'De mixed zi Ajax haalt ongehavend winterstop 'Van der Sar stopt' Winterserie 38|SPO: -(d)-DE ZUIDSCHOR SPORTJOURNALIST Frits Bakker neemt na ruim] vrijdag 24 december 2010 Lorenzo Ebecilio van Ajax schiet tussen Dirk Marcellis (links) en Adam Maher van AZ met een omhaal op het doel. Demy de Zeeuw kijkt toe. foto Olaf Kraak MANCHESTER - Manager Alex Fer guson van Manchester United ver wacht dat doelman Edwin van der Sar na dit seizoen met 'pensioen' gaat. De Schot meldde gisteren dat United zich voorbereidt op een le ven zonder de 40-jarige doelman onder de lat. „We houden er alvast rekening mee dat dit zijn laatste seizoen zal zijn", aldus Ferguson, die niet wilde ingaan op het moge lijk aanblijven van Van der Sar als keeperstrainer. „Al zou Edwin met zijn ervaring wel van meerwaarde kunnen zijn", aldus de manager. Eerder ontkende Van der Sar zelf de speculaties dat dit seizoen zijn laatste is. „Daar beslis ik zelf later dit seizoen over", aldus de doel man. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft de kwart finales van het KNVB-bekertoer- nooi bereikt. De ploeg van Frank de Boer was te sterk voor AZ (1-0). Miralem Sulejmani besliste het duel met een prachtigé lob. De Boer had voor zijn entree op 6 december veel te verliezen, maar hij leidde Ajax veilig en ongeha vend de winterstop in. Onder lei ding van de assistent van Oranje wonnen de Amsterdammers drie cruciale wedstrijden en werd de vrije val van de periode Martin Jol onderbroken. Het Ajax van De Boer overwinterde in Europa, be hield aansluiting met de top in de eredivisie en heeft ook nog kansen in de strijd om de KNVB-beker. Bovendien kreeg de ploeg het ei gen gezicht terug. 'Frank de Boer is een echte Ajacied', klonk het in de halfvolle Arena, die ondanks het winterweer geen gesloten dak had. Ajax trok tegen AZ de goede lijn door van de wedstrijden tegen AC Milan (2-0) en Vitesse (1-0). Met hetzelfde elftal als tegen Vitesse zetten de Amsterdammers het elfal van Gertjan Verbeek al vroeg onder druk. Het leverde al in de beginfase een aantal grote kansen op, maar pas kort voor rust leidde het tot een doelpunt. Miralem Sulejmani scoorde op prachtige wijze. Christian Eriksen veroverde de bal en Sulejmani le pelde het ding vanaf twintig meter prachtig over Sergio Romero. Met de fenomenale lob trad de 22-jari- ge Serviër een beetje in de voetspo ren van Mounir El Hamdaoui. De topscorer van Ajax heeft een pa tent op boogballen, maar gistera vond had hij geen zin om voor Ajax te voetballen. Sulejmani is één van die spelers die in het strakkere systeem van De Boer beter uit de verf komen. De buitenspeler lijdt niet meer on der de dominantie van Luis Suarez en hij heeft zichtbaar baat bij de taakvastere opdrachten van De Boer. De speler die onder Jol nog de trappen van de Arena moest op rennen om een extra prikkel te krijgen, kreeg gisteravond een pu- bliekswissel. Ook Urby Emanuelson, Gregory van der Wiel en Demy de Zeeuw ogen frisser en gretiger dan ze de afgelopen maanden deden. Verder speelde Lorenzo Ebecilio zeer ver dienstelijk. In de 71e minuut maak te Pontus Wernbloom een onbe houwen overtreding op de snelle buitenspeler, waarop scheidsrech ter Ed Jansen rood trok. Ajax kreeg daarna nog kansen om de voor sprong uit te bouwen, maar doel man Romero lag een paar keer in de weg en de tot 'man of the match' uitgeroepen Ebecilio zag een dof schot net naast gaan. Het duel in de Arena leverde een schril contrast op met de competi tiewedstrijd van 14 november. In Alkmaar was Ajax toen de onder liggende partij en AZ won dat duel verdiend met 2-0. Gister avond was de ploeg van Verbeek, die in de laatste minuut nog een kansje kreeg, de terechte verliezer. Hoewel de feestdagen voor de deur staan, zal het bij Ajax voorlo pig nog niet rustig worden. De club moet nog een beslissing ne men over de toekomst van De Boer, die zijn loopbaan kan vervol gen als hoofdtrainer of als assis tent. Als hij hoofdtrainer wordt, zijn Hennie Spijkerman en Den nis Bergkamp in beeld als assis tent. Ook moet in de Arena nog een technisch directeur worden aangesteld. j NAUTIC LIFESTYLE WATERSFORT Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! namaak bont. zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open geopend van 11.00 - 17.00 uur Ontwapenende interviews, intri gerende reportages, prikkelende columns, prachtige primeurs en kritische beschouwingen. Frits Bakker liet als sportjournalist van de PZC meer dan veertig jaar lang zijn sporen na in de sport. Sinds vorige maand is hij met de vut en heeft de Terneu- zenaar bij de krant het stokje overgedragen aan de jongere ge neratie. Een verhaal over Jean-Marie Pfaff, de Spartathion, Feyenoord, de Europa Cupfinale, Hoek en het vak. 'Een sportjour nalist moet sportverdwaasd zijn.' et zag er aanvanke lijk niet naar uit dat Frits Bakker (van 7 februari 1948) in de journalistiek terecht zou komen. „Ze wilden thuis graag dat ik naar het Cios zou gaan", vertelt hij, „maar de dichtst bijzijnde vestiging was in Lim burg. Dat zag ik niet zitten. Dan moest ik weg uit Zeeuws-Vlaande- ren en mijn voetbal eraan geven. Ik heb toen voor mts bouwkunde gekozen. Ik haalde goede cijfers, al leen voor praktijk had ik een vier. Mijn moeder snapte er niets van, totdat ze op de ouderavond door de leraar naar het praktijklokaal mee werd genomen. Daar moest ze op een voetenbankje gaan staan dat ik had gemaakt. Ze zakte er door. Er zaten wel honderd spij kers in, je zag bijna geen hout meer." Hij zei de mts snel vaarwel, ging op zoek naar een baantje en be landde uiteindelijk op de admini stratie van de PZC. Een veelbelo vende carrière in het amateurvoet bal ('ik heb nog in het Zuidneder lands elftal gespeeld') was inmid dels in de knop geknakt. Op het moment dat hij van Terneuzense Boys naar rivaal Terneuzen over stapte, openbaarde zich een ernsti ge kruisbandblessure. „In een oe fenwedstrijd tegen Goes maakte ik in één helft drie doelpunten voor Terneuzen. Arie Stehouwer, de trainer, zei dat ik de nieuwe spits zou worden, maar uiteindelijk heb ik maar vier wedstrijden mee kun nen doen. In die tijd ben ik voor de Vrije Zeeuw, een krant in Ter neuzen, stukjes gaan schrijven. Zo kon ik toch nog mooi naar het voetballen gaan kijken. Toen ik eenmaal bij de PZC kwam te wer ken, ben ik vrij snel daarna mede werker geworden en niet veel later kwam ik als sportjournalist in vas te dienst." Het bleek het begin van een bloemrijke loopbaan. Het plak boek, dat zijn moeder ooit heeft bijgehouden, en vergeelde foto's, vormen het tastbare bewijs. 'Mijn carrière is overgeleverd aan de gril len van Beveren', staat er boven een artikel. Was getekend Jean-Ma- rie Pfaff „Hij vertelde me in het in terview dat hij wel eens voor een grote club zou willen spelen en toen hij hoorde dat mijn vrouw een volle nicht van Wim van Ha- negem was, vroeg hij aan mij of ik een proeftraining bij Feyenoord kon regelen. Ik belde Guus Brox, de manager van Feyenoord op en vertelde hem dat ik een prachtige keeper had gezien bij Beveren. Pfaff mocht komen en ik gaf Brox mijn nummer, zodat ik als eerste zou horen of het iets geworden was. Niet veel later belde Brox te- Frits Bakker interviewt de Anderlecht-spelers Ronny van Poucke (midden) en Attila Ladinsky. foto archief Frits Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40