241 zeeland IJZEL Week in de ban van Ruim honderd woningen in Suzannapolder Fruitig 2011 Nieuwe moskee moet voor ramadan klaar zijn Wij wensen u een lijstenmakerij" Bakkerij Spelt in Bruinisse bakt zo'n half miljoen lekkernijen WOONWIJK Huizen in alle prijsklassen Tholenaar van het jaar: vandaag laatste stemdag dinsdag 28 december 2010 DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 info@lijstenmakerijgijzel.nl 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 www.lijstenmakerijgijzel.nl door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De toekomstige woonwijk in de Kleine Suzanna- polder in Sint-Annaland biedt ruimte aan 105 woningen. Dat blijkt uit het voorontwerp-bestem mingsplan, dat ter inzage ligt. De komst van de wijk is één van de drie pijlers van de ambitieuze plannen voor het havengebied. De andere twee zijn de komst van ap partementsgebouwen op het ha venplateau en de bebouwing van het havenplein met onder meer ouderenwoningen en winkels. Het wijkje in de Suzannapolder is alleen bedoeld voor permanente bewoning. In een eerder stadium overwoog de gemeente om er ook recreatiewoningen te bouwen, maar daar zag ze vanaf. Dit soort huizen staan volgens het college een groot deel van het jaar leeg en dat zou het woon- en leefklimaat niet ten goede komen. De gemeente wil dat in de wijk huizen in alle prijsklassen komen, van starterswoningen tot vrijstaan de huizen. Het zijn wel allemaal zogeheten grondgebonden wonin- door Maurits Sep MIDOELBURG - De nieuwe moskee in Middelburg zal voor de eerstvol gende ramadan in augustus vol gend jaar klaar zijn. Dat belooft het moskeebestuur en de gemeen te verlangt dat ook. „Wij hebben hen aangespoord ervoor te zorgen dat dat lukt", zegt wethouder Al- bert de Vries. De moskee aan de Stromenweg had al in april van dit jaar klaar zul len zijn. Door uiteenlopende oor zaken is dat niet gelukt. Volgens voorzitter Ismail Kastaci van de Yil- dirim Beyazit-moskee is de bouw mede vertraagd door de strenge winter van vorig jaar en ook nu spelen sneeuw en vorst de aanne mer parten. „Ze kunnen de mina ret niet afbouwen en ook het met selwerk ligt al een maand stil." Bovendien heeft de Duitse aanne mer het erg druk. „Hij bouwt in Nederland vier moskeeën tegelij door Joeri Wisse Dikke kans dat Marcel Spelt deze week weer een paar nachtjes slaap overslaat. In de laatste week voor oudejaarsdag, moeten er namelijk 350.000 appelbeignets de deur uit. Om dat aantal te ha len, draait de productielijn twintig uur per etmaal. Trots legt hij uit hoe dé specialiteit van het familiebedrijf geprodu ceerd wordt. Samen met zijn va der Dik heeft Marcel de afgelopen twintig jaar gewerkt aan de perfec te appelbeignet. „We maken alles zelf, op ambachtelijke wijze en zonder conserveringsmiddelen." Alleen de appels - het ras houden ze geheim - komen geschild en in plakjes gesneden het bedrijfspand aan de Nijverheidsweg binnen. Volgens Marcel maakt het mengsel van spijs en room, dat in het gaat je van de appelschijf zit, de beig net zo succesvol. Volgens vader Dik neemt de bakkerij landelijk vijftien a twintig procent van de beignets voor z'n rekening. Marcel: „Wij leveren aan horeca, supermarkten, maar ook veel aan collega-bakkers. Voor een gewone bakker is het wel te doen om ze zelf te maken, maar het is erg om slachtig, zeker als je ze maar één gen. Voor appartementsgebouwen is in de Suzannapolder geen ruim te. Het overgrote deel van de hui zen zal door projectontwikkelaars worden gebouwd. Alleen aan de zijde van de havendijk kunnen eventueel zes vrije kavels worden uitgegeven voor particulieren. Een besluit daarover wordt later geno men. De ontsluiting van de nieuwe wijk gaat via de Havenweg en de Haven- dijk lopen. De hoofdentree ligt na bij de molen. Met het oog op de toekomstige drukte wordt het ge biedje daaromheen opnieuw inge richt. Aan de kant van het haven plein komt overigens ook een ont sluiting voor het autoverkeer. Die weg wordt wel een stuk smaller en wellicht zelfs maar in één richting toegankelijk. Voor fietsers en voet gangers komen er meerdere verbin dingen. Zo komt er een pad rich ting de molen en worden voetgan gersverbindingen naar de haven en het dorp aangelegd. De nieuwe wijk zal in fasen wor den gebouwd. Uit de gemeentelij ke woningbouwplanning blijkt dat de eerste twintig huizen er vóór 2015 moeten staan. Bakkerij Spelt neemt vijftien tot twintig procent van de landelijke beignetproductie voor haar rekening. kertijd: in Middelburg, Roosen daal, Soest en Utrecht. En dan heeft één van de belangrijkste werknemers eerder dit jaar ook nog een bedrijfsongeluk gehad. Dat heeft tot extra vertraging ge leid. Het is maar een klein team van ongeveer vier mensen dat aan onze moskee werkt." Volgens Kastaci voert het moskee bestuur gesprekken met de aanne mer over wie voor de kosten van de vertraging moet opdraaien. „Ei genlijk moet hij een boete betalen, omdat hij te laat klaar is. Maar er ontstaat soms ook meer werk door aanpassing van de plannen." Kastaci ontkent dat financiële pro blemen bij de moskee een rol spe len. „De bouw wordt betaald door de Islamitische Stichting Neder land in Den Haag. Die schiet het geld voor en wij zamelen geld in om de kosten terug te betalen. Elk gezin van onze gemeenschap heeft een bedrag gegeven." THOLEN - Er wordt veel gestemd voor de Tholenaar van het jaar. Gisteren aan het eind van de mid dag hadden al bijna 250 mensen de naam van hun favoriete kandi daat naar de redactie gemaild. Vier maatschappelijk betrokken in woners van de gemeente zijn geno mineerd voor de titel: Carolien Fa se uit Sint-Annaland, Arjan van Ommen uit Sint-Maartensdijk en Andy van de Velde en Joop Gott- mers uit Tholen-stad. Vandaag is de laatste dag waarop kan worden gestemd. Kijk voor in formatie op www.pzc.nl/tholen. In de krant van vrijdag maken we bekend wie zich de Tholenaar van het jaar 2010 mag noemen. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30-16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32