kerstgroepen in Hengstdijk Waterschap start aanleg fietspad 19 Sluis trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe kunst en cultuur Leegstaande woning uitgebrand Natuurexcursie met gids door het Zwin Twee personen onwel in Jozef Haydnstraat Ganzen tellen met de vogelwerkgroep Politie zoekt getuigen van mishandeling Midwintersalon met muziek en verhalen Step into Salsa leert de salsa in The Lane I -W- --- woensdag 29 december 2010 houten blokjes opschriften als 'Os', de figuren uit het kerstverhaal. met kerststallen en kerstgroepen in alle soorten en maten. Voor, tij dens of na het bezichtigen van de expositie is het overigens mogelijk in de kerk tegen geringe kosten een kopje thee, koffie of een glas glühwein te drinken. De stichting Behoud Catharina- kerk maakt zich op voor de vie ring van een jubilemjaar, want vol gend jaar bestaat de parochie 850 jaar. Dat heuglijke feit wordt uitgebreid gevierd. Behalve een kerkelijke vie ring met de bisschop van Breda als voorganger, streeft de stichting er naar elke maand een ander cultu reel evenement te houden in de kerk- Toneelvereniging De Scheldegalm uit Kloosterzande bijt 4 februari het spits af met de opvoering van 'Het Spook in de Polder' in de kerk. De voormalige Norbertijnenabdij van Drongen bij Gent verkreeg van Godfried, bisschop van Utrecht in 1161 toestemming om een parochie te stichten te Hengst dijk en is daarmee een van de oudste parochies in de hele streek. Het huidige kerkgebouw dateert uit 1892 en is geplaatst op de oude fundamenten van de eeuwenoude eerste kerk. De tentoonstelling is vandaag en morgen nog te bekijken. De kerk is te vinden aan de Hengstdijkse Kerkstraat 6 in Hengstdijk en is van 13.00 tot 18.00 uur gratis voor iedereen toe gankelijk. door René Hoonhorst sluis - De gemeente Sluis houdt de hand de komende tijd op de knip als het gaat om kunst en cul tuur. B en W hopen wel dat de ge meenteraad groen licht geeft voor de inrichting van het Sluise belfort met twee museumverdiepingen. Maar verder heeft het college geen plannen in kunst en cultuur te in vesteren, zei wethouder Jan Schaal- je onlangs toen hij uitlegde dat het landbouwmuseum komend jaar in een schuur en op het erf van een particuliere agrariër wordt voortge zet. De gemeente hoeft geen geld bij te dragen aan de exploitatie van de expositieruimten op het erf van een boerderij bij Schoondijke. Een initiatief van de stichting Wa terland Cultuurland stierf ruim een jaar geleden al een stille dood. De stichting wilde elke woonkern van de gemeente een eigen 'kunst koe' laten ontwerpen, zoals dat el ders in de hele wereld gebeurde onder de naam Cowparade. Een lokale kunstenaar zou door dorps- of stadsraad aangedragen ideeën vormgeven op een kunst stofkoe, die vervolgens vijfjaar op een centrale plaats in de kern te pronk zou staan. Na die termijn zou de gemeente het onderhoud overnemen. De hele kudde koeien (twintig stuks) moest dan wel op één centrale plek komen te staan, bedong de gemeente. Schaalje: „Het bleek moeilijker dan ver wacht sponsors te vinden. Een ver wachte bijdrage van de provincie bleef uit, zodat de initiatiefnemers de plannen hebben afgeblazen." Het college hoopt dat de raad ak koord gaat met de inrichting van twee musea op de verdiepingen van het belfort. Een museum over de lokale historie en een taaicen trum met extra aandacht voor woordenboekenmaker Johannes Hendrik van Dale geven het bel fort uitstraling en moeten zichzelf redelijk kunnen bedruipen. hoek - Een leegstaande woning aan de Zevenaardijk bij Hoek is gis teravond uitgebrand. Na een melding omstreeks vijf over negen zijn twee tankautospui ten uit Hoek en Sluiskil uitgerukt. Vlak daarna kwamen ook een wa tertankwagen, een schuimblus- voertuig en een hoogwerker uit Temeuzen te hulp. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen al uit het pand. Er waren geen brandstof fen of andere brandgevaarlijke ma terialen in de woning aanwezig. Het sein brand meester werd even na half elf gegeven. De brandweer was tot omstreeks middernacht met nablussen bezig. Het huisje moet als verloren worden be schouwd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. door Wout Bareman Uit triplex gefiguurzaagde kerstgroep, gemaakt door de vijfjarige Julia de Cock. foto's Peter Nicolai groede - Waterschap Scheldestro- men begint in mei volgend jaar met de aanleg van het fietspad tus sen Groede en Oostburg. Het werk neemt naar verwachting een half jaar in beslag. Het fietspad, dat al jaren op het verlanglijstje van met name de ge meente Sluis stond, wordt onge veer 4,5 kilometer lang. De voorbereidingen voor de aan leg zijn inmiddels in volle gang. De totale projectkosten worden ge raamd op ongeveer twee miljoen euro. De helft: van dat bedrag wordt gedekt met provinciale sub sidie en een financiële bijdrage van de gemeente Sluis, de andere helft komt voor rekening van het schap. De Scherpbierseweg en de Maaidijk worden veel gebruikt RETRANCHEMENT Belangstellenden kunnen zondag 2 januari om 14.00 uur met het Zeeuwse Landschap het Zwin in. De tocht duurt 2,5 uur. Volwasse nen betalen 3 euro, kinderen tot 16 jaar de helft. De excursie begint bij strandpaviljoen de Zeeuwmeeuw in Cadzand. Parkeren kan op de parking aan de G. van de Hoeke- straat 2 in Retranchement. Advies: oude gymschoenen of laarzen. TERNEUZEN Politie, brandweer en ambulance zijn gistermiddag omstreeks één uur uitgerukt na de melding dat ie mand onwel was geworden. De be woner van een huis in de Jozef Haydnstraat sloeg alarm toen zijn vrouw onwel was geworden in de gang. Kort daarna werd hijzelf ook onwel. De oorzaak is vermoedelijk een koolmonoxidevergiftiging. NUMMER EEN De vogelwerkgroep van natuurbe schermingsvereniging 't Duumpje gaat zondag 9 januari ganzen tellen bij het gemaal van Nummer Eén. De vogelaars tellen vanaf 7.30 uur de ganzen die op de Hooge Platen hebben overnacht en bij zonsop gang overvliegen om te foerageren in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook niet-vogelaars zijn welkom om een kijkje te komen nemen. door schoolgaande jeugd en recre anten. Door de aanleg van het fietspad wordt het straks een stuk veiliger, verwachten verkeersdes- kundigen van het schap. Tussen de bebouwde kom van Groede en het kruispunt Schoondijkse- weg-Barendijk wordt geen geschei den fietspad aangelegd, simpelweg omdat het waterschap daarvoor de benodigde strook grond niet kon verwerven. In de buurtschap Scherpbier ko men aan weerszijden van de weg fietsstroken en wordt een snel heidsadvies van 30 kilometer per uur ingesteld. Het waterschap in vesteert tot 2015 iets meer dan vijf miljoen euro in zestien kilometer nieuwe, vrijliggende fietspaden, die worden toegevoegd aan het huidige netwerk van 125 kilome ter. HULST De politie heeft een 31-jarige man uit Hulst opgepakt in verband met de zware mishandeling van een 19-jarige plaatsgenoot, vorige week woensdagavond ter hoogte van het Chinees restaurant Paradise in de Gentsestraat. Hij wordt deze week voorgeleid. De politie is ook op zoek naar een voorbijganger, die vermoedelijk getuige was van de mishandeling. AARDENBURG De Aardenburgse galerie galeRi- chel houdt zondag 2 januari van 14.00 tot 17.00 uur Midwintersalon. Bij oliebollen en appelbeignets laat Evgeny Suvorkin op een bayan, een Russische knopaccordeon, muziek van componisten als Tsjajkovsky en Rachmanïnov horen. Anita Maas vertelt een aantal zelfgeschre ven streekverhalen. OOSTBURG Dansschool Step into Salsa geeft ook in 2011 weer salsalessen in The Lane in Oostburg. Mensen die eerst eens willen proefdansen zijn maandag 10 januari welkom. Vanaf 19.00 uur is er een proefles voor Ta- dies only', koppels mogen een uur tje later warmdraaien. Als er ge noeg aanmeldingen zijn, begint maandag 17 januari een lessency- cluswwwstepintosalsa.n 1. Gekantkloste kerstfiguren, gemaakt door Annie de Roos uit Terhole. Ook het stalletje is zelfgemaakt. basisschool 't Vogelnest in Hengst-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43