ilastingdienst t nu echt voorbij 29 Leenstra en Verweij slaan toe op eerste dag NK allround Arsenal verslaat Chelsea in derby dinsdag 28 december 2010 'We hebben uitgebreid met de Belastingdienst gesproken en daar is een overeenkomst uit voortgekomen' Kees Lindenbsrg van VC Vlissingen (OTZ), die in augustus besloot een reddingsplan voor de club op touw te zetten, werden eerder al de huurachterstanden bij de ge meente weggewerkt en werd met een aantal belangrijke crediteuren en enkele particulieren bij wie VC Vlissingen een lening had afgeslo ten een betalingsregeling getrof fen. door Johan Stobbe heerenveen - Na een moeizaam jaar bij TVM, zijn Marrit Leenstra en Koen Verweij weer opgeleefd. Beiden stelden gisteren tijdens de eerste dag van het NK allround in Thialf hun kandidatuur voor de na tionale titels. Vanwege de combinatie met het NK sprint kwamen de allrounders gisteren alleen voor de 500 meter in de baan. „Dus er is echt nog niets beslist", stelde Marrit Leens tra. „De lange afstanden moeten nog komen." Maar het verschil met nummer twee Diane Valken burg was bijna een seconde. „In derdaad een groot gat", zei de vrouw in vorm. Het verschil dat haar ploeggenoot Koen Verweij op ]an Blokhuijsen pakte, was een stuk kleiner (0,23 seconde), maar hij was er niet min der blij om. Net als Leenstra keer de Verweij na een min of meer mislukt uitstapje naar het grote TVM terug bij de oude coach Jan van Veen. „Misschien heb ik de stap naar TVM wel wat te snel ge maakt. Ik was nog maar junior." Verweij keek te veel naar de grote kampioenen bij hem in de ploeg: Sven Kramer, Erben Wennemars, Carl Verheijen. Mannen die erg met het olympische traject bezig waren en dus ook erg met zichzelf Gezelligheidsmens Verweij, acht tien jaar oud was hij pas, voelde zich wel eens wat alleen. Hij maak te de fout zich teveel te willen me ten met die grootheden en verloor zichzelf uit het oog. Teveel werd het vechten, omdat hij zich zo graag wilde bewijzen. „Maar ik heb ook heel veel geleerd van die jongens." Maar al met al voelt hij zich in de warme omge ving van het Hofmeier-team toch een stuk lekkerder. Hij had de frisse start bij Jan van Veen nodig. De seizoenstart ver liep nog niet naar wens omdat hij in aanloop naar het NK afstanden hard doortrainde. Gisteren was de brede lach uit zijn topjaar uit de juniorentijd terug. „Ik ben weer ontspannen bezig." Hij voelt geen druk van kopman- *r; N. Marrit Leenstra in actie op de 500 meter tijdens het NK allround in Thialf. Ze won de eerste afstand met overmacht. foto Vincent Jannink/ANP schap. „Dat hebben we bij ons niet, al schaatst Marrit wel erg goed. Die ga je automatisch wel als kopvrouw zien." Leenstra trok op de eerste afstand van het NK allround de stijgende lijn die ze in de eerste seizoens helft toonde, moeiteloos door. Ze klokte 39,21, een tijd die bij het NK sprint goed was geweest voor de zesde plaats. Met de weten schap dat ze Nederlands kam pioen op de kilometer is, had ze ook in dat startveld niet misstaan. Leenstra is het voornaamste slacht offer van het KNSB-besluit om bei de NK's tegelijkertijd te laten verrij den. Jammer vond ze dat. Meer wilde ze er eigenlijk niet over zeggen, maar haar ogen verraadden dat ze diep ongelukkig gelukkig is met die beslissing. Daar kwam bij dat Ireen Wüst werd aangewezen voor het EK allround, zodat die wel een gooi kon doen naar de tickets voor het WK sprint in Thialf. Leenstra was in de eerste seizoens helft niet veel langzamer dan Wüst. De Friezin vond het een beetje on eerlijk dat anderen niet hoefden te kiezen. Zelf koos ze voor het all- rounden, omdat ze zichzelf daar de meeste kansen toedicht. „Maar het is een foute beslissing om bei de toernooien tegelijk te houden. De kalender heeft zo te veel in vloed op mijn seizoen." Was het NK sprint zoals gewoonlijk tussen het NK en EK allround ingevallen, dan had Leenstra gewoon meege daan. „Ik ben wel zo in vorm dat ik dat gedaan had. Ik voel me sterk, heb niet het gevoel dat ik rus tig aan moet doen." Toch liet Leenstra de skate-off om wereldbekertickets voor de 1000 meter gisteren schieten. „Dat past niet middenin een allroundtoer- nooi", zei ze. De kilometer van het WK afstanden heeft ze nog niet uit haar hoofd gezet. „De KNSB heeft ook in de World Cups een aanwijsplek. Ik ben wel Neder lands kampioen op die afstand." ploeggenoot Margot Boer, klasse mentsleider na de eerste dag. „We hebben het er al eens over gehad dat ze moet doorgaan. Ze moet toch aftrainen. En je weet het nooit met Marianne. Ik hoop dat ze nog een kans krijgt op een mooi afscheid. Ze heeft er hard voor getraind. Maar dat heeft ieder een natuurlijk, ik zie niet zo snel iemand haar plek opgeven voor Marianne." Annette Gerritsen, nummer twee van het klassement, sloot zich daar bij aan: „Ik zou het zonde vin den als het zo eindigt." Timmer was zonder iets te zeggen naar haar hotel vertrokken. Ze had al leen Gerritsen nog toegevoegd dat zij dan maar op het podium moest eindigerv „Dat heb ik gedaan, ik hoop dat dat een troost is. En cho cola schijnt ook te helpen, ik breng haar straks een stuk. En een Liga." Timmer is niet het enige bespreek- geval. De schaatsbond moet nog iets bedenken voor de geblesseer den Mark Tuitert en Ronald Mul der en wellicht ook voor de slacht offers van gisteren, Simon Kuipers (uitgevallen met een bovenbeen blessure), Hein Otterspeer (geval len) en Kjeld Nuis (gediskwalifi ceerd na een lijnoverschrijding). Boven alle twijfel verheven is Ste fan Groothuis. De rijder uit de Control-ploeg staat een straatleng te voor op de concurrentie. Die be staat nog uit Jan Smeekens en Jan Bos. Smeekens knalde naar 35,04 op de 500 meter en stortte zich voor de verandering eens vol op de 1000. Het levert hem vandaag als uitgangspositie een tweede plek op, net voor veteraan Jan Bos. Groothuis maakte indruk op de 500 meter, maar vooral op de kilo meter, waar hij met 1.08,54 een we reldtijd reed. „En extra leuk: een rondje 25,0. Dat heeft nog nooit ie mand gereden in Thialf" LONDEN - De spelers van Arsenal vieren de treffer van Alexandre Song. De Kameroenees zette The Gunners gisteravond op voorsprong in de derby tegen Chelsea. Arsenal won het duel uiteindelijk met 3-1. Cesc Fabre- gas en Theo Walcott maakten de overige treffers voor de thuisclub. Branislav Ivanovic scoorde tegen namens Chelsea. foto Tom Hevezi/AP ir een stuk rooskleuriger uit nu er een schikking is getroffen met de fiscus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43