sport 139 ie deed voor mij de deur dicht' tig jaar afscheid McClaren mag blijven bij VFL Wolfsburg Delta/Fast verder in bekertoernooi 'Vertrek Benitez bij Inter onvermijdelijk' Kampioenspaard Ratina Z ingeslapen Ook Oekraïne denkt aan race in Formule 1 vrijdag 24 december 2010 de rand van het bad in de kleedka mer profvoetballers mocht inter viewen. Later is dat enorm veran derd. Wat voor mij de deur dicht heeft gedaan is de mixed zone bij de Europa Cupfinale van Ajax in Wenen. Daar ben ik op afgeknapt. Moest ik van achter een hek Edgar Davids aanroepen en vragen of hij alsjeblieft iets wilde zeggen. In het wielrennen zijn de sporters veel makkelijker benaderbaar, al is dat met de komst van Armstrong in het peloton ook veranderd. Ik heb na een Touretappe wel eens met duizend journalisten in een pers zaal gezeten en dan mocht je via een scherm vragen stellen aan Armstrong, die dan weer in een andere ruimte zat. Wat dat betreft is het heerlijk om in de regionale sportjournalistiek actief te zijn. Dan kun je nog op iedereen afstap pen en word je overal als een ko ning ontvangen. Nee, ik ben nooit geweigerd, ook niet bij Hoek." Vorige maand nam hij af scheid. Toch wel met pijn in het hart. „Omdat het zo'n geweldig vak is. Het werken tegen een deadline vond ik heer lijk. In een halfuurtje een sfeerver- haal tikken, daar genoot ik van. En de andere dag snel de krant uit de bus halen om te kijken hoe het in de krant stond. Wat het werk ook altijd heel leuk maakte, waren de reacties op verhalen. Ik heb afgelo pen jaar nog een verhaal gemaakt met Raymond Wolff, de voetbal ler van Vlissingen. Was een emo tioneel verhaal. Hij had een ernsti ge blessure en zijn vriendin was weg bij hem. Kreeg ik later een sms'je dat mede door dat verhaal zijn vriendin bij hem terug was ge komen. Dan zou je toch bijna vol schieten." „Het schrijven zal ik soms wel mis sen. Als ik bijvoorbeeld lees dat de trainer van Axel niet met de pers wil praten, dan jeuken mijn vin gers en zou ik zo een column wil len schrijven. Waar haalt hij de ar rogantie en de pretenties vandaan bij een aardige en vriendelijk club zoals Axel, ongelooflijk dat ze dat toelaten. Hij gedraagt zich als een soort Louis van Gaal, laat de club een elftal met nieuwe spelers ko pen en presteert helemaal niets. Dat soort dingen zijn voer voor een column. En wat ik zal missen is lekker met Hoek meegaan naar Rijnsburg bijvoorbeeld, prachtige tegenstander, geweldig voetbal. En het dagboek dat ik vorig jaar met Johnny Hoogerland heb gemaakt in de Vuelta, elke dag even bellen met hem, het gevoel hebben dat je midden in de koers zit. Dat maakt dit beroep zo mooi hè." Jan Dagevos Frits Bakker tijdens het WK driebanden in Lausanne in gesprek met Hein Verbruggen, erelid van het IOC. rug. Ze hadden die Belg getest, maar het was niks. Nou ja, ieder een weet hoe het met Pfaff is afge lopen, keeper van de Rode Duivels (64 interlands) en doelman bij Bayern München." „Ik heb voor de GPD (een keten van regionale dagbladen in Neder land) Feyenoord een tijdlang ge volgd. Ik reisde een keer met de se lectie mee naar Sofia voor een Eu ropa Cupwedstrijd. Zat ik in het vliegtuig naast een Bulgaar, het bleek Andrej Jeliazkov te zijn. Hij vertelde me dat hij waarschijnlijk een contract bij Feyenoord zou gaan tekenen. Ik onthield alles en maakte daarna op de hotelkamer het verhaal. Was een prachtige pri meur." De journalisten vlogen in die tijd altijd met de ploeg mee en zaten in hetzelfde hotel. Ik heb het in Liverpool mee gemaakt dat trainer Vaclav Jezek 's avonds om elf uur naar beneden kwam en aan de journalisten vroeg of alle spelers al lagen te sla pen. Wij knikten dan braaf, terwijl de spelers zich op dat moment in de keuken hadden verstopt om ver volgens naar de bar te gaan. Een keer is dat uit de hand gelopen met Roger Albertsen. Hij kreeg met een rijke Amerikaan ruzie om een vrouw. Op een gegeven mo ment hing Albertsen zelfs aan een kroonluchter te zwaaien. De dag erna waren we al op het vliegveld toen de politie een paar spelers op pakte. Vanaf dat moment besloot Feyenoord om meteen na afloop van de wedstrijd terug te keren. Dat maakte het voor ons journalis ten er niet makkelijker op, moes ten we meteen na de wedstrijd ons stukkie doorbellen naar de krant. Stonden we met vijftien man te wachten bij die ene tele foon in het stadion." Misschien heeft de Sparta- thlon, een hardloopwed strijd over 246 kilometer van Athene naar Sparta, wel de meeste indruk op me gemaakt. Daar heb ik slapeloze nachten van gehad. Er lagen bij die tocht men sen halfdood langs de weg. Er liep een Japans meisje van een jaar of twintig mee. Veertig kilometer voor de finish lag ze op de weg. Sa men met Ron Teunisse, een Neder lander die na 90 kilometer was uit gestapt, ben ik er naartoe gegaan. Ze wilde per se verder, maar viel voortdurend om. In haar land was die tocht enorm populair. Ze wek te de indruk dat wanneer ze de wedstrijd niet zou voltooien, ze bij terugkeer zou worden doodgescho ten. Ze heeft het uiteindelijk ge haald. Ook Jan van der Weide uit Kapelle haalde het einde. Maar zo dra hij na 246 kilometer de finish over ging, kon hij geen meter meer lopen. Ongelooflijk. Hij was zo gefocust op die finish. Jan heeft later wel eens verklaard dat wan neer de PZC niet mee was ge weest, hij waarschijnlijk uitgestapt was. Ik volgde de tocht vanuit mijn autootje. Een Griek was ver schrikkelijk snel van start gegaan, hij stortte hierna in, maar liep daarna vrolijk weer op kop. Vreemd ja. Later bleek het om zijn tweelingbroer te gaan. Beiden wer den uit de wedstrijd gehaald." Als journalist moet je soms een beetje geluk hebben. Peter de Jonge, een vroege re collega, maakte bijvoorbeeld de opkomst van Jan Raas en Cees Priem mee. Dan groei je mee, kun je je als journalist uitleven. Ik had het geluk dat ik in mijn beginjaren foto Harry van Tiel Terneuzen mocht volgen. Dat was het Hoek van nu. Er gebeurde al tijd wel iets. Han van der Hooft, de trainer, heeft nog eens een heel elftal mee naar Sluiskil genomen." „Hoek is de afgelopen twintig jaar natuurlijk een prachtige dub ge weest voor mij en de krant. Dit sei zoen zijn ze al blij als ze 0-0 spe len en is het een beetje kleurloos clubje geworden. Vroeger was er al paniek als ze drie keer verloren en wist iedereen dat het de trainer zijn kop ging kosten. Er was een heuse vijfde colonne. Ik heb het meegemaakt dat er op één avond drie besturen werden gekozen. Dan werd ik door drie verschillen de mensen gebeld en alledrie ver telden ze me één voor één dat ze een nieuw bestuur hadden geko zen. Zo'n tweede club is er niet in Zeeland." Frits Bakker begaf zich niet alleen onder de voetballers, hij mengde zich ook graag onder de wielren ners. Hij vertoefde'meer dan eens in de Tour de France, volgde de af faire Cees Priem op de voet en was erbij toen de Ronde van Italië en de Ronde van Frankrijk dit jaar Zeeland aandeden. „Ik ben journa list geweest in een tijd dat je vanaf WOLFSBURG Trainer Steve McClaren mag aan blijven als keuzeheer van VfL Wolfsburg. Het bestuur van de Duitse voetbalclub beraadde zich gisteren over de toekomst van de geplaagde trainer. Woensdag leed de ploeg een pijnlijke bekerneder laag tegen tweede-divisionist Ener gie Cottbus. Daarnaast presteert de ploeg ook in de competitie matig. HERPEN De driebanders van Delta/Fast Bouwservice hebben in de vierde ronde van de beker gewonnen van eerste-divisionist Aardexpress The- kes uit Herpen. Door zeges van Ed dy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofmann nam Delta een rui me voorsprong. In de return (ook in Herpen) won Hoffman weder om, waardoor Delta de zege pakte. MILAAN Het vertrek van trainer Rafael Beni tez bij Internazionale was volgens clubvoorzitter Massimo Moratti on vermijdelijk. Het vertrek van Beni tez hing al dagen in de lucht. De Spanjaard haalde zaterdag na de ze ge van Inter op het WK voor clubs hard uit naar de clubleiding. Morat ti weigerde daarna om Benitez de steun te geven waar hij om vroeg. ERMELO Ratina Z is op 28-jarige leeftijd overleden. Het kampioenspaard be zorgde twee verschillende ruiters olympisch springgoud. In Barcelo na (1992) behaalde Piet Raijmakers goud met de merrie in de landen- wedstrijd en zilver individueel. De Duitser Ludger Beerbaum verover de met Ratina Z in Atlanta in 1996 goud in de teamwedstrijd. KIEV De Grote Prijs van Rusland is van af 2014 een feit, maar ook buurland Oekraïne wil de Formule 1 binnen halen. Het bestuur van de regio Kiev onthulde deze week plannen voor de bouw van een circuit voor internationale races. Een investeer der zou bereid zijn om 760 miljoen euro) te steken in de aanleg van een 5,2 kilometer lang circuit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47