binnenland 17 te veel uit aan polissen Prima service én een voordelige, vaste prijs? Radio 2: er zat een bug in de stemkaart 'Te veel betaald uit nonchalance, denk ik' 'Premies kunnen de helft goedkoper' VEILING GESLOTEN JUWELIER MINDERHOUD Gemeenten melden zich bij zoutloket Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. DELTA, voordelig en dichtbij. vrijdag 24 december 2010 zie onze website:binnenland Video: Maar op sommige vlakken zijn we volgens experts juist massaal onderverzekerd. miljard euro geven Nederlandse Sb bedrijven en huishoudens jaarlijks J rf - - uit aan verzekeringen. 1—1 Anne en Wim Westenborg Michiel Koeijvoets en zijn gezin. foto's GPD „Mijn man bleek nog een tandarts- verzekering te hebben, terwijl hij allemaal implantaten heeft. Die po lis hebben we meteen opgezegd. Scheelde maar liefst 345 euro aan jaarpremie!" Anne (82) en Wim (83) Westen- borg uit Harlingen gaan vanwege hun hoge leeftijd al enkele jaren niet meer naar het buitenland op vakantie. „Dus de reis- en annule ringsverzekering a 196 euro per jaar hebben we ook de deur uit ge verzekeringen, zoals gsm-polissen en garantieverlengingen voor was machines en televisietoestellen. „Een verzekering voor de mobiele telefoon dekt schade, diefstal en. soms ook verlies. Niet doen! De schade kan doorgaans makkelijk worden opgevangen. Vaak heeft ie mand nog wel een oud mobieltje liggen. Die kan worden gebruikt totdat het mobiele abonnement is verlopen. Om vervolgens bij het af sluiten van een nieuw abonne- daan, toen de adviseur ons daarop wees", gaat ze verder. „Eigenlijk hebben we dus jaren veel te veel betaald voor onze polis sen. Waren we een dief van onze ei gen portemonnee. Het gevolg van gemakzucht en nonchalance, denk ik. Maar ook omdat wij nu een maal niet veel aan de computer zit ten, waar je de premies snel kunt vergelijken. Ik denk dat ontzettend veel mensen van onze generatie oververzekerd zijn." ment voor weinig geld een mooie, nieuwe telefoon te kopen." Het grootste bezwaar tegen die ver zekering is dat er in de regel bar weinig wordt vergoed bij schade. Ook is het eigen risico hoog. „Ver zekeraars beschouwen zakkenrol len niet als diefstal. Alleen als er duidelijke sporen zijn van inbraak of beroving keren zij uit." Hij ontraadt ook de 'garantiever- lengingsverzekering, die veel elek tronica- en witgoedwinkels aanbie- Klinisch (medicijn)onderzoeker Michiel Koeijvoets (30) en zijn ge zin uit Etten-Leur kunnen een zak vol premiegeld uitsparen. Be sparen op de zorgpolis is niet meer mogelijk, omdat zijn werk gever ook zijn deel van de premie betaalt. De overige maandlasten van 133,87 euro (voor opstal, in boedel, WA, gezinsongevallen, reis, auto en rechtsbijstand) kun nen met 48 procent slinken, wan neer onder meer de reisverzeke ring tot Europa wordt beperkt (vanwege de kinderen) en de au toverzekering naar WA/Beperkt Casco wordt teruggebracht. Dan zijn de kosten maar 69,90 euro. Koeijvoets accepteert niet alle ad viezen - waaronder het opzeggen van de inkomensverzekering te gen invaliditeit „Ik maak al gerui me tijd gebruik van een tussen persoon, maar je ziet dat het nut tig kan zijn om een derde naar je polissen te laten kijken." den bij fonkelnieuwe producten. De verzekering vergoedt reparaties als de fabrieksgarantie is verlopen. „Ook niet doen!" vindt Hordijk. „Als een televisie na een aantal ja ren onverwacht mankementen ver toont, dan zijn de kosten vaak nog wel te overzien. Bovendien be hoort een tv of computer volgens de wettelijke garantie langer mee te gaan dan de een of twee jaar die bij de aankoop wordt aangegeven. Kortom, ga in dat geval met het product terug naar de winkel en eis op zijn minst een deel van de reparatiekosten terug." De overdaad aan polissen onder Nederlanders is een uitvloeisel van 'verliesangst', zegt Hordijk. „Mensen voelen verliezen meer dan winsten. Als de computer stuk gaat, denken ze: 'O jee, had ik me maar verzekerd' in plaats van dat ze uitrekenen hoeveel geld ze voordien hebben uitgespaard", al dus Hordijk. 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 29 DECEMBER in de dorpskerk te Cadzand Aanvang 13.30 uur Kijkdagen: 28 dec. 14.00-21.00 uur I 29 dec. 10.00-11.30 uur Veilingmeester A.l. Verhage 06-38930733 zie www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl Onze juwelierszaken zijn maandag 27 december, maandag 3 en dinsdag 4 januari www.juwelierminderhoud.nl Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN DEN BOSCH - Ruim tweehonderd gemeenten, waterschappen en pro vincies hebben zich al aangemeld bij een zoutloket. Volgens Rijkswa terstaat gaat het niet alleen om ge meenten die met tekort aan strooi- zout kampen. „Je kunt het zien als een investering. Je draagt "circa de helft van je voorraad af, maar daar staat tegenover dat je bij een tekort ook centraal wordt geholpen. Te vens krijgen wij zo een beter beeld van de hoeveelheid strooizout die nog voorhanden is", aldus de woordvoerder. Gemeenten kunnen zich nog tot januari aanmelden. Via de loket ten wordt de voorraad strooizout onder de deelnemende gemeen ten geïnventariseerd en gaat het zout naar de plaatsen die een te kort hebben. Vanwege dreigende tekorten nemen de gemeenten het zekere voor het onzekere, omdat onbekend is hoe de rest van de winter eruit gaat zien. „Gemeen ten die zich niet aanmelden voor januari hoeven ook niet meer in fe bruari aan te komen dat hun zout op is", aldus de woordvoerder. door Lukas van der Storm EINDHOVEN - De verschillen tussen de eindlijst van de Top 2000 en de individuele lijstjes die tot gisteren op de Radio 2-site stonden, zijn onder meer te wijten aan een bug. Dat meldt een woordvoerder van de zender. Volgens hem klopt de uiteindelijke lijst wel, maar zijn de gegevens die op de site stonden on juist. Uit de ruwe data op de site bleek dat onder meer Hallelujah van Leo nard Cohen en Highway to Hell vanAC/DC zo'n 1500 stemmen kregen. Dat correspondeert met een notering bij de bovenste 150 platen. Beide nummers haalden de Top 2000 echter niet. Ook bij tientallen andere platen waren op merkelijke verschillen te zien tus sen de data en de lijst. „De kaart waarop de individuele lijstjes stonden vermeld, gaf niet al tijd de goede stemaantallen", ver telt een Radio 2-woordvoerder. „Sommige nummers werden daar op dubbel weergegeven." Daarbij komt volgens hem nog dat bij de internetlijstjes niet alle stemmen zijn meegenomen, maar alleen die van mensen die daar toestemming voor gaven. Ook heeft Radio 2 nog een filter doorgevoerd om dubbele stemmen te weren. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7