'Je leven verandert in een seconde' ïland 13 Rijexamens H VEILING commentaar Dief opgepakt Oostburger (22) Hoe wordt uw komt om bij 2011? Laat het ongeval in België de PZC weten Zoveel patiënten werden vorig jaar landelijk tijdens de jaarwisseling behandeld voor oogletsel. „Hij schrok en verwees mij direct door naar de oogarts." Wouter Goedman, vuurwerkslachtoffer Wouter Goedman uit Zoutelande kreeg tijdens de jaarwisseling vuurwerk in zijn rechteroog. Hij ziet er nog maar vijf procent mee. foto Ruben Oreel door Emile Calon Voor Wouter Goedman is het niet makkelijk om zon der morsen een glas wijn in te schenken. Voor de eigenaar van een hotel/restaurant en een ca fé is dat een handicap. De 32-jarige inwoner van Zoutelande heeft sinds dit jaar last van dat pro bleem bij het inschenken omdat hij tijdens Oud en Nieuw vuur werk in zijn rechteroog kreeg waar door hij nog maar voor vijf pro cent met dat oog kan zien. Met grote nadruk vraagt hij aan ie dereen om toch vooral voorzichtig te zijn met vuurwerk. Hij weet als geen ander dat je leven in een frac tie van een seconde totaal kan ver anderen door vuurwerk. Samen met enkele vrienden keek hij di rect na de jaarwisseling in de Langstraat naar het vuurwerk. De ze maal was hij buiten, omdat zijn café daar ook staat en hij een oog je in het zeil wilde houden. Hij stond er nog maar net of het ge beurde; vuurwerk van een omge vallen vuurpot kwam in zijn rech teroog. Aanvankelijk dacht hij dat het wel meeviel, maar de pijn werd steeds heftiger. „Na een paar minuten knipperen was er nog geen verbetering." Een vriendin bracht hem vervolgens naar de huisartsenpost in Vlissingen. De reactie van de dienstdoende arts was veelzeggend; „Hij schrok en verwees mij direct door naar de oogarts." De specialist kon geen diagnose stellen omdat het oog van Goedman vol bloed zat. Hij kreeg pijnstillers en mocht naar huis. „Ik had verschrikkelijk veel pijn en was onzeker over mijn oog." Op 6 januari kreeg hij te ho ren dat het er slecht uitzag en werd hij doorgestuurd naar het oogziekenhuis in Rotterdam. Daar stelde de specialist vast dat het net vlies van zijn rechteroog was ver brijzeld. „Opereren was niet moge lijk." De arts stelde ook vast dat Wouter Goedman nog voor vijf procent kon kijken met zijn oog. Hij weet nu ook dat zijn oog nooit meer beter .wordt. De schade is de finitief, transplantatie is niet moge lijk. Vooral het eerste half jaar had hij veel hinder van zijn handicap. Hij kon namelijk geen diepte meer zien en greep vaak mis als hij iets wilde pakken. Wijn inschenken le verde regelmatig een flinke knoei boel op en autorijden lukte ook niet. Na dat halve jaar merkte hij wel verbeteringen. „Mijn andere oog is nu meer getraind en ik kan nu weer wat diepte zien." Wat wel blijft is de dode hoek aan mijn rechter kant." Hoewel het linkeroog van Wouter Goedman prima functioneert, draagt hij nu wel een bril om dat oog te beschermen. „Er zit ge woon glas in. Ik moet er niet aan denken dat er iets met dat oog ge beurt." dinsdag 28 december 2010 IET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 29 DECEMBER in de dorpskerk te Cadzand Aanvang 13.30 uur Kijkdagen: 28 dec. 14.00-21.00 uur 29 dec. 10.00-11.30 uur Veilingmeester A.l. Verhage 06-38930733 1 zie www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl De rijexamens in Ven- lo, Leeuwarden en Enschede gaan bin nenkort ook door als er sneeuw op de weg ligt. Deze proef van het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) begint in januari. De aan leiding is het oplopen van de wachtlijsten. De afgelopen tijd werden meer dan 25.000 van de 57.000 examens uitgesteld. Van veel rijschoolhouders had de proef landelijk ingevoerd mo gen worden. Ook plaatst menig een een kanttekening bij de voorwaarde dat deze examens worden afgenomen door spe ciaal opgeleide examinatoren. Een terecht verwijt, want je mag van elke examinator ver wachten dat hij onder alle om standigheden goed kan functio neren. Overigens valt de branche ook wat te verwijten. Bijna een op de drie rijscholen heeft nog geen winterhanden onder de lesauto's gemonteerd. Als branche en CBR een tandje bijzetten, hoeven de wachtlijs ten tijdens een volgende win terse periode niet opnieuw ex plosief te groeien. MIDDELBURG - Een 18-jarige winkel dief is gisteren rond 12.45 uur aan gehouden in de Albert Heijn in Middelburg. De jongeman werd betrapt toen hij twee flessen drank stal uit de supermarkt. BLANKENBERGE - Een 22-jarige auto mobilist uit Oostburg is maandag kort na middernacht om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval op de Brugse Steenweg in het Bel gische Blankenberge. De Oostbur ger verloor door onbekende oor zaak de macht over het stuur van zijn Ford Mondeo, ramde enkele bomen en verkeersborden, waarop zijn auto over de kop sloeg en on dersteboven in een sloot belandde. Hij moet op slag dood zijn ge weest. De verkeerssituatie op de Brugse Steenweg was anders dan anders vanwege wegwerkzaamhe den. De Oostburger is daardoor mogelijk verrast. De redactie van de PZC is benieuwd wat de Zeeuwen van het komende jaar verwachten. Wat wordt het, in 2011? Gaat u uw fortuin maken met een slim me vondst? Wordt dit het jaar van de grote liefde? Of een wereldreis? Het jaar van consuminderen? Schrijf het ons in maximaal 150 woorden. Anonie me inzendingen worden niet geplaatst. De redactie maakt een keus uit de in zendingen en kort deze eventueel in. Op maandag 3 januari publiceert de re dactie een bloemlezing uit de inzendin gen. Reacties kunnen worden opge stuurd naar redactie@pzc.nl of het kan toor van de PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Paul Pim wenst u een warm en gelukkig 2011 Paul Pim blijft u graag verrassen in het nieuwe jaar. Wij gaan de heren afdeling uitbreiden. Voor u een aangename kans te profiteren van onze restanten opruiming. Prijzen die niet reëel maar u wel gegund zijn, met kortingen tot 90%. Pakken 75% korting - Jasjes 100,00 - Schoenen 1 paar€ 100,00 2 paar 150,00 Broeken en Shirts 1 stuk 35,00 2 stuks 50,00 Natuurlijk hebben wij'ook onze reguliere opruiming met aantrekkelijke aanbiedingen. Wilt u de eerste keuze, dan nodigen wij u uit voor de eerste leveringen van de voorjaarscollectie dames en heren: Brunello Cucinelli, Etro (dames), Jil Sander en Marccain. Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch T: 0165 330620 E: Info@PaulPim.nl www.paulpim.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3