I SDC Zeeland vestigt hoop op raadsleden and23 Appelbeignets en oliebollen zijn de redding voor opkrabbelende bakker ïiiF- JS| fe... 4Ë0 T v b Kunstenaars spelen met licht WINTERWEER DE STELLING Besluit over distributie binnenstad uitgesteld 'Bijzondere meubelen voor bijzondere opruimprijzenl JltenQ^ dinsdag 28 december 2010 L- J leggen Stella (I) en Cindy nauwkeurig toefje spijs/roommengsel. worden ze voorzien van een laagje BRUINISSE - Doodvermoeid zijn ze, vader Dik en zoon Marcel Spelt. Hun bedrijf ging in november fail liet. Dik: „We zouden dit jaar winst hebben gemaakt, maar de bank zag het niet meer zitten. Alle voorstellen voor afbetalingen wer den gewoon afgewezen." De weken die erop volgden, ston den in het teken van een poging om te 'redden wat er te redden valt'. Marcel: „We hebben geen mo ment gedacht aan opgeven." Eind november konden de Bruse bak kers, hetzij in een andere gedaan te, weer van start. Ze konden met een hard aan het werk. Omdat het bedrijf wekenlang had stilgelegen, moesten klanten op zoek naar een andere leverancier. Een groot deel is inmiddels weer terug. „Dat zijn mensen die heel veel vertrouwen in ons hebben. Dat heeft ons erg goed gedaan", zegt Marcel. De productie van decemberartike- len, zoals oliebollen en beignets, zijn de meest winstgevende we ken van het jaar voor Spelt. Dik: „We moesten voor december weer in bedrijf zijn, anders konden we het wel vergeten." De uiteindelijke redding kwam van twee investeer ders. Dat betekent niet dat alles weer te rug bij het oude is. Een aantal be drijfsactiviteiten, waaronder de vier winkels, zijn niet overgekocht door de nieuwe bv, waarmee va der en zoon zijn doorgegaan. Slechts twee van de oorspronkelijk zestien personeelsleden zijn terug in dienst. Marcel: „We zijn nu een moderne bakkerij, die zich specialiseert in bake-off producten." Dieren en winterweer is niet altijd een goede combinatie. Zie www.pzc.nl/buutekieke Reageer op de stelling: 'Gun de jeugd z'n plezier bij oudjaar'. Ga naar www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Uw foto's op het internet? www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse Nadat de beignets uit het deeg zijn gestanst, worden de resten automatisch afgevoerd en hergebruikt. Levi, de zoon van Marcel, helpt een handje. Een laatste controle volgt en dan kunnen ze in kratten, klaar voor transport naar bakkers, horeca en supermarkten. foto's Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - jan en Sandra Olree van Stadsdistributiecentrum Zee land houden 'goede hoop' dat de gemeenteraad het collegebesluit over de lengtebeperking voor vrachtverkeer in de binnenstad van Zierikzee terugdraait. „Wij krij gen nu de kans om ons verhaal te vertellen." Als een motie, ingediend door Alert! en gesteund door D66 en GroenLinks, eind januari door een meerderheid wordt aangenomen, heeft dit grote gevolgen voor de overlevingskansen van het gloed nieuwe bedrijf. Dit zou namelijk betekenen dat er, in tegenstelling tot de huidige situatie, geen ont heffingen meer worden uitgege ven voor vrachtwagens die tussen de acht en tien meter lang zijn. Alleen transporteurs die ladingen langer dan zes meter of zwaarder dan 3000 kilo moeten vervoeren, zouden dan in aanmerking komen voor een ontheffing. In de praktijk zou dit betekenen dat alle vervoer ders die wagens van acht meter of langer hebben, bij SDC Zeeland te recht komen. Die gaat op haar beurt de goederen verder distribue ren in de binnenstad. In een commissievergadering van 10 januari komt de lengtebeper king uitgebreid aan de orde. Behal ve Bewonersbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ), zal ook SDC Zee land gebruik maken van de moge lijkheid om vóór het voorstel van Alert! te pleiten. Sandra Olree: „We zijn blij dat het onderwerp doorgeschoven is naar de commissie. We willen de raads leden laten weten hoe het proces is verlopen." Behalve met de par tijen die al hebben aangegeven het collegebesluit terug te willen draaien, hebben Jan en Sandra Ol ree ook contact gehad met de an dere partijen in de raad. „Dé SGP en de Christenunie hebben ons zelf benaderd. Positief is dat zij in elk geval open staan voor ons ver haal", zegt Olree. Ondertussen zit het ondernemers echtpaar niet stil. Het pand aan de Industrieweg is nagenoeg klaar. Een milieuvriende lijke vrachtwagen is in bestelling. „Ook zijn we bezig met alternatie ven, voor het geval het besluit blijft staan." Na de behandeling in de commis sievergadering, stemt de gemeente raad eind januari over de motie van Alert! ZIERIKZEE SCHARENDIJKE Kerstboomverbranding Lampionoptocht en op het Hatfieldpark verbranden kerstbomen Op het Hatfieldpark aan de rand van Zierikzee wordt zaterdag 8 ja nuari een kerstboomverbranding gehouden. De bomen kunnen op verschillende inzamelpunten wor den ingeleverd te weten: de Vonde lingenplaat en achter de brand weerkazerne aan de Regenboog straat. Bomen kunnen er tussen 14.00 en 16.00 uur ingeleverd worden. De kerstboomverbranding begint om 19.00 uur. De kerstboomverbranding in Scha- rendijke staat gepland voor woens dag 5 januari op het veldje tegen over camping De Strandloper. Ie dereen kan de overtollig geworden kerstboom langs de weg klaar leg gen zodat deze 's middags kunnen worden opgehaald. Het evenement is gekoppeld aan een lampionop tocht voor kinderen. De lampionnen worden uitgedeeld bij het verenigingsgebouw. Aan vang 19.00 uur. VLISSINGEN - In de donkere dagen rond kerst spelen kunstenaars in Vlissin- gen met licht. Ze hebben zich laten inspireren door etalages, objecten en markante gebouwen, zoals de Sint Jacobskerk, waarvan de toren met ge kleurde lampen is uitgelicht. Verrassend Licht heet het kunstproject, dat een nieuw onderdeel is van het Winterfestival. foto Lex de Meester TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61