tussen kerst en oud en nieuw zeeland 123 Genomineerden promotieprijs Reimerswaal Vertraging reconstructie Oude Rijksweg WWW.VUURWERKLAND GOES.NL Dit jaar geen nieuwe plek om te schaatsen Rommelpotfestival op Markt in Tholen Dronken man moet rijbewijs inleveren Digitale rondleiding langs opgravingen Werkzaamheden tunnel van start Goes wint de wedstrijd. Vrijwilligers houden de scores en de tijd bij. Vreugde na een doelpunt van Kloetinge. kruiningen - Yerseke Engine Servi ces, Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert en Uticon in Yerseke zijn dit jaar genomineerd voor de Promotieprijs Reimerswaal. De prijs is in 2008 in het leven ge roepen om personen, bedrijven of instellingen die de gemeente posi tief in beeld brengen, te bedanken. In 2008 won Stichting Vrienden van de Mossel de prijs, vorig jaar ging muziekvereniging Schelde- galm in Hansweert er mee aan de haal. De winnaar van de promotie prijs 2010 wordt bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Reimerswaal op maandag 3 januari, om 19.00 uur in het gemeentehuis. ■Inte riojV TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 www.tmcwoonwinkels.nl foto's Willem Mieras kruiningen - De reconstructie van de Oude Rijksweg (N289) bij Krui ningen loopt als gevolg van het winterse weer drie maanden ver traging op. Het was de bedoeling dat de nieu we hoofdrijbaan deze maand kon worden opengesteld, maar door de strenge vorst en sneeuwval was het niet mogelijk om asfalt te fre zen en nieuw asfalt aan te breng en. De asfaltcentrale van aanne mer Rasenberg opent pas weer in maart. Het verkeer wordt naar ver wachting tot medio maart over de noordelijke rijbaan geleid. Afrit 32 (Kruiningen) van de A58 blijft af gesloten, verkeer naar Kruiningen moet afrit 33 (Yerseke) nemen. Ook voor gratis vuurwerk! Koningstraat 2 in Goes YERSEKE In Yerseke kan dit jaar niet ge schaatst worden, althans, niet op een 'officiële' baan. De ijs vereni ging zoekt naar een nieuwe locatie, het parkeerterrein aan de Burenpol- derweg voldoet niet meer. Een op roep aan inwoners heeft wel sug gesties opgeleverd: onder meer een plein bij zorgcentrum Moerzicht is genoemd. Er zullen in januari ge sprekken worden gevoerd met de gemeente over de mogelijkheden THOLEN Op oudejaarsdag, vrijdag, vindt op de Markt in Tholen weer het tradi tionele rommelpotfestival plaats. Om 11.00 uur worden er oudejaars- lïedjes gezongen onder begeleiding van muziekkapel De Klienkers. Daarna volgt een rondgang door het stadje. De kinderen doen dat ui teraard met hun rommelpot. Na af loop is er voor iedereen warme chocolademelk en een oliebol. De organisatie is in handen van Stichting Stad. GOES Een 21-jarige automobilist is gister ochtend rond 6.00 uur aangehou den op de Ringbaan-West in Goes. Op het politiebureau bleek dat de man ruim twee keer de hoeveel heid alcohol had genuttigd die voor een beginnend bestuurder is toegestaan. De twintiger heeft een verklaring afgelegd. Zijn rijbewijs is door de politie ingevorderd. VLISSINGEN Aardig om tijdens deze donkere da gen eens lekker digitaal rond te wandelen: de Walcherse Archeolo gische Dienst heeft de opgravingen op het Scheldeterrein op internet uitgestald. Op de nieuwe site van de dienst staat een linkje naar een pagina waar staat beschreven wat de twee jaar aan graven en spitten hebben opgeleverd. De bevindin gen over het leven in een haven stad tijdens de Gouden Eeuw wor den in tekst en beeld verwoord. www.archeologiewalcheren.nl KAPELLE ProRail begint 3 januari met de bouw van de fiets- en voetgangers tunnel onder het spoor bij het sta tion van Kapelle. De tunnel moet een verbinding vormen tussen nieuwbouwwijk Zuidhoek en het centrum van Kapelle. De werk zaamheden duren tot en met maart 2012. Omwonenden kunnen geluidshinder ondervinden van het aanbrengen van de damwan- den en de bodemversteviging. dinsdag 28 december 2010 B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31