langer in gevangenis iland 9 Noodtoestand in zes staten aan Aanhangers Ouattara de oostkust van VS door sneeuw bezetten ambassade Populariteit Knut kost dierentuin geld Vijf doden tijdens moordpartij in Italië Eenzame maffioso kiest voor gevangenis Voedselhulp in Pakistan gestopt schuldig bevonden aan verduistering Vrouw overlijdt na ontwaken doodskist Dieven rijden met rolstoel tegen de lamp BERLIJN dinsdag 28 december 2010 FILANDARI Onbekenden hebben gisteren een vader en vier zonen doodgescho ten op een boerderij bij het dorp Fi- landari in het zuiden van Italië. Het motief voor de moordpartij is nog onduidelijk. Toen de politie ar riveerde, waren vier slachtoffers al dood. Een familielid bezweek op weg naar het ziekenhuis. Er zou een ooggetuige zijn van de moord, zo meldden Italiaanse media. LUCCA Een veroordeelde Italiaanse maffio so heeft zich bij de politie aangege ven, omdat hij zich eenzaam voel de en het beu was voortdurend te moeten vluchten. De man was ver oordeeld voor onder meer roofover vallen, afpersing en drugshandel. Hij meldde zich bij de politie in Lucca. Zijn enige eis was dat de po- litiecommandant hem persoonlijk de handboeien zou omdoen. Oud-Yukostopman Michail Chodorkovski luistert naar de rechter die hem schuldig verklaart aan diefstal en witwas sen. foto Sergey Ponomarev/AP ISLAMABAD - Het Wereldvoedsel programma van de Verenigde Na ties (WFP) heeft de voedselleve- ranties aan ontheemden in de Pa kistaanse regio Bajaur opgeschort. De aanleiding voor deze maatregel is een zelfmoordaanslag zaterdag, waardoor zeker veertig mensen omkwamen. De aanslag vond vlak bij een WFP-centrum voor voedseldistri butie plaats. Volgens een woord voerder is de veiligheid van de WFP-medewerkers een toppriori teit voor de organisatie en is daar om voorlopig de voedseluitdeling stopgezet. Het WFP verstrekt in Bajaur voed sel aan bijna 300.000 mensen die op de vlucht zijn geslagen voor de gevechten tussen de Taliban en het Pakistaanse leger. SAO PAULO Een 88-jarige Braziliaanse is overle den, twee dagen nadat ze ten on rechte dood was verklaard en wak ker was geworden in een doods kist. De vrouw was woensdag voor kerst dood verklaard en naar het mortuarium overgebracht. Daar werd een regelmatige ademhaling geconstateerd. Ze werd snel naar het ziekenhuis teruggebracht, maar is na twee dagen alsnog overleden. HELSINGBORG De politie in de Zweedse plaats Helsingborg had het zondagavond erg gemakkelijk om drie dieven aan te houden. De rolstoelen van twee van hen lieten een duidelijk spoor achter in de sneeuw. Agenten hielden het trio aan nabij de kelderboxen waarin ze hadden ingebroken. Het inbraakgereed schap is bij een van hen gevonden. De buit is nog spoorloos. De populariteit van ijsbeer Knut kost de dierentuin in Berlijn onge veer 2 miljoen euro. Omdat het dier zoveel extra publiek trok, moet de zoo dat bedrag aan de stad terugbetalen. Dat heeft de rekenka mer, die toeziet op de uitgaven van het stadsbestuur, bepaald. De re kenkamer vindt het onjuist dat de dierentuin ondanks de recordin komsten subsidie ontving. Knut is inmiddels vier jaar. NEW YORK - In zes staten in het oosten van de Verenigde Staten is wegens de winterse omstandighe den de noodtoestand uitgeroepen. De maatregel geldt voor Maryland, Virginia, North Carolina, New Jer sey, Massachusetts en Maine. Door een sneeuwstorm die over het noordoosten van de VS trekt, is het een chaos op de weg, het spoor en op vliegvelden. Lucht vaartmaatschappijen hebben ruim tweeduizend vluchten geschrapt en veel vliegvelden rond New York zijn gesloten. De autoriteiten verwachtten wel dat de vliegvel den gisteren weer zouden open gaan. Verder is de Amtrakspoor- dienst tussen New York en Boston uitgevallen. De eerste grote sneeuwstorm van het seizoen leidt op veel plaatsen tot een dik pak sneeuw. Burge meester Michael Bloomberg van New York heeft circa 2400 werkne mers opdracht gegeven de straten sneeuwvrij te maken. Op een van de drukste dagen van het jaar waarschuwde de Ameri kaanse weerdienst gisteren voor sneeuwstormen langs de hele oost kust. De dienst rekent op een hal ve meter sneeuw in New York Ci ty en windsnelheden tot bijna 90 kilometer per uur. Dat komt op het moment dat veel mensen na Kerstmis weer naar hun werk gaan. Bovendien zullen 93 miljoen Amerikanen op reis gaan tussen kerst en nieuwjaarsdag. Ook steden die niet op de weg van de storm liggen, zijn gewaar schuwd voor problemen. Door zware natte sneeuw en harde wind zullen hoogstwaarschijnlijk grootschalige stroomstoringen op treden, aldus de weerdiensten. Autoriteiten vroegen mensen niet de weg op te gaan. „De wegen zijn glad en het zicht is slecht", zei be stuurder Ed Mangano van Nassau County. Zaterdag beleefde het zuiden van de VS al een zeldzame witte kerst. De stad Atlanta in de staat Georgia vierde Kerstmis zaterdag zelfs voor het eerst in 128 jaar onder een wit te deken van sneeuw. Ook de Na tional Football League lijdt onder de sneeuwstorm. De wedstrijd tus sen de Vikings en de Eagles is voor de tweede keer in drie weken afge last. Eerder werd de wedstrijd uit gesteld omdat het opblaasbare dak van het Vikingsstadion in Philadel phia was ingestort. De sneeuw op het dak was te zwaar geworden. Ook Canada zet zich schrap voor de komst van de sneeuwstorm. De provincie Nova Scotia zal waar schijnlijk de zwaarste weersom standigheden te verduren krijgen. PARIJS - Aanhangers van Alassane Ouattara, een van de twee presi denten in Ivoorkust, hebben giste ren zonder geweld de ambassade van het Afrikaanse land in Parijs overgenomen. Dat deden ze nadat medestanders van concurrent Lau rent Gbagbo vrijwillig waren ver trokken. Dat meldde de Franse po litie. Ouattara versloeg bij de presidents verkiezingen van eind november de zittende president, Laurent Gbagbo, maar die weigert plaats voor hem te maken. Gbagbo claimt de presidentsverkiezingen in Ivoorkust te hebben gewonnen. De internationale gemeenschap er kent zijn tegenstander Ouattara als president, maar Gbagbo denkt niet aan aftreden. Frankrijk, ooit de kolonisator van Ivoorkust, wil een ambassadeur van Ouattara er kennen in plaats van een afgezant van Gbagbo. De spanning in Ivoor kust tussen de aanhangers van de twee presidenten is de afgelopen weken hoog opgelopen. Waarne mers houden zelfs rekening met een burgeroorlog. Veel arbeiders in Abidjan, de groot ste stad van Ivoorkust, hebben gis teren de oproep van Alassane Ouattara om het werk neer te leg gen genegeerd. Zij zeiden dat zij niets te eten zouden hebben, als zij niet zouden werken. .Met de staking wil Ouattara Gbagbo on der druk zetten om af te treden. In de havens van Abidjan en San Pe dro, vanwaar veel cacao naar het buitenland wordt geëxporteerd, werd gisteren gewoon gewerkt. Ca cao is het belangrijkste exportpro duct van de West-Afrikaanse staat. De winkels en kantoren in de za kenwijk Plateaux van Abdjan wa ren open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9