moderne huisvesting :eeland21 Bewoners pikken zout bij gemeente Weer orgelconcerten in Grote Kerk Terneuzen werken en ambulancedienst volgende maand in gebruik BEKIJKEN BESTELLEN BETALEN EN HALEN! HET BESTE VUURWERK! Palletcentrale op Sasse poort regioagenda woensdag 29 december 2010 een aantal diensten op één plaats te concentreren kan bijvoorbeeld de brandweer sneller uitrukken. De brandweerlieden die tijdens hun gewone werk het gemeente lijk wagenpark onderhouden zijn immers al aanwezig. Ook gemeentewerken was drin gend aan nieuwe huisvesting toe. Jaap Bos: „We zijn blij dat we die stap kunneti maken. Het gebouw is bijzonder duurzaam gebouwd. We vangen bijvoorbeeld het he melwater op in een ondergrondse tank van tachtig kubieke meter. Daarmee kunnen we de auto's van openbare werken spoelen." Ook de huisvesting van de ambu lancedienst voldoet niet meer, schetst hoofd Jan de Vries van ZorgSaam Ambulance het besluit om samen te werken met de ge meente. „Plus dat we met onze uit- ruktijden eigenlijk op een verkeer de plaats zaten bij het ziekenhuis. Het is voor ons ook van groot be lang dat we centraal zitten." Het nieuwe gebouw telt be halve de garage voor brandweervoertuigen en ambulances, nog werkplaatsen, magazijnruimten, kantoren en een wasstraat voor auto'.s. Overal is voorzien in hulpmiddelen zoals takels zodat zwaar tilwerk niet meer nodig is. In de zoutloods kan 600 ton strooi- zout worden opgeslagen. Die ligt er akelig leeg bij. „In januari zou er 400 ton zout per schip ko men, maar de leverancier heeft al laten weten dat we het niet" krijgen", zegt Paul Marinissen, hoöfd operationele diensten van de gemeente. Op de eerste verdieping zijn tien slaapkamers met toilet en douche voor de brandweer en de ambulan cedienst ingericht. Vanaf die eerste verdieping kunnen brandweerlie den zich bij alarm via een ouder wetse glijpaal naar beneden laten glijden. Vanaf de tweede en derde verdieping brengen glijbanen de brandweermensen als een speer naar beneden. Brandweercommandant Jeroen Meijering: „Bij alarm moeten we binnen een minuut de poort uit zijn. Als je dan naar beneden moet lopen, dan red je dat niet. De glij banen zijn inmiddels uitgetest en goedgekeurd door de zoontjes van de commandant, Koen en Martijn. De brandweer krijgt ook een leslo kaal waarin virtueel geoefend kan worden met behulp van een groot digitaal scherm, zeg maar een soort wii-spelcomputer. Volgens de planning komen de eer ste week van januari de bureaus aan in het nieuwe gebouw, de tweede week vervolgens alle iet-spullen en vervolgens komen de derde week alle mensen op hun nieuwe werkplek. Voor som migen is het wel wat wennen, zo ver van de bewoonde wereld. Mari nissen: „Voor de mensen op de fiets komt er zo spoedig mogelijk een veilig fietspad vanaf Snowbase tot aan de de Spuikreekweg. Dat is nodig want de Koegorsstraat wordt veel gebruikt als sluiproute. Bovendien denderen ook alle vuil nisauto's van Zeeuws-Vlaanderen hier langs." Online bestellen en afhalen zonder wachttijd. In Terneuzen. Bestel tijdig voordeel met voorverkoopactie. www.bestevuurwerk.nl sas van cent - Op het industrie terrein Sasse Poort in Sas van Gent wil zich een Palletcentrale vestigen. Het gaat om de verplaat sing van een bedrijf uit België met 15 werknemers. Het gaat in de eerste fase om 2,5 hectare en later om nog eens een zelfde opervlakte. Milieutechnisch is er volgens de ge meente Terneuzen geen probleem voor de vestiging van het bedrijf Weliswaar zal er nogal wat vracht verkeer ontstaan, maar dat komt vooral uit het zuiden en gaat ook weer die richting terug. Volgens wethouder Jaap Bos komt er niet veel extra verkeersdruk op de kern Sas van Gent te liggen. Hij schat in dat er dagelijks hooguit vier vrachtwagens extra over de Westkade zullen rijden. In de nieuwe zoutloods kan 600 ton strooizout worden opgeslagen. Voorlo pig blijft de loods echter leeg. foto Mark Neelemans woensdag 29 december AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; breskens -Coedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; cadzand - Dorpsschool, 13.30 uur: Oudejaarsveiling; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; heikant - 't Heike, 13.15 uur; Biljarten, handwerken; 20.00 uur: Damesgym; hengstdijk - H. Catharinakerk, 13.00 - 18.00 uur: Kerststallen expositie; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; hulst - De Lieve, 13.00 uur: Vrij open; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Inter net café, koffie drinken; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen, ANBO bingo; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hame link; kloosterzande - WZCAntonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Hof te Zandekerk, 20.00 uur: Ensemble Rossignol; koewacht - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Voormalige Willibrorduskerk, 14.00 - 17.00 uur; Kerststallententoonstelling; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten: bieden en jokeren; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Nose, 20.00 uur: Popkoor Eigenwijs; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Kerst wandeling over sluizen; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Het Podium, 20.00 uur: Vertel avond in streektaal. door Ali Pankow door Eugène Verstraeten terneuzen - De Stichting Behoud Grote Kerk in Terneuzen blaast ko mend jaar de orgelconcerten weer nieuw leven in. Zeven organisten nemen plaats achter het klavier. Het programma begint donderdag 6 januari met Wim Malgré uit El- burg. De stichting nam tien jaar geleden het kerkgebouw aan de Noord straat over van de Nederlands Her vormde gemeente. Eén van de doelstellingen van de stichting is het beschikbaar stellen van het ge bouw voor optredens van muzi kanten. Mede in dit kader houdt de stichting volgend jaar een orgel concertserie. Deze concertserie is eigenlijk een terugkeer van de or gelconcerten die in de Grote Kerk werden gehouden tot in de jaren '8o van de vorige eeuw. In de nieu we serie doen organisten mee die hun sporen in de muziek verdiend hebben. Na Wim Malgré op 6 ja nuari ziet het programma er als volgt uit: 7 april Everhard Zwart uit Capelle a/d IJssel, 5 mei Arjen Leistra uit Schiedam, 9 juni Jaap Kroonenburg uit Maassluis, 7 juli André van Vliet uit Polsbroek, 4 augustus Minne Veldman uit Urk en 25 augustus André Knevel uit St Catharines, Canada. ZIERIKZEE - Enkele bewoners van de Kreeftstraat in Zierikzee zijn het zo zat dat de gemeente geen ac tie onderneemt om de gladheid in hun straat te bestrijden, dat ze gis termiddag zelf enkele zakken zout hebben geschept uit de bakken voor het gemeentehuis. Drie weken geleden al leverde be woner Adri de Bilde tientallen handtekeningen van buurtgenoten bij de secretaresse van wethouder Wim Stouten af met het dringend verzoek iets aan de besneeuwde, spiegelgladde Kreeftstraat te doen. Wethouder Stouten kwam daarop direct met het aanbod dat alle in woners van de gemeente bij de op slagplaatsen van de drie districten van Openbare Werken gratis strooizout konden afhalen. Daar werd zo druk gebruik van gemaakt dat de voorraad binnen twee da gen was uitgeput. „Daar bleef het toen bij en nu is de Kreefstraat is inmiddels één gro te ijsvloer geworden. Je kunt er niet meer rijden, laat staan lopen. Afgelopen nacht zijn er enkele au to's beschadigd geraakt. Eén be stuurder gleed met zijn auto weg, tegen een andere, geparkeerd staande auto. Alleen maar gedeukt plaatwerk, maar toch. En de oude re mensen in deze straat kunnen hun huis gewoon niet meer uit. Betalen we daar nou belasting voor. Dan mogen we toch ook wel iets van de gemeente verwach ten?", luiden de boze reacties van Cor Heiligers en Erwin Kristelijn. Zij klopten dinsdag weer bij de ge meente aan met het verzoek zand of grit beschikbaar te stellen als er dan geen strooizout meer is. „We willen het dan zelf wel uitrij den", liet Heiligers weten. Hij zegt weinig respons te hebben gekre gen bij de gemeente. Tot zijn ver bazing werd in de loop van de och tend toch wat grit gestrooid door Openbare Werken, maar slechts op twee hoekjes van de straat. „Dat lost het probleem niet op", vonden de twee mannen. Samen met De Bilde stapten ze met schoppen en zakken naar het gemeentehuis. Ze besloten het recht in eigen hand te nemen en schepten zout uit de voor het ge meentehuis staande bakken. Burgemeester Jan Lonink (midden) laat zich uitleggen hoe de brandweerlie den zich via een paal naar beneden laten glijden. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45