8| Sckcbp^wax^vt VUujtr-jhij? StuM The Ncrrtk Ftzce RuJAwtèl dinsdag 28 december 2010 Tijdens de kou van de afgelopen weken waren handschoenen geen overbodige luxe. Ze zijn in de eerste plaats bedoeld om je handen warm te houden, maar het oog wil natuurlijk ook wat. Een leuke print of een mooi stofje bijvoorbeeld. Of je nu gaat voor functionaliteit, er hip bij wilt lopen of gaat voor een combinatie, er zijn mogelijkheden genoeg. Er is niks vervelender dan op een koude dag op de fiets stappen en erachter komen dat je een handschoen kwijt bent. Of je ziet een hand schoen liggen op straat en je denkt aan de arme stakker die hem verloren is. Op de web site van handschoenverloren.nl kun je terecht om je handschoen als vermist op te geven of om te melden dat je er op straat een gevonden* hebt. Wie weet wordt het paar weer herenigd. Naast handschoenen zijn er ook wanten ver krijgbaar. In een want zitten de vingers bij elkaar, alleen de duim is apart. Doordat de vingers niet gescheiden worden, zijn wanten warmer dan handschoenen, maar ook minder praktisch in gebruik. Probeer maar eens munt geld uit je portemonnee te halen met wanten aan. Zogenoemde 'polsjes' bedekken de vingers tot aan het eerste kootje. De rest is onbedekt, zodat je je vingertoppen kunt gebruiken. Han dig bij het uitoefenen van bepaalde beroepen. Er zijn ook handschoenen verkrijgbaar met afneembare vingertopjes of een vinger-flap. Handschoenen worden gemaakt van materi alen als leer, wol of polyester. Wol beschermt heel goed tegen kou. Het kan daarnaast veel vocht opnemen zonder nat aan te voelen. De synthetische vezels van polyester zijn erg sterk en het materiaal is makkelijk in onderhoud, maar het neemt minder vocht op dan natuur lijke materialen. Leer is soepel en sterk, slijtvast en goed ademend en met een laagje vet ook waterdicht. Zorg ervoor dat handschoenen en wanten niet te strak zitten. Dit zorgt er name lijk voor dat je bloed niet makkelijk kan stro men, waardoor je sneller koude handen krijgt. Wendy de Jong Het merk Ugg Australia is vooral bekend geworden met laarzen die aan de binnenkant gevoerd zijn met schapenvacht. Er zijn voor zowel mannen als vrouwen ook handschoenen verkrijgbaar. Zo loop je er niet alleen modieus bij, je handen blijven ook nog eens heerlijk warm. De veter is handig voor een goede afsluiting. Dit paar is gemaakt van schapenleer. Prijsindicatie: 129,95 Deze warme en zachte handschoenen zijn van het merk Vaude. Ze zijn gemaakt van wol en hebben een flap voor over de vingers. In één beweging haal je gemakkelijk je vingers uit de flap. Ze zijn niet alleen comfortabel, maar ook heel praktisch. Er zijn vijf verschillende maten verkrijgbaar. Prijsindicatie: 26,95 De grijs/bruine dameshandschoenen van het merk Esprit zijn uitgerust met bandjes met studs kruislings rond de pols. Ze zijn gemaakt van lamsleer. Maat 7 is bedoeld voor kleine handen. Maat 7,5 is de tussenmaat en maat 8 is voor normale tot grote handen. Prijsindicatie: 59,95 Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl De Patrol glove van The North Face is wind en waterdicht en voorzien van een Gore- tex membraan. Dit voorkomt dat water in de handschoen dringt, maar tegelijkertijd kan het vocht wel ontsnappen. De Patrol handschoenen zijn heel geschikt voor wintersporters en verkrijgbaar in de maten xs tot en met xl. Prijsindicatie: 109,- Het rubber in de handpalm van deze kinderhandschoene van Barts zorgt voor grip. De handschoer zijn gemaakt van 10c procent polyester en zijn waterafstotend winddicht. Het hanc kliksysteem zorgt er datje de handschoei na gebruik aan elkaa vast kunt maken. Zo raak je nooit meer ee handschoen kwijt. Prijsindicatie: 14,9;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58