Beulswerk op Tenerife 40 Voetballers toch nog een keertje aan de slag Mededelingen van de waterschappen Ci vrijdag 24 december 2010 40e Kerstzaalvoetbaltoernooi vv 's-Heer Arendskerke Speellocatie: Sportpunt Zeeland in Goes Eerste wedstrijden om 9.30 uur Finales vanaf 13.30 uur Grote finale om 16.00 uur Poule D Hoedekenskerke Luctor'88 Wolfaartsdijk Goes De Meeuwen Poule A Poule B Poule C SSV'65 Nieuwdorp Colijnsplaatse Boys Heinkenszand Kloetinge Rillandia Apollo'69 Bevelanders RCS Robur Patrijzen Lewedorpse Boys Dauwendaele Kapelle 's-Heer Arendskerke Finales van de laatste tien jaar 2009 Dauwendaele-RCS 4-1 2008 Patrijzen*-Dauwendaele 1-1 J SSV'65-RCS RCS*-Oostkapelle Dauwendaele-Goes Goes*-Dauwendaele Goes-Robur Kapelle-Goes Goes-RCS Goes-Dauwendaele 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 wint na strafschoppen door René van Stee GOES - Om de haverklap afgelastin gen en de vervroegde winterstop gooiden in de eerste seizoenshelft veel roet in het eten. Daarom zul len de voetballers van twintig Be- velandse en Walcherse voetbal clubs hoogstwaarschijnlijk meer dan ooit uitzien naar het kerstzaal voetbaltoernooi in het Goese Sportpunt Zeeland. Het evenement, onder de noemer Auto De Laat Kerstzaalvoetbaltoer nooi, staat tweede kerstdag vanaf 9.30 uur voor de veertigste keer op de rol. En evenzoveel malen te kent w 's-Heer Arendskerke voor de organisatie. Wat ooit begon als een activiteit om de spelers van die club in de wintermaanden iets te doen geven, is uitgegroeid tot het grootste ééndaagse zaalvoetbal toernooi voor veldvoetballers in de provincie. Wijlen Jo Jansen, de toenmalige trainer van 's-Heer Arendskerke, stond aan de wieg van de competitie. In de beginja ren huurde hij daarvoor de sport hal in Vlissingen af, omdat er in Goes zon voorziening nog niet be stond. Zodra de sporthal in Goes de deuren opende, verhuisde het toernooi daarheen. Eén keer werd in de Goese periode een uitstapje naar de oude veilinghallen ge maakt, omdat de sporthal was afge brand. Walcheren is zondag met drie clubs vertegenwoordigd, te weten titelverdediger Dauwendaele, RCS en De Meeuwen. Ondanks die 'on dervertegenwoordiging' leveren ze doorgaans goede prestaties. Met uitzondering van 2003 en 2004 stond deze eeuw minstens één Walcherse ploeg in de finale. In die periode ging de eindzege drie keer naar een team van buiten de Bevelanden. Vorig jaar won Dau wendaele (in een geheel Walcher se finale tegen RCS), in 2006 RCS (wederom in een geheel Walcher se finale tegen Oostkapelle) en in 2005 nogmaals Dauwendaele. Goes is samen met de organise rende vereniging recordhouder met zeven eindzeges. NK MARATHONSCHAATSEN OP NATUURIJS Na goud op de 5000 meter bij de NK afstanden wint Bob de Vries ook de nationale titel marathonschaatsen op natuurijs. door Jan Pieter Borgmeijer WANNEPERVEEN - Nee, veel plezier had Jorrit Bergsma niet gehad van zijn rood-wit-blauwe pak. Het Ne derlands kampioenschap op na tuurijs van vorig seizoen, in februa ri op het Zuidlaardermeer, was de onverwachte uitsmijter van een lang seizoen. Tien maanden later lijkt het slechts de opmaat naar veel meer moois. „Ik mocht het pak alleen in Noord laren dragen", zei Bergsma. Dat was zijn eigen keuze. Na die eerste marathon op buitenijs vertrok een deel van de Renault- en BAM-ploeg naar de Spaanse zon van Tenerife. In de snijdende kou in de Kop van Overijssel, op de Belterwiede bij Wanneperveen, deed Bergsma de nationale titel gis teren aan het eind van een prachti ge middag over aan Bob de Vries, ook van de BAM-ploeg van Jillert Anema. „Als je hem dan toch kwijtraakt, dan maar aan een ploegmaat." Waar Rob Hadders later faalde, maakte Arjan Stroetinga de sprong naar voren wel. Tot groot geluk van zijn gedreven coach Anema. De komst van de snelste sprinter van het peloton had medevluchter Ralf Zwitser juist onaangenaam verrast. „Het verbaasde me hoe makkelijk hij naar ons toe reed. Het zette de verhoudingen op scherp." Zwitser besloot de benen stil te houden. „Toen hebben we hem wel even uitgefoeterd", lachte De Vries. „Later waren we wel weer vrienden hoor." Helemaal nadat Stroetinga zich over de toeren gere den bleek te hebben en moest los sen. Zwitser sprintte vervolgens voor Arjen Becker naar het zilver. Op de zege van De Vries was wei nig aan te merken, of het moet zijn dat zijn ploeggenoten de vaart uit het verbrokkelde peloton hiel den. „Vanuit het begin was het on rustig", sprak de Fries, die in no vember ook Nederlands kampioen op de 5000 meter werd. „De eerste ontsnapping was raak. Het draaide goed, we hadden zo een gat." Ook De Vries had zich na Noordla ren, de wedstrijd die hij won, te ruggetrokken op Tenerife. „Het vijf-kilometerwerk vergt toch een andere aanpak. Ik ben gelukkig net op tijd in conditie." De gok om hard bij te trainen betaalde zich uit. „De voldoening van de winst is na een zware koers zo veel groter. Je gaat natuurlijk niet zes uur op een fiets zitten om 125 rondjes op een kunstijsbaan te rij den." In tegenstelling tot de voorgaande jaren reed Erwin Mesu de wed strijd uit. De Middelburger finish te op de dertigste plaats. Daarmee was hij de een na laatste rijder die de volle honderd kilometer vol bracht. „Ik ben echt tot het gaatje gegaan. Vooral door de wind was het superzwaar. Maar ik ben heel tevreden. Vorig jaar zou ik dit echt niet hebben gekund", zei hij. De 21-jarige Mesu is nog niet bevan gen door de Elfstedenkoorts. „Het zit natuurlijk in je achterhoofd, maar het is nog ver weg. In mijn ei gen ploeg zit ik tussen allemaal Friezen. En zelfs die hebben het er helemaal niet over." Niels Mesu stapte na ruim 45 kilo meter uit. Net als zijn oudere broer Erwin rijdt hij tweede kerst dag in Utrecht het NK marathon- schaatsen op natuurijs. Bij de mas ters eindigde Flip Salomé uit Bres- kens op de vijftigste plaats. Foske Tamar van der Wal pakte de Nederlandse titel bij vrouwen. Na een wedstrijd over zeventig kilo meter versloeg ze de Mireille Reits- ma en Sandra 't Hart in de sprint. De latere winnaar Bob de Vries rijdt terwiede. Vaststelling Kostentoedelingsverordening en belastingverordeningen Het bestuurlijk overleg van de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat dit overleg de Kostentoedelings verordening en de belastingverordeningen voor het per 1 januari 2011 te vormen waterschap Scheldestromen in ontwerp heeft vastgesteld. In de eerste vergadering van de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen, op 6 januari 2011, worden genoemde verordeningen ter bekrachtiging aan de algemene vergadering voorgelegd. De vergaderstuk ken, waaronder de ontwerp-verordeningen, liggen tijdens kantooruren ter inzage in het kantoor van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen en in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Na vaststelling van de verordeningen op 6 januari 2011 wordt de Kostentoedelingsverordening ter goedkeuring gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland en worden de belasting verordeningen ter inzage gelegd. De wijze waarop zal opnieuw bekend worden gemaakt. Openingstijden kantoren Tussen kerst en nieuwjaar blijft het waterschap bereikbaar. Alleen op 24 en 31 december zijn wij vanaf 15.00 uur gesloten. Voor dringende zaken zijn wij natuurlijk wel te bereiken op telefoonnummer 088-246 1000 (lokaal tarief). Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 Waterschap1 Zeeuws Vlaanderen Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. UIT p- BADMINTON Istanbul. Open Turkse kampioenschappen. Mannen, finale: Wacha (Pol)-Pang (Ned) 21-18 21-17. Vrouwen, finale: Meulendijks (Ned)-Ze- chiri (Bul) 19-21 21-18 21-15. p- BASKETBAL New York. NBA. Atlanta Hawks-Cleveland Clip pers 98-84, Washington Wizards-Chicago Bulls 80-87, Toronto Raptors-Detroit Pistons 93-115, Boston Celtics-Philadelphia 76ers 84-80, New York Knicks-Oklahoma City Thun der 112-98, New Orleans Hornets-New Jersey Nets 105-91, Minnesota Timberwolves-Utah Jazz 107-112, San Antonio Spurs-Denver Nug gets 109-103, LA Clippers-Houston Rockets 92-97. p. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. 3B-SD Hydro- zorg-Stuc. Bedr. Kanters 4-4: Smulder-Korsmit 13-30, 28; Van der Male-Kanters 25-22, 32; De Visser-Stolting 11-25, 41; Hatzman-Smol- ders 20-16, 53. p- SCHAATSEN Wanneperveen. NK marathon natuurijs. Mannen: 1. Bob de Vries (Haule), 2. Zwitser (Haarlem), 3. Becker (Maarssen), 4. Kingma (Assen), 5. Stroetinga (Waskemeer), 6. Bergs ma (Aldeboarn), 7. Hadders (Groningen), 8. Ariens (Heerenveen), 9. Van der Wal (Emme- loord), 10. Hoogeveen (Amsterdam), 30. Erwin Mesu (Middelburg) Vrouwen: 1. Foske Tamar van der Wal (Grijps- kerk), 2. Reitsma (Emmeloord), 3. 't Hart (Hee renveen), 4. Langeland (Bedum), 5. Bekkering (Den Ham), 6. Sikkema (Oldeberkoop). Masters: 50. Flip Salomé (Breskens).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48