 uur een schermutse ling plaats op de Gentsestraat in Hulst, ter hoogte van Chinees res taurant Paradise. Hierbij werd een 19-jarige inwoner van Hulst zwaar mishandeld. EEDE - Basisschool Sint Jozef in het Zeeuws-Vlaamse Eede begint vol gende week de lessen in het voor malige restaurant l'Herberie aan de Rijksweg. In het zalencentrum van het horeca-etablissement is voldoende plaats voor alle veertig leerlingen. t De gemeente Sluis huurt het eta blissement voorlopig voor een half tiaar. Mocht de school langer ruim de nodig hebben dan kan het con- Tact maandelijks worden ver- pngd. Bij de brand die vorige fyeek het dorpshuis verwoestte, Ringen ook een schoollokaal en de directiekamer in vlammen op. Op de avond van de brand had school directeur Ria Langeraert nog hoop dat groep 1 en 2 in het oude school gebouw les konden blijven krij gen. „Maar er is veel meer schade dan eerst gedacht. De plafonds bij voorbeeld zijn ook ernstig aange tast door rook en roet." Er is gisteren al een begin gemaakt met de indeling van de school. Vandaag wordt een deel van de nieuwe inventaris en het lesmateri aal verwacht. Een aantal ouders komt vanmiddag en morgen hel pen met de inrichting. Het is de bedoeling om de school vrijdagmiddag enkele uren open te stellen om leerlingen en ouders al vast een kijkje te laten nemen. door Luc Oggel GOES - De 'SuperVet-eindejaarspar- ty' op de Grote Markt in Goes gaat niet door. Dat heeft de gemeente besloten. Reden is dat de verzeke ring en brandveiligheid van de feesttent niet op tijd kunnen wor den rondgebreid. Twee weken geleden zag het er nog positief uit voor het eveneme- nent. Het nieuwjaarsfestijn was een initiatief van enkele jongeren in samenwerking met de cafés Pub bles, Lambik en Nationaal, als al ternatief voor het feest The Ball room in de Zeelandhallen dat dit jaar ook niet plaatsvindt. De orga nisatoren stond aanvankelijk een zelfde sfeer voor ogen als tijdens het WK voetbal, toen er zo'n vijf duizend man aanwezig was op de Markt. Het feest op de Grote Markt was echter laat gemeld bij de gemeente, waardoor het de vraag was of er wel voldoende agenten konden worden ingezet. De gemeente vond vijfduizend man te gortig, maar burgemeester René Verhulst zei twee weken gele den er 'alles aan te willen doen' om wel een kleiner feest voor maximaal vijfhonderd bezoekers mogelijk te maken. Bekeken werd of een feesttent kon worden neer gezet voor de drie cafés. Maar het feest gaat nu dus toch niet door. „Een kleinere opzet bleek toch lastig te organiseren", zegt loco-burgemeester Jo-Annes de Bat. „We wilden graag een plan van aanpak zien, maar toen dat er vorige week donderdag nog niet was, gingen we er vanuit dat de jongeren het zelf hadden afgebla zen. Maandag lag er toch nog een verzoek, maar daar klopte nog niet alles aan. Het ging vooral om de verzekering en brandveiligheid van de tent. Daarnaast moest voor bewaking worden gezorgd om de kaarten te controleren." Volgens De Bat hebben de organisatoren begrip voor het gemeentebesluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55