m Alleen wachttijd is bepalend voor een Kleinste corporatie lijkt livera 22 De Walcherse woningcorporaties hebben samen bijna 15.000 huurwoningen. Hoe gaat dat eigenlijk als iemand een woning wil huren? Of als er bijzondere omstandigheden zijn? Dit is het eerste deel van de serie Huren op Walcheren. I li-hl dinsdag 28 december 2010 HUREN OP WALCHEREN door Miriam van den Broek Als dat misverstand toch eens uit de wereld ge holpen kon worden", zegt Marleen de Voogd van Woongoed Middelburg. „We maken het duidelijk waar we kun nen, maar het blijft een hardnek kig misverstand. De lengte van de wachttijd is bepalend voor het krij gen van een woning. En niet het aantal keren dat op een woning ge reageerd is." Daarmee vat De Voogd, teamma nager huren en kopen bij Woon goed, het principe van inschrijven, reageren op een woning en de cri teria van de wachtlijst in een no tendop samen. Wie op zoek is naar een huurwo ning, begint met de website huren- opwalcheren.nl. Mensen schrijven zich via de website in en kunnen op diezelfde site het totale wonin gaanbod zien van de corporaties Woongoed in Middelburg, l'Es- caut in Vlissingen en Woonburg in Koudekerke. Omdat de corpora ties bij het inschrijven en een wo ning toewijzen samenwerken, kun nen mensen net zo makkelijk rea geren op een woning in de ge meente Veere als in Vlissingen of Middelburg. Woningzoekenden kunnen elke week op drie wonin gen reageren. Als de termijn na een week sluit, kunnen ze zien hoeveel andere reacties er op die woning zijn. „Daaruit kan je aflei den wat de wachttijd voor een be paald type woning in een bepaal de buurt is. Maar het beeld is wel wat vertroebeld", vertelt Mischa van Sighem van l'Escaut. „Doordat mensen denken dat hun wachttijd korter wordt naarmate ze vaker op een woning reageren, zien we vaak dat mensen reageren op huizen waarin ze helemaal niet willen wonen. Van alle personen die reageren, krijgt degene met de langste wachttijd de woning aange boden. Maar we merken vaak dat mensen die bovenaan de lijst staan, de woning afwijzen omdat ze die woning niet willen, of om dat ze pas over een jaar willen ver huizen." Mensen kunnen rustig drie jaar in geschreven staan zonder ook maar op één woning te hebben gerea geerd. Als ze na die drie jaar den ken: nu wil ik een huurwoning, kunnen ze reageren. En als ze op dat moment de langste wachttijd hebben, is het huis voor hun. Wel moeten mensen er zelf voor zor gen dat ze al die jaren ingeschre- door Miriam van den Broek Vijftien jaar geleden heb ik voor het laatst geadver teerd", zegt Piet de Vos. En daar is hij best een beetje trots op. Want dat betekent dat het al jaren goed gaat met woningbouwvereni ging Arnemuiden. De kleine corporatie is misschien wel de vreemde eend in de bijt. In tegenstelling tot de andere drie, is die van Arnemuiden een vereni ging in plaats van een stichting. Er is een driekoppig bestuur en een ledenraad die bestaat uit de huur ders. Een directeur kennen ze niet. Je zou kunnen zeggen dat De Vos dat is, maar hij noemt zichzelf op zichter. Ook doet WBV Arnemuiden niet mee aan hurenopwalcheren.nl. Wie zich wil inschrijven voor een woning op het dorp, gaat naar de woningbouwvereniging en komt op de wachtlijst. „De andere drie corporaties werken via een aan bodmodel, wij via een distributie model", vertelt De Vos. „Mensen schrijven zich in en geven hun voorkeur op voor woningtype en wijk. Wanneer ze op volgorde van inschrijving aan de beurt zijn en er komt een geschikte woning vrij, wordt deze woning toegewezen." De vereniging beschikt over 377 Naar eengezinswoningen is de meeste vraag bij woningcorporaties. De wachttijd voor een eengezinswoning loopt al snel op tot zo'n drie jaar. foto Lex de Meester live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG OPRIL GROTE MARKT 11, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36