zeeland 123 Wachtlijst huurwoning onverwoestbaar Idee 2. Stimuleer de leefbaarheid. t Wouwse Tol verdwijnt wellicht Huurwoningen Finale van Curling Kampioenschap Eindejaarsconcert in Historische Kerk Piet Voskamp in finale tweewielerwinkel dinsdag 28 december 2010 Mensen kunnen rustig drie jaar ingeschreven staan zonder ook maar op een woning te hebben gereageerd. Als ze na die drie jaar denken: nu wil ik een huurwoning, kunnen ze reageren. ven blijven staan. De corporatie laat het altijd even weten wanneer de inschrijving bijna verloopt. Als iemand een woning toegewe zen heeft gekregen, wordt degene uitgenodigd op het kantoor van de woningcorporatie. Pas dan wordt gekeken of de woningzoekende voldoet aan de criteria. „Wij houden vantevoren geen inta kegesprek, maar we controleren de gegevens wel op het moment dat de woning wordt toegewezen", vertelt De Voogd. „Want we wil len bijvoorbeeld niet dat drie men sen in een eenkamerwoning gaan wonen. Ook het inkomen moét Walcheren telt vier corporaties. Woongoed Middelburg heeft 6300 woningen. L'Escaut in Vlissingen 6600 wonin gen. Woonburgin Koudekerke, 1950. Woningbouwvereniging Arnemui- den heeft 377 woningen. Inschrijven voor een woning van Woongoed, TEscaut en Woonburg gaat via de website www.hurenop- walcheren.nl passen bij de woning. En als men sen uit een andere huurwoning ko men, vragen we ook altijd om een verhuurdersverklaring. Daarin staat of ze altijd goed hun huur be taalden en of ze geen overlast voor onwonenden veroorzaakten." Een veelgehoorde klacht onder wo ningzoekenden is dat de wachttijd voor een woning lang is. Maar hoe lang die is, is lastig te zeggen vol gens de corporaties. „Het hangt heel erg af van wat je zoekt", zegt De Voogd. „Een alleen staande die tevreden is met een kleine woning, kan er binnen een halfjaar al één hebben. Maar wie een eengezinswoning wil, moet in derdaad langer wachten. Daar staat bij ons toch zo'n drie jaar voor. Maar ook dat hangt weer af van de locatie en soms van het huis zelf Het is goed mogelijk dat er op de ene woning zo'n 170 reac ties komen, en op een andere in dezelfde straat maar 85. Er zijn ook mensen die bijvoorbeeld al leen een hoekhuis willen." Wie door omstandigheden per direct een woning nodig heeft, kan in be paalde gevallen een urgentieverkla ring aanvragen. Daarover morgen meer in de tweede aflevering van Hu ren op Walcheren. woningen. Dat aantal is al jaren stabiel. „Vorig jaar hebben we voor het eerst sinds 1990 nieuw bouw erbij gekregen", vertelt be stuurslid Frank Bogaert. „Het is op zich wel jammer dat de gemeente Middelburg weinig sociale woning bouw toelaat bij nieuwbouw in Ar- nemuiden. Maar aan de andere kant is onze vereniging ook te klein om grote, risicovolle projec ten te doen. Woongoed Middel burg kan dat wel. Alle nieuwe woon zorg woningen in Arnemui- den zijn van Woongoed. Wij rich ten ons vooral op starters en gezin nen, al hebben wij als enige ver huurder in Arnemuiden acht se MIDDELBURG Op de ijsbaan in Middelburg wordt niet alleen geschaatst, er wordt ook een bijzondere ijssport beoe fend: curling. Diverse teams heb ben de afgelopen weken tegen el kaar gestreden. Woensdagavond vindt het Groot Middelburgs Cur ling Kampioenschap plaats. De fina lewedstrijden beginnen om half ze ven. Verwacht wordt dat de finale tussen 20.00 en 20.30 uur zal plaats vinden. BERGEN OP ZOOM OOST-SOUBURG Op 30 december om 20.00 uur wordt in de Historische Kerk in Oost-Sou burg een eindejaarsconcert gege ven. De uitvoerende musici zijn Mathieu van Bellen op de viool, Yu ri van Nieuwkerk op de vleugel, Nienke Otten, sopraan en Annelies van der Vlies, mezzosopraan. De musici nemen met grote stappen de muziekgeschiedenis door. Kaar ten zijn voor 12,50 euro te koop bij de vaste voorverkoopadressen. MIDDELBURG Tweewielerwinkel Piet Voskamp in Middelburg is doorgedrongen tot de finale van de verkiezing Tweewielerwinkel 2011. Met nog vijf andere winkels deed hij mee aan die wedstrijd. Drie zijn al afge vallen. Maandag 7 februari wordt de winnaar bekend gemaakt. Het bekende motel-restaurant De Wouwse Tol aan de A58 bij Bergen op Zoom verdwijnt wellicht. Eige naar Van der Valk zou zijn zinnen hebben gezet op de bouw van een nieuw hotel in de buurt. Dat hotel, met restaurant, komt bij de nieuwe snelwegafslag bij het gehucht Hei molen, vanuit Zeeland gezien net voor Bergen op Zoom. De komst van die nieuwe afslag is voor Van der Valk wel een voorwaarde om het hotel te bouwen. De gemeente Bergen op Zoom wil graag dat Van der Valk het nieuwe hotel reali seert. In dat geval kan het huidige motel verdwijnen. „Dat is zelfs een voorwaarde", zegt wethouder Ton Linssen. „Het ligt veel te dicht bij een brandstofopslag." Daarmee be doelt Linssen het naastgelegen ben zinestation. Dat blijft wel bestaan. OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrijding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl niorenwoningen met een tuin." Piet de Vos heeft momenteel zo'n tachtig woningzoekenden op zijn lijst staan. „Dat zijn echt niet alle maal mensen vanuit het dorp. Zo'n eenderde van de woningzoe kenden komt van buiten Arnemui den. Sinds enkele jaren hebben we een website en daardoor krijgen we wat meer reacties van buiten de regio. Mensen kunnen ons nu wat makkelijker vinden. Sommi gen kiezen voor ons omdat wij een redelijk korte wachttijd heb ben. Voor een eengezinswoning is dat één tot twee jaar. Voor een één/tweepersoonswoning een half jaar." Met het Coöperatiefonds helpt Rabobank Walcheren/Noord-Beveland goede initiatieven op weg. Van speeltoeste! tot sfeerverlichting, van leskist tot lichtmast, van clubgebouw tot kerkorgel. De Rabobank maakt het graag mede mogelijk. Met €150.000 werden in 2010 ruim 60 goede initiatieven ondersteund. Het Coöperatiefonds van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland is ook in 2011 weer beschikbaar voor uw project. msmssmmmtmt 'Bijzondere meubelen voor bijzondere opruimprijzen! htcriySS- TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 www.tmcwoonwlnkels.nl Rabobank. Een bank met ideeën. Meer weten over het Coöperatiefonds? Kijk op www.rabobank.nl/wnb. Rabobank Samen werken aan de samenleving Dat is het idee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37