281 sport Vlissingen schikt met Carrière Timmer lijl Luis Suarez is toe aan een nieuwe uitdaging Volg het laatste sportnieuws op onze website Koster niet onder de indruk van geruchten Bond eist drie duels voor recidivist Witsel Minderhout tweede in Grand Prix £apa per direct weg bij RBC Roosendaal Bouscholte weg bij Watersportverbond Spelersvakbond Spanje naar rechter VC VLISSINGEN VC Vlissingen heeft een deal gesloten met de fiscus. Er moet alleen nog een handtekening gezet worden onder de overeenkomst. De club is blij met het akkoord. Robben: ik dacht dat blessure een grap was U www.pzc.nl/sport BRUGGE Trainer Adrie Koster van Club Brugge is niet onder de indruk van de geruchten dat zijn baan bij de club op de tocht staat Koster zou in de kerstperiode met zijn elftal beide wedstrijden moeten winnen om niet te worden ontslagen. Zon dag won Club uit bij AA Gent met 2-0 de eerste van de twee ontmoe tingen. „De verhalen over die broodnodige zes op zes heb ik ui teraard ook gelezen", aldus Koster. „Maar voor mij telt alleen het voet bal op dit moment. Kerst vind ik het trouwens altijd gezellig, met of zonder zeges." Club Brugge steeg door de overwinning op AA Gent naar de vierde plaats in België. LUIK De tuchtcommissie van de Bel gische voetbalbond eist een schor sing van drie duels voor Stan- dard-speler Axel Witsel. De recidi vist kreeg zondag in het duel met Cercle Brugge een rode kaart nadat hij met een gestrekt been inging op Neto. Witsel is omstreden in België. Vorig seizoen ging de Belg ook al eens over dé schreef. Hij maakte in het duel met Anderlecht destijds een schandalige overtreding op Marcin Wasilewski. De Pool brak bij die actie van Wit sel zijn been. MECHELEN Dressuurruiter Edward Gal is giste ren bij wedstrijden in het Bel gische Mechelen eerste geworden op de Grand Prix. Hij bereikte dat resultaat met de merrie Sisther de Jeu. Als enige noteerde Gal een sco re van meer dan 70%. Hans Peter Minderhout, afkomstig uit Westka- pelle, eindigde met Exquis Nadine als tweede, voor de Duitse Helen Langehanenberg. Gal was na afloop zéér tevreden. Eerder dit jaar werd zijn toppaard Totilas verkocht, waarmee hij bij de Wereldruiterspelen in Kentucky drie keer goud won. ROOSENDAAL Trainer Fuat (^apa vertrekt per di rect bij RBC Roosendaal. Dat maak te de club uit de Jupiler League gis teren bekend, ^apa verruilt de ploeg uit Roosendaal voor het Turkse Kasimpasa SK, dat uitkomt in de hoogste divisie in Turkije. Hij heeft een contract voor anderhalf jaar getekend. De Belgische Turk had een clausule in zijn contract la ten opnemen die een tussentijds vertrek in de winterstop mogelijk maakt, (^apa was pas sinds oktober dit jaar in dienst van RBC. C^apa was voor zijn komst naar Roosen daal hoofdtrainer bij MW, waar hij in januari van dit jaar zijn func tie neerlegde. DEN HAAG Hans Bouscholte vertrekt als baas van het topzeilen in Nederland. De voormalige pr-man van de olympi sche zeilploeg bij de Zomerspelen van Athene 2004 verschilt van me ning over het te voeren beleid met het Watersportverbond (KNWV). Daarop is besloten uit elkaar te gaan. Dat maakte het KNWV giste ren bekend. Bouscholte is de voor malige schipper van de Brunel- Sunergy, waarmee hij in twee etap pes deelnam aan de zeilrace om de wereld (1997-1998). Hij gaf bij het KNWV leiding aan zeven bonds- coaches en achttien zeilers. MADRID Er bestaat een kans dat 2 januari uitvalt als speeldag in de Spaanse voetbalcompetitie. De spelersvak bond AFE stapt morgen naar de rechter om voor elkaar te krijgen dat de vijf duels op die dagen wor den geschrapt. De vakbond beroept zich op de cao, die voorschrijft dat de spelers vakantie hebben van 23 december tot en met 2 januari. De Spaanse profliga LFP heeft on der meer de wedstrijd Barcelona - Levante op 2 januari gezet. Op 3 januari zijn nog vijf duels in de Primera Division. amsterdam - Ajax-aanvaller Luis Suarez is toe aan een nieuwe uitda ging. De aanvaller, die in 2010 goed was voor 35 doelpunten, zegt in verscheidene media dat hij toe is aan een volgende stap in zijn loopbaan. „Ik ben uitgeleerd in Nederland. Ik ben toe aan een andere omge ving." De Uruguayaan zegt graag in de Spaanse competitie uit te wil len komen. „Ik weet wat ik kan. Ik wil beter worden, niet alleen finan cieel. Maar daar is in de Nederland se competitie helaas geen ruimte meer voor", aldus Suarez. „Ik weet dat het niet alleen aan mij is of ik ook daadwerkelijk mijn droom kan vervullen." De 23-jarige Suarez verlengde dit jaar zijn verbintenis met Ajax tot medio 2013. De Uruguayaan ver- blijft momenteel in zijn thuisland, omdat hij door de club op vakan- door Rudy Boogert en Maurice Steketee tie was gestuurd na het bijtinci- dent met PSV-middenvelder Ot- man Bakkal. Suarez werd daarvoor voor zeven duels geschorst. Over het bijtincident met Bakkal betuigde de Uruguayaan openlijk spijt. „Het was fout om te doen. Ik had verscheidene aanvaringen met Bakkal in de wedstrijd. Maar ik had hem niet mogen bijten." Volgens Suarez is 2010 desondanks een jaar om nooit te vergeten. „Voor mij hoeft dit jaar nooit te eindigen", doelt de aanvoerder van Ajax op de geboorte van zijn kind. Maar ook het onvergetelijke WK in Zuid-Afrika met Uruguay, waar de ploeg de halve finale haalde, is voor de aanvaller een moment om nooit te vergeten. „En dan heb ik het nog niet eens over alle persoonlijke prijzen. En dat terwijl ik pas 23 jaar ben", al dus Suarez. middelburg - VC Vlissingen heeft een schikking getroffen met de Be lastingdienst. De voetbalclub werd in augustus voor vele tienduizen den euro's aangeslagen door de fis cus, omdat er jarenlang geen loon belasting was afgedragen. Daar is nu een oplossing voor gevonden, laat interim-secretaris Kees Linden- berg van de zondag-eersteklasser weten. Voor welk bedrag er geschikt is wil VC Vlissingen niet zeggen. „We hebben uitgebreid met de Belas tingdienst gesproken en daar is een overeenkomst uit voortgeko men. Het is alleen nog een kwes tie van een handtekening zetten en dat gaat binnenkort gebeuren." De Belastingdienst wil de deal be vestigen noch ontkennen. „We mogen over individuele gevallen of bedrijven geen mededelingen doen", legt een woordvoerster van het ministerie van Financiën uit. „Dit valt onder de geheimhou dingsplicht." In de notulen van een bestuursver gadering op 12 augustus 2010 van de voetbalclub, die in het bezit zijn van deze krant, staat dat de voetbalclub destijds een belasting schuld had van 175.000 euro. De fiscus legde daarop beslag op alle goederen van de club. Ook op de tegoeden van individuele bestuur ders werd beslag gelegd. Oud-voorzitter Eddy Dobbeleir liet in augustus in de PZC weten dat er sinds 2006 geen loonbelas ting was afgedragen. Hij kreeg daar voor zelf een proces-verbaal con servatoir, net als andere bestuur ders van de club. Of ook zij heb ben geschikt met de fiscus is niet bekend. De schuld bij de Belastingdienst ms& munchen - Arjen Robben kon nau welijks geloven dat hij zo'n zware blessure had bij aanvang van dit seizoen. „Het is een grap, dat kan niet. Ik voel me goed", riep hij uit tegen clubarts Müller-Wohlfahrt van Bayern München, die hem op zijn eerste trainingsdag na zijn va kantie het slechte nieuws kwam brengen. „Ik wilde gewoon met de training beginnen en stond met mijn voet balschoenen in de hand. Ik schrok en was verbaasd, kon het niet gelo ven", zegt de Nederlandse interna tional in een interview op de web site van zijn club Bayern Mün chen. Inmiddels heeft Robben na maanden revalideren de training hervat en kan hij na de winterstop zijn eerste speelminuten van deze voetbaljaargang gaan maken. „Het was misschien wel de moeilijkste periode in mijn carrière." Het sportpark van VC Vlissingen aan de Irislaan. De toekomst van de voetbalclub was de grootste horde die de club nog moest nemen om te kunnen overleven. Nu ook daar een oplos sing voor is gevonden, is de defini tieve redding van VC Vlissingen een flinke stap dichterbij. De ver koop van het clubgebouw speelt daarin een prominente rol. Onder impuls van de stichting On dersteuning Topsport Zeeland door Eric de Jager heerenveen - Een middagje sprin ten in Thialf heeft gisteren genoeg stof opgeleverd voor een mooie reeks soapafleveringen. Zieken, ge blesseerden, een valpartij, een lijn- overschrijding en opnieuw discus sie over het einde van de carrière van Marianne Timmer. Maar ook de wederopstanding van Annette Gerritsen en de explosies van Ste fan Groothuis en Jan Smeekens. Van de Liga Ladies begonnen Ger ritsen en Timmer met een achter stand aan het NK sprint. Een ham stringblessure hield Gerritsen zes weken van het ijs. Zolang zelfs dat ze zich afvroeg of ze nog wel kon schaatsen. Marianne Timmer werd tijdens een trainingskamp in Italië geveld door de griep en krabbelde pas de laatste dagen een beetje op. Maar niet genoeg. Na een lijdens weg die eindigde op de veertiende plaats, hield Timmer het voor ge zien. En daarmee tekende ze moge lijk voor het vroegtijdige en roem loze einde van haar slotseizoen. Haar enige hoop is een aanwijs- plek of een herkansingswedstrijd voor de World Cup in Moskou, waar dan nog een ticket voor de WK afstanden in Inzeil te verdie nen is. Coach Peter Kolder denkt niet dat die uitweg Timmer gege ven is. „Ik vrees het ergste." Timmer had een herkansing gekre gen als ze niet was gestart. „Maar ze is wel gestart. Ze was niet tevre den met alleen een plek op de 500 meter. Ze knapte aardig op en wil de ook op de 1000 meter mooi af scheid nemen." Het lijkt er niet op dat dat er van komt. „Het zou kunnen dat dit haar laat ste wedstrijd is geweest", dacht Kolder hardop. „Maar ik denk het niet. Ik denk dat ze nog een sei zoen doorgaat. Ik zou dat niet on verstandig vinden, ze is van waar de voor het team." Dat vindt ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42