281 zeeland Attractie polst tweets toerist Vier kandidaten strijden Loopbrug wordt dam naar Kortgeense dijk Arjan van Ommen Carolien Fase TW1ÏTEREN Bedrijven wilier 1 3.3 nd acht NFI onderzoekt dood Middelburger Stemmen RWS verbetert energieverbruik 1100 woningen vrijdag 24 december 2010 ggssgggsgggas door Claudia Sondervan GOES - De kleinere Zeeuwse dagat tracties willen meer aandacht voor het vertier wat zij bieden. Boven dien willen de attracties weten wat de bezoeker van hen vindt, en wat de toerist rondvertelt over zijn bezoek. Met Impuls Zeeland en Kennis centrum Zeeland ontwikkelen on dernemers zoals de Zeeuwse Ro zentuin in Kats, de Sequoiahof in Vlake en de Five Star Farm in Kam perland een nieuwe campagne waarbij sociale media zoals 1\vit- ter een grote rol krijgen. Initiatieven om Zeeuwse dagattrac ties gezamenlijk voor het voetlicht te krijgen zijn er al jaren; maar niet voor de kleine en middelgrote bedrijven, zegt projectmanager Ed Peerbolte van Impuls Zeeland. „Wij zijn benaderd door enkele be drijven en inmiddels zitten we met 40 tot 45 bedrijven aan tafel; het heeft een zwaan-kleef-aan-ef- fect. Ik denk dat we uiteindelijk tussen de zestig en zeventig bedrij ven overhouden." Impuls Zeeland is nu bezig aan een subsidieronde langs provincie en gemeenten. Bij de provincie vraagt Impuls om POP-gelden voor stimulering van het platte land, bij gemeenten om een bijdra ge voor de bedrijven binnen hun grenzen. Het project, dat in totaal 150.000 euro kost, wordt voor de helft door de ondernemers zelf be taald, legt Peerbolte uit: „Ze wor den geacht elk vijfhonderd euro in te leggen en dan nog eens arbeids uren voor dat bedrag." In januari moet de campagne vas te vorm krijgen. Een nieuw aspect daarbij wordt het gebruik van Twit ter en andere sociale media, en dat er een permanent onderzoek aan de campagne gekoppeld wordt. Via Hogeschool Zeeland en het Kenniscentrum willen de onderne mers nagaan wat de toerist van hen vindt: welke attracties vaak al lebei op één dag worden bezocht en welke doelgroepen voor dezelf de bedrijven kiezen. „Dat geeft je nieuwe mogelijkheden in het aan bieden van combinaties van bedrij ven en bijvoorbeeld vervoer." MIDDELBURG - De politie verwacht dat het Nederlands Forensisch In stituut (NFI) vanmiddag bekend maakt op welke manier een 44-ja- rige Middelburger om het leven is gekomen. Kennissen van de man meldden gisteren dat de man zo goed als zeker zelf een eind aan zijn leven heeft gemaakt, maar de politie kon dat niet bevestigen. Toen de ambulancedienst woens dagavond bij zijn huis aan de Vlas- markt in Middelburg aankwam, bleek dat hij al dood was. In de loop van de donderdagochtend is het lichaam van de man uit de wo ning gehaald en naar het NFI ge bracht voor sectie. Op de site van de Satudarah Maluku motorclub stroomden de reacties binnen. De man was actief lid van deze, van oorsprong, Molukse motorclub. door Rob Paardekam Vier maatschappelijk be trokken inwoners van de gemeente Tholen din gen mee naar de titel 'Tholenaar van het jaar', die de PZC dit jaar voor de eerste keer toekent. Vanaf vandaag kan ieder een zijn stem uitbrengen. In totaal werden zes mensen voor gedragen. Bij één ontbrak echter een duidelijke motivering, terwijl een andere genomineerde afziet van deelname. „Ik vind het mooi dat ik ben voorgedragen", stelt hij. „Maar ik heb er een verschrikkelij ke hekel aan om in de belangstel ling te staan. Liever niet, dus." Er blijven vier kandidaten over. De enige vrouw, Carolien Fase, heeft de afgelopen jaren veel vrije tijd gestoken in de stichting Jonge ren voor Jongeren, die zich inzet voor de komst van een water pomp en een schooltje Burkina Fa- so. „Zij is de rots in de branding", stelt Ralf Smits, die haar heeft voorgedragen. Vanuit Scherpenisse werd onder nemer Arjan van Ommen meerde re malen aangemeld, onder meer door Jack Werkman. „Arjan heeft bewerkstelligd dat, nadat de bak ker is verdwenen, er een dorpswin kel is gerealiseerd. Daar zijn we als inwoners erg blij mee." Vanuit Tholen-stad is er lof voor Andy van de Velde, die na tien jaar opstapte als voorzitter van de Stichting STAD. „Andy is altijd pa raat, kent iedereen en helpt ieder een", zegt aanmeldster Ell Adriaan- sen. „Beslist geen kleine jongen." Dat kan ook worden gezegd van Joop Gottmers. Deze ex-crimineel geeft tegenwoordig preventieles- sen over drugs op scholen en bracht in 2010 een boek uit. „Hij loopt zich het vuur uit de sloffen om de jeugd te behoeden voor drugsgebruik", zijn de lovende woorden van Gio van der Wielen. Maatschappelijk onderne men is belangrijk voor Arjan van Ommen, de uitbater van de Spar in Sint-Maar tensdijk. Het runnen van een su permarkt draait volgens hem om meer dan winst maken. „Ik vind dat je als ondernemer ook een ver antwoordelijkheid richting de ge meenschap hebt." Het blijft niet bij woorden, want de middenstan der heeft echt zijn nek uitgestoken Tot en met dinsdag kan iedereen een stem uitbrengen op zijn favo riete kandidaat Mail de naam van uw favoriet naar tholen@pzc.nl. Mails dienen voorzien te zijn van uw adres, om dubbel stemmen te voorkomen. Eind volgende week maken we bekend wie zich "Thole naar van het jaar' mag noemen. Carolien Fase uit Sint-Anna- land was de afgelopen twee jaar de drijvende kracht achter de stichting Jonge ren voor Jongeren. Die is voortge komen uit de Thoolse jongeren- door Claudia Sondervan KORTGENE - Er komt geen loop brug, maar een dam over de sloot om de woonwijk achter de West- dijk in Kortgene toegang tot het dorp te geven. In mei kan de dam worden aangelegd, verwacht wet houder Kees van der Weele. Aanvankelijk zou er een fiets/loopbrug komen om de be woners van de nieuwbouwwijk Noord 4 een directe toegang te ge ven tot het dorp. Er ligt een sloot tussen wijk en dijk. Maar na be zorgde reacties van omwonenden - kinderen zouden te makkelijk tussen het forensenverkeer op de smalle Westdijk geraken - en aarze lingen over de aanlegkosten voor de brug, gooide de gemeente het plan om. Daar kwamen andere omwonen den tegen in het geweer; de funde ring voor de brug was al gestort en zij wilden dat de toegezegde brug er alsnog kwam. De gemeente hoopt een compro mis te hebben gevonden in een dam met een duiker eronder voor het slootwater, zegt wethouder Van der Weele. „De brug bleek te kostbaar. Dit is eenvoudiger aan te leggen. Met hekken of een slalom aan weerszijden worden kinderen afgeremd als zij de weg op willen." raad en had als doel het realiseren van een waterpomp en een school tje in het dorpje Raio in Burkina Faso. De pomp is er inmiddels, het schooltje wordt binnenkort ge bouwd. GOES - Woningcorporatie RWS zal volgend jaar in 1100 huurwonin gen energiebesparende maatrege len doorvoeren. Dat vergt een in vestering van vier miljoen euro. De RWS doet mee aan eën lande lijke initiatief van overheid, bouw sector, corporaties, energie- en in stallatiesector om de uitstoot van CO2 met twintig procent terug te brengen. De afspraak geldt voor so ciale huurwoningen. Werkzaamheden zullen vooral iso latie van daken, vloeren, gevels en glas betreffen. Ook vervanging van verouderde ketels zit in het plan. RWS is werkzaam in de gemeen ten Goes, Kapelle en Noord-Beve land. De Smit tuinaanleg en onderhoud fc Groenprojecten ii Walcherseweg 258 Middelburg Tel, 0118-613381 8 www.desmittuinaanleg.nl I met ervaring sinds 1970

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44