20 zeel. Schippers zijn wachttijden beu Urgentie is alleen voor Door een echtscheiding of lichamelijke proble men kan iemand met spoed een andere wo ning nodig hebben. Bij de vier wo ningcorporaties op Walcheren kunnen mensen een urgentiever klaring aanvragen. Met zo'n verkla ring komen de woningzoekenden bovenaan de wachtlijst. Maakt de prijs voor u het verschil? 20% TOT 70% KORTING OP DE WINTERCOLLECTIE! Buitenspiegels van auto's vernield Onze lekkerste OLIEBOLLEN Duizenden graven aan de overkant geruimd Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 29 december 2010 door Wout Bareman terneuzen - Rijkswaterstaat moet bij de onderhandelingen met Vlaanderen over de bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen na drukkelijk ook inzetten op de aan leg van een goed spuikanaal. Want de binnenschippers pikken de steeds verder oplopende wachttij den voor de sluizen van Terneu zen niet langer. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Terneuzen van schippers vereniging Schuttevaer was giste ren in zijn jaarrede overduidelijk: „Wanneer wordt besloten bij de bouw van de nieuwe zeesluis géén spuikanaal mee te nemen, is dat voor de scheepvaart absoluut onac ceptabel." Hij rekende voor dat de wachttijden in november, toen het achterland Vlaanderen kampte met zware overlast die voorname lijk door spuien via het sluizen- complex van Terneuzen ongedaan moest worden gemaakt, opliepen tot 24 uur en meer. De economi sche schade was enorm. Peter Scherpenisse van Rijkswaterstaat (verantwoordelijk voor het Kanaal Gent-Terneuzen) rekende de schip pers voor dat er tijdens die spertij den voor het spuien van 'Vlaams water' op een bepaald moment een aanbod van schepen voor MIDDELBURG In Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag een groot aan tal auto's vernield. Van alle auto's zijn de buitenspiegels kapotge maakt. Het gaat in totaal om ongeveer twaalf auto's, laat de politie weten. Inmiddels is door zeven eigenaren aangifte gedaan. De auto's stonden geparkeerd in de omgeving Molen water, Noordbolwerk, Noordpoort straat in Middelburg. msmamammmmm mem v mmmsmsmmim nu ook verkrijgbaar bij: 't Broodhuys Arnemuiden www.densoeteninval.nl WEBLOG Lees de weblogs van PZC- redacteuren over natuur, sport, kunst en politie www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HUREN OP WALCHEREN Woningcorporaties zijn voorzichtig met geven De Walcherse woningcorpora ties hebben samen bijna 15.000 huurwoningen. Hoe gaat dat ei genlijk ais iemand een woning wil huren? Of als er bijzondere omstandigheden zijn? Dit twee de deel van de serie Huren op Walcheren gaat over urgenties. liefst 36 schuttingen via de zeesluis en de binnenvaartsiuis lag te wach ten. Op dat moment werd bij de toeleidende sluizen, zoals in Hans- weert een toerbeurtregeling inge voerd. Hoofdbestuurslid Kees van de Broek maakte zich erg boos over de situatie. „In Vlaanderen la ten ze afwateringskanalen dicht slibben, zodat al het overtollige wa ter moet worden geloosd via het Kanaal Gent-Terneuzen. Om te zorgen dat ze daar in Vlaanderen niet verzuipen, kunnen wij met onze schepen niet schutten." Mark Minnaard, bij Rijkswater staat ondermeer verantwoordelijk voor het onderhoud aan de slui zen van Terneuzen, beloofde de hartekreet van Van Ijk en Van de Broek voor te leggen aan zijn supe rieuren in Middelburg. Van Ijk stelde vast dat de wachttij den voor de sluizen ook door het groeiende ladingaanbod weer toe nemen. „Je ziet dat het weer druk ker wordt aan de sluizen. Wachttij den van twee tot vier uur zijn geen uitzondering meer. Was dat voorheen af en toe het geval, te genwoordig is het bijna dagelijkse kost." Een extra argument voor een nieuwe sluis, volgens hem. De afdeling Midden-Zeeland van Schuttevaer houdt morgen haar jaarvergadering. TERNEUZEN Alle graven in de gemeente Terneu zen waarvan de termijn is verlo pen, worden de komende jaren ge ruimd. Het gaat om zo'n zevendui zend graven. De ruiming is nodig als gevolg van een dreigend ruimte gebrek op de begraafplaatsen. De gemeente Terneuzen probeert zoveel mogelijk nabestaanden te bereiken. Die krijgen de mogelijk heid om de stoffelijke resten te her begraven of te cremeren. door Miriam van den Broek Of iemand in aanmerking komt voor een urgentieverklaring, wordt bepaald door de Regionale Urgentiecommissie Walcheren. Daarin zitten vertegenwoordigers van Woongoed Middelburg, l'Es- caut in Vlissingen, Woonburg in Koudekerke en WBV Arnemuiden en mensen van het Algemeen Maatschappelijk Werk. De urgentiecommissie behandelt, in tegenstelling tot vroeger, de aan vragen schriftelijk. „Zo kunnen die objectief worden beoordeeld", vertelt de medewerkster die na mens Woongoed in de urgentie commissie zit. Omdat de commis sie in anonimiteit werkt, wil zij niet met haar naam in de krant. De commissie kent drie urgenties: sociale-, medische- en sloopurgen- tie. De sociale urgentie is voor mensen die buiten hun schuld om op straat komen te staan. „In veel gevallen gaat het om mensen die in scheiding liggen. Maar omdat we niet iedereen voorrang kunnen geven, zijn er strikte regels aan een sociale urgentieverklaring gebon den", legt ze uit. Zo krijgt iemand die net geschei den is alleen voorrang als minder jarige kinderen mee op straat ko men te staan. Daarnaast moet de aanvrager er alles aan gedaan heb- Merisen met een medische urgentieverklaring mogen zelf reageren op ben om in het vorige huis te kun nen blijven wonen of aantonen dat het niet lukt om het oude huis in zijn of haar eentje te betalen. De mensen die deze urgentie krij gen, kunnen niet zelf een woning uitkiezen. Ze moeten de toegewe zen woning accepteren. Doen ze dat niet, dan vervalt de urgentie. „Wij gaan er van uit dat de situatie nijpend is. Als iemand een wo ning afwijst, is de situatie blijkbaar niet dringend genoeg. Vroeger mochten de mensen met een socia le urgentie wel zelf een huis kie zen, maar daar zijn we van terugge komen. Urgentie is bedoeld voor een dak boven je hoofd, niet om woonwensen in te vullen." Mensen met een medische urgen tieverklaring mogen wel zelf op ge schikte woningen reageren. Ze heb ben dus een jaar de tijd een ge schikte aangepaste woning te zoe ken. Er bestaat de mogelijkheid de urgentie nog één jaar te verlengen. „Als we het hebben over medische urgenties, bedoelen we mensen die om ergonomische redenen een andere woning nodig hebben. Mensen die bijvoorbeeld niet meer trappen kunnen lopen." Voor de medische urgentie is een advies nodig van het Centrum Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22