61 binnenland 3 HALEN, 2 BETALEN! Nederlander geeft 3 halen, 2 betalen! Verzekeraars: samen optreden tegen vandaal De gehele collectie Wij zijn in Nederland wereldkampioen verzekeren. Let beter op uw portemonnee, luidt het advies van deskundigen. Niet elke polis is nodig. De gehele collectie ALLES IN ONZE COLLECTIE Arubaanse journalist vermoord 'Polis Harley durf ik niet te verlagen' vrijdag 24 december 2010 Vlissingen Oost-Souburg Middelburg - Goes Heinkenszand Steenbergen Terneuzen mmmmmzïv OVERVERZEKERD O N LY VERO MODA Street One CECIL GOES - MIDDELBURG Mensen kunnen zo'n 10 tot 20 procent besparen door overbodige verzekeringen op te zeggen, schatten deskundi gen. Nederlanders betalen jaarlijks in totaal 79 miljard euro aan premies. door Ap van den Berg HAARLEM - Nederlanders zijn zwaar oververzekerd. Ze kunnen ten minste acht miljard euro bezui nigen als ze het mes zetten in te dure of overbodige polissen. Een verzekerde kan tientallen tot enke le honderden euro's per jaar bespa ren. Dat stelt Erik Hordijk, econoom en directeur van de onafhankelijke vergelijker Verzekeringssite.nl. An dere experts uit de branche den ken dat de besparing nog wel ho ger kan uitvallen. Volgens het Verbond van Verzeke raars tellen Nederlandse particulie ren en bedrijven jaarlijks zo'n 79 miljard euro neer om zich tegen uiteenlopende risico's te bescher men. Het Insurance Information Institute heeft becijferd dat dat maar liefst 2,5 procent is van wat er in de wereld aan premie wordt betaald. Met een jaarbedrag van 4715 euro aan verzekeringspremies per per soon waren Nederlanders in 2009 het duurst verzekerde volk ter we reld. Volgens onderzoeksbureau Swiss Re zal dat gemiddelde over 2010 verder oplopen. Bangladesh staat onderaan de lijst met 3,74 eu ro per persoon aan premies. „Op onze 79 miljard premiegeld is minimaal 10 procent te winnen", zegt Hordijk. Hij baseert zich 'op tien jaar ervaring met verzekerin gen'. Het profijt voor consumen ten kan oplopen tot 20 procent en meer, stelt directeur Edmond Hil- horst van concurrent-vergelijker Independer.nl. Nederlanders betalen zich blauw oranjestad - De 47-jarige Aru baanse journalist 'Poentje' Castro is gisterochtend dood aangetroffen bij zijn huis. De politie gaat uit van moord. Op Aruba en op Curasao doet het gerucht de ronde dat Castro ook is mishandeld. De politie heeft dat niet bevestigd. Castro was bekend op Aruba en de Antillen als talk- showhost. Hij kreeg in 2008 ook bekendheid in Nederland toen hij Patrick van der Eem interviewde. Van der Eem had kort daarvoor Jo- ran van der Sloot voor een verbor gen camera van misdaadjournalist Peter R. De Vries laten praten over de dood van Natalee Holloway. Paul Frijma „De beste en goedkoopste polis sen zoeken? Dat is volgens mij zoeken naar een speld in een hooiberg. Ik ben blij dat ik hulp heb gezocht en gekregen", zegt de alleenstaande gemeenteambte naar Paul Frijma (45) uit Hel mond. Wat bleek? Hij zit snor met zijn zorgpolis, vanwege een stevige korting via de werkgever. Voor de rest van zijn verzekeringen (motor/oldtimer, opstal, inboe del, WA, rechtsbijstand en doorlo pende reispolïs) telt hij nu maan delijks 109,43 euro neer. Daarop is via de auto- en woonhuis verzeke ring 14 procent te winnen, zijnde 15,12 euro, waardoor de maandlas ten dalen naar 94,31 euro. Dat had nog meer kunnen zijn wanneer hij de allrisk voor zijn motor, een Harley Davidson, had verlaagd, maar dat durfde hij van wege de dure onderdelen niet aan. aan 'onzinnige verzekeringen' en risico's die ze beter zelf kunnen dragen zoals tandartskosten. Ook door te hoge dekkingen, zoals een oude auto in de allrisk, smijten mensen geld over de balk. Hetzelf de geldt voor dubbele dekkingen, denk aan pechhulp via Wegen wacht én dealer. Verzekerden staan er evenmin bij stil dat ze geld kunnen verdienen met een overstap naar een goedkopere (in- ternet)verzekeraar. Hordijk: „Verzekeren is het sprei den van risico's die je zelf niet kunt dragen. Verzeker alleen die ri sico's die je zelf niet kunt betalen. Sommige verzekeringen zijn nood zakelijk of zelfs verplicht. Voorbeel den: auto-, zorg-, aansprakelijk heids-, inboedel- en opstalverzeke ring. Er zijn ook twijfelgevallen zo als reis- en rechtsbijstandsverzeke- ring." Maar volgens Hordijk worden we ook 'doodgegooid met onzinnige den haag - Het Verbond van Ver zekeraars wil dat verzekeraars voortaan gezamenlijk kunnen op treden bij het verhalen van schade op daders. Daarom pleit het ver bond bij het ministerie vjn Veilig heid en Justitie voor een centraal coördinatie- en informatiepunt, waar politie en justitie opgeloste zaken en dadergegevens kunnen melden. Met de jaarwisseling in aantocht vrezen de verzekeraars de vernie lingen die daar tegenwoordig mee gepaard gaan. De verzekeraars steu nen de lijn van gemeenten om de schade waar mogelijk te verhalen op de daders. De verzekeraars tre den daarbij het liefst gezamenlijk op. 'Verzekeraars kijken dan naar de totale schade die door een dader of daders is veroorzaakt*: aldus het verbond in een bericht op hun website. De schade is vaak verze kerd bij verschillende maatschap pijen. Het Openbaar Ministerie mag na men van veroordeelde vandalen wel aan één verzekeraar melden, maar niet aan een groep verzeke raars. „Daardoor is het vaak een he le toer voor verzekeraars om alle informatie bij elkaar te krijgen om vervolgens het civiele traject in te gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6