Veel vragen, Bootliedenconflict 22 brieven Jan Mans, voorzitter van de onderzoeks commissie Thermphos, presenteerde zichzelf gisteren aan Provinciale Staten. woensdag 29 december 2010 Hoe wordt uw 2011? Laat het de PZC weten. Reacties kunnen worden opgestuurd naar redactie@pzc.nl THERMPHOS Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 iezersredacteur@pzc.nl Bonussen Ik reageer op het artikel b ankrun (24 december). Het wetsvoorstel is een puur staaltje van rechtsinstru- mentalisme over een non-issue. In het strafrecht is het normaal dat 'uitlokking' of'opruiing' strafbaar wordt gesteld indien een tot een strafbaar feit wordt aangezet. Een foute bank collectief aanpakken houdt geen strafbaar feit in. Het ligt veel meer voor de hand dat de consument rechtsbescherming krijgt dan een foute bank. Als Dirk Scheringa de om de tuin geleide klanten naar redelijkheid en billijk heid had behandeld en bijvoor beeld een schikking in der minne had getroffen dan had Pieter Lake- man, nooit een dergelijk oproep ge daan. Een oproep tegen een norma le bank, zoals in Frankrijk gebeur de, heeft geen succes. Nu met het wetsvoorstel alle banken worden beschermd zullen de bestuurders zich nog veiliger voelen hun bonus sen op te krikken. tees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen door professor Vethaak van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij is ook medewerker van het bu reau Deltares, een instituut voor onderzoek naar allerlei aspecten van rivieren, kust en zee. Vethaak brengt verslag uit over het onder zoek van de vervuilde Westerschel- de en in vervuilde kustwateren. Hij bepreekt de risico's die zelfs bij lage concentraties gifstoffen in on diepe kustwateren (ondergelopen polders) met zich meebrengen voor alle levensvormen. Hij wijst op de doorwerking op hogere ni veaus in de voedselketen en uitein delijk op het ecologische draagvlak van het kustecosysteem. De provin cie blijkt ook hiervoor weer Oost Indisch doof te zijn. Onbegrijpelijk en onverantwoordelijk. C. W. Scheele Wisselseweg 38, Epe dappere TNT-mannen en -vrou wen de slogan noodgedwongen aanpassen: 'Sorry, we can't!' Hob Strating Koningin Wilhelminastraat 4, Kloetinge Postbezorgen 2 Postbezorgen Ontpolderen Het provinciaal bestuur van Zee land weigert rapporten in overwe ging te nemen die duidelijk het risi co van schade aan milieu en na tuur aantonen als gevolg van ont polderen in de Westerschelde. Eer der dit jaar werd hierop gewezen De TNT-bestellers, krantenbezor gers, leveranciers van levensmidde len, thuishulpen en kraamverzorg sters. Ze hebben het extra moeilijk onder deze barre winterse omstan digheden. Compliment aan al die mensen die ondanks de besneeuw de en verijsde wegen en stoepen toch gewoon hun werk blijven doen! Vooral in Zeeland zijn er veel TNT-bestellers die de post met een kleine bestelwagen op af gelegen adressen moeten bezor gen, zoals dorpjes, gehuchten en boerderijen. Op die plaatsen lcornt geen sneeuwschuiver of strooiauto. Gelukkig zijn de TNT-mensen op alles voorbereid: ze hebben géén slipcursus gehad en ze rijden ge woon op zomerbanden! Als er nu toch één bedrijf is dat standaard winterhanden zou moeten monte ren, is het TNT toch wel. 'Sure we can!' roept TNT. Helaas moeten de Mot Provinciaal Bestuur van Zeeland nodigt arie inwoners van harte iri: voor de nieuw jaarsbijeenkomst 2C11. Het Aerna luie!: 'Gaar zit Zeeland in". Wij hepen j een Aspi rerend en verrassend programma te bieden, dat een goede start vormt van het jaar. Na afloop praten wij graag met u bij in de Kloostergangen en de Wandelkerk. Datum: Locatie: Programma: 1.5.30 uur: 16.00 uur: 16.65 uur: 16-50 uur: Vrijdag 7 januari 2011 Nieuwe Kérk, Middelburg (ingang Kloostergangen, Abdijplein] Inloop en'presentatie 'De Bijzondere Zeeuwen van 2010' Themabijeenkomst 'Daar zit Zeeland in' met: Dansschool Bras Nieuwjaarstoespraak Commissaris van de Koningin Karla Peijs Filmclip 'Daar zit Zeeland in' Jasper van Damme (saxofoon] Myriam Gaasbeek (piano/zang) Gezamenlijk zingen Zeeuws Volkslied, onder leiding van Roosevelt Academy Choir Receptie in de Wandelkerk en de Kloostergangen Provincie Zeeland De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. U hoeft zich niet voor af aan te melden. Wei vragen we u om op tijd aanwezig te zijn. Voor de Nieuwe Kerk geldt: vol is vol. Het programma is dan te volgen op een scherm in de aangrenzende Wandelkerk. Tot ziens op 7 januari! Commissaris van de Koningin Karla Peijs TNT-postbezorger strompelt door de straat (krant, 22 december). Als bezorger van weekbladen komt mij dit bekend voor. Mijn ervaring is dat in de straten waar de ge meente in gebreke blijft, de bewo ners ook de trottoirs veelal niet schoonvegen. Goed voorbeeld doet goed volgen. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Jagers 2 Maandag 20 december had ik ook een soortgelijke ervaring met ja gers als de brievenschrijfster uit Tholen. Ik wandelde door de Ste nen Kruisweg tussen Midddelburg en Buttinge en wilde via de Sint Laurense Weihoek terug. Maar om dat er extreem veel geschoten werd in de Fred Barbarossaweg besloot ik terug te gaan via Hoogelande, en eens te kijken wat er toch aan de hand was, het leek wel oorlog. Bij de mooie, anders zo stille plek bij de verbrede watergang in de Fred Barbarossaweg waren onge veer vier jagers en een hond druk doende. Met mijn opgedane ken nis uit het stukje van Chiel Jacobus- se (krant, 10 december) over jagen tijdens de winter ging ik met de ja gers in discussie. Een jager had het artikel ook gelezen, maar volgens hem weet Jacobusse niets van de jacht af Een andere jager zei dat het nog net kon. En inderdaad het was de dag vóór het jachtverbod. Tineke de Ügnie Molenberg 21e, Middelburg door Nadia Berkeider foto's Maircelie Davidse Ik ga eerst schiften", zei Jan Mans nadat Provinciale Sta tenleden een kleine stort vloed van vragen op hem had den afgevuurd. „Schiften om te be palen wat ik wel kan beantwoor den en wat niet." Mans presenteer de zichzelf gisteren aan de stuur groep van Provinciale Staten die het onderzoek naar de gang van za ken rond Thermphos begeleidt. De oud-burgemeester van onder meer Enschede is voorzitter van de commissie - de commissie Mans dus - die het onderzoek uit voert. Het wordt kort dag, gaf Mans aan, om op alle vragen die le ven vóór de verkiezingen in maart volgend jaar een antwoord te ge ven. De politici ontmoetten Mans gisteren in het nieuwe Van der Valk hotel in Middelburg - het pro vinciehuis is deze week wegens va kantie gesloten. „We zijn blij dat we een naam heb ben", vond Kees Bierens (WD).. „Een échte naam." De commissie VLISSINGEN-OOST - Het conflict tus sen de Vlissingse Bootliedenwacht (VLB) en FNV Bondgenoten duurt voort. Vorige week leek de druk van de ketel na een schikking tussen het bedrijf en FNV Bondge noten. Inmiddels zijn de ontslagen werk nemers nog steeds niet aan de slag en heeft de vakbond havenschap Zeeland Seaports in een kort ge ding gedaagd omdat die behulp zaam zou zijn bij de uitvoéring van besmet werk. In het vorige week aangespannen kort geding eiste FNV Bondgeno ten van de VLB dat de na een lang lopend conflict over het werkroos- ter ontslagen personeelsleden weer aan het werk zouden kun nen gaan en dat VLB het recht van de bond om collectief actie te voe ren niet zou frustreren. Tot een in houdelijke behandeling kwam het niet, omdat beide partijen overeen stemming bereikten. De ontslagen zouden worden teruggedraaid en VLB beloofde acties van de bond niet te ondermijnen. Na deze overeenkomst zette de bond de actie tot na het kerstweek einde door. Toen de werknemers zich maandag opnieuw aan de poort meldden, bleek dat ze alleen op basis van het eenzijdig door de werkgever vastgestelde nieuwe werkrooster aan de slag mochten gaan. Dat weigerden ze, waarop hen de toegang tot het terrein werd ontzegd. Volgens Louis Roxs, aWA vT" y A AT TAJW': JA-lXT'TjfriTfT Provinciaal Bestuur van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24