14 Vermist: rechterhandschoen dinsdag 28 december 2010 mmwamatawm Voor de lol bouwde Guy Stratermans begin dit jaar de site Handschoenverlo- ren.nl. Inmiddels staan er meer dan duizend verloren en gevonden handschoenen op de site. door Niels Klaassen Joggend in het gebied van de Tungelerwallen bij Weert vond Guy Stratermans (27 jaar, geboren in Hunsel) de afgelopen jaren wel vaker handschoenen. „Altijd maar een tje. Dus daar heb je niet zoveel aan. Mensen doen dan nog wel moeite om te laten zien dat ze er een gevonden hebben. Dan wordt-ie bijvoorbeeld bij de in gang opgehangen aan een hekje. Maar veel handschoenen worden verloren in de trein, of tijdens een korte tussenstop op een warme plek. In een brasserie of een eet tentje." Die plekken moesten ook maar eens bekend worden, vond Stratermans. Daarom lanceerde hij in januari van dit jaar de site www.handschoenverloren.nl. Daar kun je je aanmelden met een verloren of gevonden handschoen. De melding met locatie en om schrijving van de handschoen wordt vervolgens op de landkaart geplaatst. Maar de inmiddels meer dan duizend rode (verloren) en blauwe (gevonden) vlaggetjes van verlies- en vindplaatsen maakten de kaart van Nederland bijna on zichtbaar. „Daarom is de website onlangs aangepast", zegt Strater mans. „Neem Amsterdam, waar ruim honderd handschoenen ge scheiden raakten van hun eige naar. Eerst zag je daar tientallen vlaggetjes op elkaar gestapeld staan. Daardoor zag je de stad zelf helemaal niet meer. Nu zie je een bolletje met daarin de aantallen verloren of gevonden handschoe nen. Een stuk overzichtelijker." De meldingen komen uit heel Ne derland en zelfs daarbuiten. Hand schoenen in de Verenigde Staten, Midden-Amerika, België, Oosten rijk en Zwitserland zijn te zien. Een melding bij het ski-oord Mayrhofen in Oostenrijk luidt: 'Plastic doorzichtige handschoe nen. Ik ben er erg aan gehecht, dus wie ze vindt: please geef ze terug'. „Dan moet de vinder ze zelf opstu ren. Maar dat zijn uitzonderingen. Het komt natuurlijk vaker voor dat mensen ze verliezen in de ei gen omgeving. Dan kunnen ze een afspraak maken om de handschoe nen een keer op te halen." Stratermans werkt als zelfstandig webdesigner in Haarlem. Deze site doet hij er een beetje bij. „Als een soort 'funproject', voor mezelf. Zonder commerciële motieven." Dat is volgens hem compleet in lijn met de filosofie van internet- grootmacht Google, waar men van mening is dat personeel 10 of 15 procent van de werktijd moet besteden aan eigen projecten. Dat zou de creativiteit en motivatie ver groten. „Met die gedachte heb ik deze website ook opgezet." En met succes, kun je stellen. Een blik op zijn vernieuwde site leert dat ruim 650 mensen een verloren handschoen hebben geplaatst, en ruim 400 mensen een gevonden exemplaar. Herenigd zijn er 'pas' 32. „Maar dat kan nu meer wor den. Sinds de aanpassing van de website krijg ik na bemiddeling au tomatisch te horen of de hand schoen ook daadwerkelijk bij de rechtmatige eigenaar terechtgeko men is." Tot voor kort fungeerde Strater mans ook nog zelf als bemidde laar: „Dan bracht ik eigenaar en vinder met elkaar in contact via e-mail." Achteraf kreeg hij dan niet automatisch de melding of de hereniging succesvol was. „Nu ge beurt dat wel." Het bemiddelen kostte hem in de piek weken tijdens de strenge win ter vorig jaar soms wel drie uur per dag. „Ik vond dat als mensen de moeite nemen op mijn website een melding te doen, dat ik dan zo beleefd moest zijn ze persoonlijk te antwoorden." Een hele onderne ming, zo bleek. „Tot aan de afgelo pen maand had ik al 60.000 bezoe kers en gemiddeld 3 a 4 handschoe nen per dag." Nu gaat dat automa tisch. Een eigenaar kan een hand schoen claimen op de landkaart. „Na een paar vragen weet je zo of dat inderdaad zijn handschoen is." Stratermans verdient geen euro aan de site. „Ik heb ooit het hand schoenen merk Thinsulate aange schreven of ze mijn webhosting- kosten wilden financieren. Daarop kreeg ik geen reactie." Handschoenfabrikanten uit de Ver enigde Staten en het Midden-Oos ten probeerden met Stratermans een akkoordje te bereiken over de verkoop van handschoenen via de site. „Maar dan zou ik die hand schoenen moeten inkopen en zelf verhandelen. En handschoenhan delaar ben ik niet bepaald." Wel wordt het binnenkort ook mo gelijk verloren en gevonden sjaals en mutsen te plaatsen: „Die vraag kreeg ik vaak, dus over een paar weken gaan we daarmee online." www.handschoenverloren.nl reageren? consument@wegener.nl Google Earth, maar dan voor het menselijk lichaam Met de Body Browser, de nieuw ste vinding van Google Labs, kun je op ontdekkingstocht door je ei gen lijf. Het driedimensionale vrouwenlichaam kun je laag voor laag afpellen, dus van het vel, via de spieren, aderen en zenuwstel sel tot aan het skelet Om de Body Browser te gebruiken heb je wel een van de laatste versies van Chrome, Firefox of Safari nodig. Q bodybrowser.googlelabs.com Maak je eigen eindejaarsoverzicht Op tv word je deze week over spoeld met jaaroverzichten. Op de ze site kun je je eigen jaarover zicht maken met je eigen hoogte en dieptepunten, heuglijke ge beurtenissen en gekke momen ten. Het overzicht kun je vervol gens delen met al je online vrien den. Als die vrienden dan ook nog stemmen op je filmpje, kun je zelfs nog iets winnen. Q www.hetnederlandvan2010.nl Iedere dag een nieuwe muziekvraag Tussen kerst en oudjaar zitten ve le Nederlanders dagen aan de ra dio gekluisterd om maar niets te hoeven missen van de Top 2000. Op muzikaal gebied kun je dan nog best veel opsteken. Je muzika le kennis kun je vervolgens testen op deze site waar je iedere dag een nieuwe muziekvraag gesteld krijgt. Alleen voor je eigen genoe gen. Er is niets mee te winnen. www.muziekvragen.nl Aftellen naar oudjaar, of naar iets anders Op het moment dat dit stukje ge schreven wordt, duurt het nog 4 dagen, 12 uur, 15 minuten en 44 seconden tot 2011 begint. Met deze aftelklok kun je dus precies zien hoe lang het nog duurt tot oudjaar. Leuk handigheidje, je kunt ook een andere dag of gele genheid instellen. Zo kun je bij voorbeeld aftellen naar je eigen verjaardag of je trouwdag. countdown.onlineclock.net Online voorleesverhaaltjes voor kinderen tot 7 jaar Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling van kinderen. Op deze site staan tientallen korte verhaaltjes die door een voice- over voorgelezen worden. De ver haaltjes, die geschikt zijn voor kin deren tot 7 jaar, zijn allemaal voor zien van een filmpje en tijdens het voorlezen kunnen kinderen de tekst ook meelezen. De verhaal tjes zijn gratis. www.leesmevoor.nl Handschoen v: Kalmeer. Probeer je stappen na te gaan en analyseer wanneer het ri sico op een handschoen verliezen het grootst was.' Handschoen verloren 'Brrr. Het is min twee graden. Je wilt nog even boodschappen doen, de stad in en ook nog langs het postkantoor voor postzegels. Thuis aangekomen, tast je tever geefs in je zakken en kom je er tot je grote schrik achter dan je slechts één handschoen kunt te rugvinden. Je wordt geconfron teerd met een voldongen feit: je bent een handschoen kwijt!' Kalmeer 'Neem de tijd om je ademhaling weer onder controle te krijgen. 'Surf naar handschoenverloren.nl. Houd je emoties onder controle. Probeer op een zakelijke, nuchte re manier een omschrijving te ge ven van je verloren handschoen. Vermeld de vermoedelijke verlies- locatie waarbij je rekening kan houden met een straal van onge veer twee kilometer.' Bron: www.handschoenverloren.nl .Over een paar weken gaan we online met verloren en gevonden sjaals en mutsen." foto www.handschoenverloren.nl Initiatiefnemer Guy Stratermans:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 14