dé nieuwsfoto van 2010 zeeland 127 voor de zeeweringen naar provincie Zeeland toe brieven De winnende foto's per re gio zijn bekend, nu is het tijd om dé krantenfoto van 2010 aan te wijzen. U kunt het nummer van de foto van uw keuze tot donderdag 30 december 12.00 uur mai len naar nieuwsfoto@pzc.nl. Onder de inzenders van de winnende foto wordt een prijs verloot: de krantenfoto van 2010, afgedrukt op can vas. Of, als u daar de voor keur aan geeft, een eigen foto naar keuze op canvas. De winnende foto wordt \gepubliceerd in de krant van vrijdag 31 december. dinsdag 28 december 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Waterdunen 3 Als meer dan 80 procent van de Zeeuwse bevolking tegen ontpolde- ring is en bijna 80 procent van on ze 'volksvertegenwoordigers' in de Provinciale Staten voor onteigenen durven te stemmen om te ontpol- deren voor Waterdunen breekt mijn klomp. De protesten van bijna 4000! Zeeuws-Vlaamse kust bewoners tegen een onder zout wa ter gezette polder schijnen daar zelfs onbelangrijk en niet ter zake doende gevonden te worden. Die zelfde 'volksvertegenwoordigers' durven daarbij zelfs ook nog het woord democratie in de mond te nemen. Schande! GeefMolencaten Napoleonhoeve, of als zij niet wil len een ander, de ruimte om de camping uit te breiden en vergeet die zoute modderbak van 250 hec tare! Action en een tweede jachtha ven in Breskens mag van diezelfde politici niet, dan schijnt er geen krimp of zwakke regio iets toe te doen.-Hopelijk vergeet de kiezer niet dat we over enkele maanden weer naar de stembus mogen. Joop Dees Port Scaldis 9-31, Breskens Kartelvorming Door kartelvorming heeft de Ne derlandse bevolking te veel betaald voor al het voedsel waar meel in werd verwerkt. Daarom legt de NMa een boete op van 81,6 mil joen euro op aan deze georgani seerde misdadigers. Prima toch? la- wel, want nu krijgt iedere Neder lander zijn teveel betaalde 4,80 eu ro teruggestort op z'n rekening. Of toch- niet? Het mag van mij ook aan goede doelen worden geschon ken, of in het kunst en cultuur fonds worden gestopt, deze brood-accijns. Wij hebben teveel betaald, en de staat steekt het in z'n zak. Om onze economie weer op gang te helpen pleit ik daarom om meer kartelafspraken. Beter nog, we halen al ons spaargeld van de bankrekening en investeren dat in de staat. Oeps, dat wordt straf baar geloof ik. Mensen aansporen hun geld van de bank te halen. Wat genuanceerder dan: 'Iedereen, haal je geld van de canapé of sofa!' j. de Waal Veersesingel 142, Middelburg 2. De televisietoren in Goes wordt omgeven door mist. (17 november) foto Aerolin een sloot bij Scharendijke. Een die- de wal te krijgen, foto Dirk-Jan Cjeltema 3. 9 november: Hondenaaidag in verzorgingstehuis Simnia in Vlissingen. Tussen Doris Evenius en de vriendelijke hond Megan (foto) klikte het meteen foto Ruben Oreel aan het op peil brengen van de zee weringen. Met de komende beno digde investeringen als gevolg van de zeespiegelrijzing op de totale 500 km zeewering in Zeeland gaat het om grote bedragen. De com missie Veerman spreekt over een investering van miljarden in de ko mende eeuw. Die rekening wil het waterschap nu dus deels naar Zee land halen. Wij zijn daar tegen. Het is niet eerlijk die rekening door de Zeeuwen te laten betalen. De zeeweringen zijn een zaak die alle burgers van Nederland aan gaat en niet alleen de burgers die direct achter de dijk of duin wo nen. Alle Nederlanders betalen evenveel aan de wegen, spoorlij nen, kanalen etc. Er wordt geen extra belasting geheven aan inwo ners die dicht bij een rijksweg of spoorweg wonen. Ook dat zijn za ken voor alle Nederlanders. Ook Zeeuws-Vlamingen betalen daar bijvoorbeeld gewoon aan mee, ondanks het feit dat in Zeeuws-Vlaanderen geen spoor ligt. Schrijnend is overigens dat het kabinet heeft besloten het rijks- geld voor infrastructuur vooral in te zetten in de Randstad - Eindho ven - Venlo. Dit kabinet bezuinigt door rijks taken van het Rijk naar de regio te decentraliseren, zonder het beno digde geld hierbij te geven. Ook specifieke regionale problemen zo als de gevolgen van de bevolkings- krimp worden niet meer door dit kabinet ondersteund. Sterker nog: met het centralieren van overheids diensten, zie onder meer de poli tie en rechtbank, bevordert dit ka binet verdere krimp. Door centrali satie zullen namelijk veel arbeids plaatsen uit de regio verdwijnen. Het kabinet bezuinigt wat ons be treft al op de verkeerde punten. Als het aan het waterschap ligt doet het er nog een schepje boven op. Zonder dat daarover in Zee land en in de Tweede Kamer is ge sproken. Zeeland met haar vele ki lometers zeewering is daarbij de klos. Onbegrijpelijk. Wouter van Zandbrink en Peter Holtring zijn leden van Provinciale Staten Zeeland voor de PvdA. Strooizout Op school wordt ons geleerd, dat de hoeveelhei zout in onze bodem onuitputtelijk is, terwijl men nu aangeeft te moeten importeren: Het is nu nog maar een paar dagen winter op de kalender. Men gaf dit voorjaar nadrukkelijk aan dat de perikelen van afgelopen winter niet meer zouden voorkomen. Ook hier is de rode draad gebrek aan organisatie, zoals voor zoveel actuele zaken die de burger raken; te denken valt aan de gezondheids zorg en het spoor. Topzware orga nisaties met duurbetaalde mana gers die de hele dag vergaderen over non-items, maar de basic za ken lopen in het honderd en de uit voerenden krijgen de zwartepiet. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41