Bewoners pikken zout bij gemeente ointratuin GLADHEID Kreeftstraat Zierikzee toont ongenoegen over strooibeleid 20 en 21 SCHOUWEN-DUIVELAND i 18 en 19 Schadeclaim van winkeliers almanak Honger door Ali Pankow zierikzee - Enkele bewoners van de Kreeftstraat in Zierikzee zijn het zo zat dat de gemeente geen ac tie onderneemt om de gladheid in hun straat te bestrijden, dat ze gis termiddag zelf enkele zakken zout hebben geschept uit de bakken voor de deur van het gemeente huis. Drie weken geleden al leverde be woner Adri de Bilde tientallen handtekeningen van buurtgenoten bij de secretaresse van wethouder Wim Stouten af met het dringen de verzoek iets aan de besneeuw de, spiegelgladde Kreeftstraat te doen. Wethouder Stouten kwam daarop direct met het aanbod dat alle inwoners van de gemeente bij de opslagplaatsen van de drie dis tricten van Openbare Werken gra tis strooizout konden afhalen. Daar werd zo druk gebruik van ge maakt dat de voorraad binnen twee dagen was uitgeput. „Daar bleef het toen bij en nu is de Kreefstraat is inmiddels één gro te ijsvloer geworden. Je kunt er niet meer rijden, laat staan lopen. Afgelopen nacht zijn er enkele au to's beschadigd geraakt. Eén be stuurder gleed met zijn auto weg, tegen een andere, geparkeerd staande auto. Alleen maar gedeukt plaatwerk, maar toch. En de oude re mensen in deze straat kunnen hun huis gewoon niet meer uit. Betalen we daar nou belasting voor. Dan mogen we toch ook wel iets van de gemeente verwach ten?", luiden de boze reacties van Cor Heiligers en Erwin Kristelijn. Zij klopten dinsdagochtend weer bij de gemeente aan met het ver zoek zand of grit beschikbaar te stellen als er dan geen strooizout meer is. „We willen het dan zelf wel uitrijden", liet Heiligers weten. Hij zegt weinig respons te hebben gekregen bij de gemeente. Tot zijn verbazing werd in de loop van de ochtend toch wat grit gestrooid door Openbare Werken, maar slechts op twee hoekjes van de straat. „Dat lost het probleem niet op", vonden de twee mannen. Samen met De Bilde stapten ze met schoppen en zakken naar het gemeentehuis. Ze besloten het recht in eigen hand te nemen en schepten zout uit de voor het ge meentehuis staande bakken. Drie bewoners van de Kreeftstraat namen gisteren het recht in eigen hand en schepten zout uit de bak bij het gemeentehuis. foto Dirk-Jan Gjeltema Het belletje in je wensengel herinnert je aan je eigen engel Tip? schouweri-duiveland@pzc.nl Hart van Leefbaarheid levert nog niet veel concreets op Woensdag 29 december 2010 zierikzee - De stroomstoring van gisteren in Zierikzee heeft in ten minste twee winkels de betaalauto maat ontregeld. In de nacht van maandag op dinsdag viel kort de r stroom uit in het centrum van Zie- ■rikzee. Ondernemersvereniging riep gisteren de leden storingen aan de pinapparaten k melden. De vereniging over- een gezamenlijke schade- in te dienen bij Delta in Mid delburg. Winkeliers kunnen tot en met morgen hun schade melden. Tip? redactie@pzc.nl Tycho van zes uit Goes gaat de laat ste tijd niet meer zo graag naar bed. Hij doet er dan ook alles aan om niet te hoeven slapen. Papa en ma ma hebben alle smoesjes al gehoord. De ene keer wil de jongen nog televi sie kijken, een andere keer moet zijn moeder verhaaltje na verhaaltje voorlezen. Onlangs leek het erop dat Tycho zo waar zonder al te veel stampij naar dromenland was gegaan. Niet dus! Vader en moeder hadden zich net lek ker op de bank genesteld toen de jon gen van boven luidt riep: 'papa, ik heb honger!' Zijn vader riep terug dat hij net nog iets had gegeten en moest gaan slapen. Vijf minuten was het stil. 'Papa, ik heb honger', klonk het daarna op nieuw van boven. 'Als je nu niet gaat slapen, zal ik eens komen optreden', riep zijn vader terug, uiteraard met een knipoog. 'Oké', riep zoonlief. 'Neem je dan meteen iets lekkers mee?' Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) - Tel. 0118 551623 www.intratuinvuurwerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51