22 zeeland Balletje trappen in Sportpunt Bewoners Capellerie: strooi hier! Om de lange kerstvakantie en winterstop te overbruggen, vindt er elk jaar het Jeugdkerstzaalvoetbaltoernooi plaats in Sportpunt Zeeland in Goes. Dit jaar alweer voor de 39e keer. dinsdag 28 december 2010 Stem voor de Tholenaar v/h jaar! www.pzc.nl/tholen door Luc Oggel yerseke - Bewoners van De Capel lerie in Yerseke zouden graag zien dat het pleintje voor de woningen gestrooid wordt. „Het is spiegel glad", zegt bewoner Albert Goe man. De gemiddelde leeftijd van de be woners is 70 jaar, driekwart is vol gens Goeman (zelf 90) invalide. „Er is al verschillende keren gebeld naar de gemeente, maar die doet niks. „Ik ben zelf ook al een keer gevallen. Dit kan niet. Het is le vensgevaarlijk, maar je zal toch boodschappen moeten doen. Des noods gooien ze zand neer." Volgens een gemeentewoordvoer ster is er één telefoontje gekomen vanuit De Capellerie. „Het plein is van woningcorporatie R B Wo nen. We zouden het met alle lief de doen, maar dan moeten we op dracht krijgen van R B of zij moeten een aannemer inschake len. Als we daar op eigen houtje gaan strooien, krijgen we scheve gezichten." Directeur Peter Bevers van de wo ningcorporatie zegt dat strooien met zout of dooikorrels de situatie op dit moment alleen maar zou verergeren. „Je kunt die laag ont dooien, maar één nachtvorst er over heen en je hebt een ijsbaan. Als de bewoners het per se willen gooien we wel wat neer, maar ik durf het eigenlijk niet aan." ZAALVOETBAL MEEST CELEZEN 1Slachtoffer ongeval overleden. 2. Jonge bestuurder onder invloed. 3. Wietkwekerij ontdekt. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Spanning op de bank bij 's-Heer Arendskerke. Sportwethouder Jo-Annes de Bat fluit een partijtje mee. door Lilian Dominicus Vijf dagen lang draait het in Sportpunt Zee land in Goes enkel en alleen om zaalvoetbal. Nou, vooruit, zwem men wordt er ook nog wel gedaan. Want deze hele week staat in het teken van het kerstvakantietoer- nooi voor de voetballende jeugd tot en met achttien jaar. „En wie meedoet, krijgt 50 procent korting op een kaartje voor het zwem bad", zegt Adri de Bruine, een van de vrijwilligers die in de organisa tie zitten. Gisteren zijn ze begonnen, de cir ca 1200 deelnemers van vijf tot en met achttien jaar die dit jaar aan de 39e editie Jeugdkerstzaalvoetbal toernooi meedoen. „Het gaat voor al om het plezier in het voetbal. Prijzen zijn er niet te winnen", zegt Bram Bouwense, óók van de organisatie. „We houden ze vijf da gen van straat, dat is de bedoe ling." En dat lukt behoorlijk, zo te zien. Adri: „We beginnen om acht uur 's morgens en staan pas om zes uur 's avonds weer buiten. Wat twintig minuten. „Dat is een beet je afhankelijk van in welke poule ze spelen. Hoeveel teams of dat er in staan", zegt Adri. Wemeldinge tegen Kloetinge. voor weer het is? Geen idee, dat kunnen we van hier niet eens zien." Alle deelnemers zijn lid van de Be- velandse voetbalclubs Apollo, Be velanders, Goes, 's-Heer Arends kerke, Kloetinge, Robur, SSV '65 en Wolfaartsdijk. De jongste pupil len, die normaal gezien met zijn negenen op het veld staan, split sen hun team op in kleinere ploeg- jes, de groteren formeren hun ei gen gelegenheidsteams. En hoewel voetbal nog steeds een mannen- sport lijkt, hebben ook de meisjes hun eigen poule. In vier hallen spe len alle teams dagelijks drie a vier wedstrijdjes van zo'n vijftien a Het toernooi draait volledig op vrijwilligers, zoals Adri en Bram. Nee, vakantieda gen hoeven ze er niet voor op te geven. „We hebben inmiddels de leeftijd bereikt dat we over vol doende vrije tijd beschikken om te doen en laten wat we willen", la chen ze. De twee draaien al jaren mee in de organisatie en hebben er nog steeds stikveel plezier in. „Het is elk jaar weer een reünie. De scheidsrechters, de trainers, het zijn vaak dezelfde gezichten. Heel gezellig is dat", zegt Bram. En dat de organisatie al zoveel ja ren bij elkaar zit, heeft ook nog ve le voordelen. Adri: „We bestaan uit een grote club mensen, maar als we twee of drie keer vergade ren hebben we het draaiboek wel klaar. Stel dat iemand dit helemaal op zou moeten bouwen zónder al die ervaring, dan zou het veel werk kosten. Wat niet betekent dat we geen behoefte hebben aan jong bloed. We zouden best wat jonge mensen kunnen gebruiken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30