Terneuzen is trots op 2 o zeeland Al 60 jaar een gelukkig paar Maakt de prijs voor u het verschil? KOEGORSPOLDER Nieuw onderkomen voor de brandweer, openbare Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 29 december 2010 TERNEUZEN - Twee Zeeuws-Vlaam- se echtparen vierden gisteren hun 6o-jarig huwelijksjubileum. Bij Kees van der Hooft (83) en Jet- ta Veldman (83) kwam gisteroch tend burgemeester Jan Lonink op de koffie in hun woning aan de Mauvestraat in Terneuzen. Het echtpaar volgde de afgelopen dagen nauwlettend de sneeuwbe- richten, want de kinderen en ver dere naaste familie woont nogal verspreid, tot in Duitsland. Kees en Jetta kregen drie kinderen en daar zijn inmiddels negen kleinkin deren en twee achterkleinkinde ren bij gekomen. Ze hebben elkaar ontmoet op de vaart. Jetta is op een schip geboren. Jetta was de ramen aan het lappen toen Kees voorbij kwam. „Ik dacht dat ze naar me zwaaide dus ik ging er meteen op af', weet Kees nog. „Zo'n kans moet je grijpen." De vonk sloeg over en gisteren wa ren ze zestig jaar een paar. Kees heeft veertig jaar gevaren voordat hij voorgoed afmeerde. De laatste van zijn drie schepen was een zandzuiger, waarmee hij op de Westerschelde voer. Kees leest graag oorlogsverhalen. Jetta doet aan handwerken, puzze len en maakt graag schilderijen. SCHOONDIJKE - Of hij zijn Irma Schanck (78) zestig jaar geleden echt tussen het oud ijzer heeft ge vonden werd niet helemaal duide lijk, wel verdiende Nelis Maas mans (85) met de verkoop ervan ruim dertig jaar zijn boterham. Volgens Irma, net als Nelis afkom- Via glijbanen zijn de brandweerlieden in een mum van tijd in de garage en kunnen ze binnen één minuut uitruk- stig uit een woonwagengezin, was ken. Martijn Meijering, zoon van de brandweercommandant, laat alvast zien hoe het moet. foto Mark Neelemans de eerste echte kennismaking tij dens een bioscoopbezoek in Bre da, de geboorteplaats van Nelis. Zelf is ze geboren in de buurt van het Belgische Oudenaarde. Hun diamanten huwelijk vierden Nelis en Irma gisteren bescheiden in fa miliekring, omdat beider gezond heid niet optimaal is. De zes kinde ren, vijf dochters en een zoon, ko men regelmatig langs, evenals de acht klein-, zes achterklein- en vier achterachterkleinkinderen. Hobby's hebben ze niet, er wordt veel televisie gekeken aan Tragel West in Schoondijke. Nelis: „In de zomer zitten we veel op ons ter ras. We wonen nu 45 jaar in een vast huis, maar de woonwagen was leuker." Irma wordt vooral be ziggehouden door de vele nakome lingen, zegt Nelis. Lachend voegt hij er aan toe. „En natuurlijk door mij, ik zeg wat ze moet doen, an ders loopt het hier fout." door Eugène Verstraeten Met zijn felle vlam mende kleuren heeft de nieuwe ka zerne van de brandweer en het onderkomen van de buitendienst van de gemeente Terneuzen een opvallend uiterlijk. Binnen overheersen vooral wit en frisgroen. Dat laatste heeft zeker niets te maken met zijn politieke kleur, benadrukt verantwoordelijk wethouder Jaap Bos van openbare werken. Het gebouw in de Koe- gorspolder is bijna klaar en de ge meente is er trots op. Ook de ZorgSaam Ambulancedienst vindt er onderdak. „Dat is een unieke situatie", weet burgemeester Jan Lonink. „En de ze samenwerking en concentratie van diensten biedt veel voordelen. Alleen al op het gebied van effi ciency." De aanleiding voor de bouw van de kazerne was dat de operationele diensten van de ge meente in een aantal verouderde gebouwen zitten. Lonink: „We wil len onze verantwoordelijkheid ne men en zijn gaan kijken wat de beste locatie voor nieuwbouw is. Mede ook gelet op ontwikkelingen zoals de tunnel bij Sluiskil." Door Kees van der Hooft (83) en Jetta Veldman (83) uit Terneuzen waren giste ren 60 jaar getrouwd. foto Peter Nicolai Ook Nelis Maasmans (85) en Irma Schanck (78) uit Schoondijke vierden gis teren hun diamanten huwelijkjubileum. foto Peter Nicolai Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! DELTA I III the multi-utility company Hoofd operationele diensten Paui Marinissen (tweede van links) geeft een rondleiding. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44