BiutmSt 3 Buuim Witt je dat... dinsdag 28 december 2010 spinning ontwikkeld werd door de Amerikaan Johnny Goldberg uit de be hoefte meer bij zijn zwangere vrouw te zijn. je gemiddeld 850 kilocalorieën per uur verbrand. dat dit meer kilocalorieën zijn dan je zou verbranden tijdens de meeste andere sporten, (bijvoorbeeld: tennis, hardlopen en zwemmen) dat spinning in meer dan 80 landen wordt aangeboden. dat spinning erg geliefd is als inzamelingsactie voor goede doelen en dat be kende Nederlanders graag deelnemen aan dit soort events. sprinten. „Iedereen geeft dan alles wat er nog inzit en gaat echt tot het uiterste." Dan volgt misschien nog wel het belangrijkste onderdeel van de training, de cooling down. Marjon legt uit, „Een goede cooling down is nodig om blessures te voorkomen." Iris Kalkman blessures. De instelling van je fiets hangt af van je lichaamsverhoudingen. Het zadel komt ter hoogte van het breedste stuk van je heup. Het stuur wordt zo ingesteld dat je er zowel in de zittende als in de staande positie makkelijk bij kunt. Het stuur heeft daarnaast nog twee verschillende grepen. Positie een (de horizon tale grepen) en positie twee (de kop'van het stuur). De trappers zij'n voorzien van houders waar de neus van je schoen in past zodat je veel snelheid kan maken. Voor de meer ervaren spinners zitten er aan de andere kant van de trappers kliksystemen. Op deze manier kan je jezelf met speciale schoenen als het ware vast- klikken aan de trappers. Marjon legt uit dat het mogelijk is dat je tijdens het fietsen een trap per verliest. Voor de veiligheid is het belangrijk om te weten dat er dan een noodrem onder je stuur zit en je direct de benen wijd moet gooien om contact te maken met de vloer. Om blessures te voorkomen is het belangrijk datje benen tijdens het fietsen niet volledig gestrekt zijn. Tijdens de training valt het op dat de groep erg gemeleerd is. Mannen en vrouwen van alle leeftijden. Sommige van hen zijn zelfs professionele sporters. Marjon: „Iedereen kan in elke les meedoen omdat je zelf het niveau instelt. Op deze manier is het ook een geschikte training voor professionele moutain- bikers en wielrenners. Zij kunnen nu ook in de wintermaanden hun conditie en spieren goed op peil houden." Maar ook Lenie Verhulst is van de partij. Met haar 64 jaar is zij de oudste van het gezeldschap maar daarom niet minder sportief „Ik heb hiervoor een uurtje meege daan met de bodypump en sluit vandaag af met spinning. Ik wandel al 25 jaar dus met die spieren zit het wel goed." Het trainingschema van Marjon Sanderse bestaat grofweg uit acht punten. „We begin nen met het opwarmen van de spieren. Daarna een paar nummertjes lekker tempo fietsen." Tijdens de training komt techniek ook aan bod. Dit is een combinatie van zitten, staan, greepwisselingen en tempowisselingen. Daarna komt het klimmen. „Dit is op het laatst erg zwaar omdat je tijdens het fietsen de zwaarte steeds meer opschroeft." Dit wordt dan weer afgewisseld met het tempo fietsen. Het laatste actieve onderdeel is erg geliefd, het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53