DE 1 BLAUWE WINKEL 'Laatste jaar voor ijsbaan' Middelburg krijgt een Wij wensen u fijne feestdagen en een gezond ion! SUBSIDIE Gemeente betaalt niet meer mee Sneeuw helpt politie bij arrestatie Onze vakmensen d JEANS 4 CASUALS vrijdag 24 december 2010 door Maurits Sep MIDDELBURG - De ijsbaan op de Markt in Middelburg keert vol gend jaar misschien niet terug. Vol gens Vita Event wordt het te duur, nu de gemeente heeft besloten in 2011 geen subsidie meer te geven. Vita Event is daarom een handte keningenactie begonnen. Inmid dels zijn er al een paar duizend krabbels gezet op de lijsten naast de kassa. „Eigenlijk tekent ieder een die bij ons komt schaatsen", zegt Patrick Gabrielse van Vita Event, dat de baan voor het vijfde jaar op de Markt heeft gezet. De gemeente heeft de subsidie steeds verder afgebouwd, van aan vankelijk 25.000 euro naar maxi maal 10.000 euro dit jaar. Volgend jaar krijgt Vita Event geen steun meer. „Maar voor ons is het pre cies het zetje dat we nodig hebben om te beginnen", zegt Gabrielse. „Met die subsidie kunnen we sponsors over de streep trekken. Die betalen nu 30.000 euro en dat is al jaren stabiel. De steun van de gemeente helpt ook bij het afslui ten van contracten met bijvoor beeld energieleveranciers. Dat doen we al vroeg in het jaar, om dat het dan goedkoper kan." De ijs baan kost 125.000 euro. Gabrielse snapt dat de gemeente moet bezuinigen en dat dan ook de steun aan de ijsbaan kan verval len. Maar de ijsbaan is niet slechts een commercieel initiatief, zet hij daar tegenover. „Wij willen ook de schaatssport promoten. Daarom zijn de prijzen laag en mogen scho len en verenigingen voor half geld binnen. Als we dat niet doen, ko men ze niet." Volgens Vita Event komen bijvoor beeld jaarlijks alleen al ruim twee duizend basisscholieren op de Markt schaatsen. Verder wijst hij op de effecten van de ijsbaan op de horeca en mid denstand in de binnenstad. „Mede dankzij de baan komen er meer mensen naar het centrum." De handtekeningen worden in ja nuari aan de gemeente overhan digd. In maart praat de gemeente raad over de bezuinigingsvoorstel len van het college. „De gemeenteraad kan besluiten dat er toch geld naar de ijsbaan kan", zegt wethouder Frank Streng (stadspromotie). Volgens Streng staat niet ter discus sie dat de ijsbaan een mooie voor ziening is met een meerwaarde voor de stad, „Maar we moeten be zuinigen. Bovendien blijft het een commerciële activiteit en hebben we ook een ijsclub die de promo tie van de schaatssport nastreeft." GOES - De sneeuw heeft de Goese politie een handje geholpen om een 23-jarige Amsterdammer en 55-jarige Noord-Bevelander aan te houden. Donderdag rond 4.00 uur werd een ruit vernield bij de V&D in Goes om enkele sieraden weg te kunnen nemen. Agenten zagen ter plaatse een auto wegrijden en zet ten de achtervolging in. Op de Ringbaan-West kon de bestuurder staande worden gehouden. De be stuurder vluchtte, de andere man liet zich wel aanhouden. Eén van de agenten rende achter de ver dachte aan. In een boomgaard ver dween hij uit het zicht, maar de agent volgde zijn voetsporen in de sneeuw. Bij een hekwerk hielden ze op. Daar lag de verdachte, ver stopt onder een laag sneeuw. In de auto trof de politie sieraden aan. Mededeling openingstijden Kerst De PZC-kantoren zijn op 24 december vanaf 16.00 uur en tijdens de kerstdagen gesloten. De redactie is wel telefonisch bereikbaar. Wij wensen u prettige kerstdagen! Een deel van de stadsrand van Middelburg, gezien vanuit zuidoostelijke richting. Op de voorgrond de Torenweg; daar door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De zuidrand van Middelburg wordt groen. De ge meente volgt daarmee het advies van de provincie om de zuidkant van de stad 'beter af te ronden' en daarmee 'een betere aansluiting op het landelijk gebied tussen Mid delburg en Vlissingen te maken'. Provincie en gemeente noemen de groene rand ambitieus 'groenbou- levard'. Die benaming geeft met een aan dat het niet gaat om de aanleg van zomaar een groen strook: er komt ook bebouwing. De groenboulevard pakt aan de oostkant van het Kanaal door Wal cheren rigoureuzer uit dan aan de westkant. De aan de westkant van het ka naal gelegen Stromenwijk is aan haar zuidgrens al bebouwd (brand weerkazerne, Leger des Heils, mos kee) en hoeft alleen nog maar groe ner te worden. Op korte termijn worden daarom aan de achterkant van deze gebouwen drie rijen bo men geplant. Aan de oostkant van het kanaal staat meer te gebeuren. Hier moet over een jaar of tien de nieuwe wijk Essenvelt zijn verrezen. Sleu telwoorden hier: groen, ruim, wa terrijk. Aan de zuidrand van de Erasmuswijk en Reijershove Ten zuiden van de Erasmuswijk en Reijershove komt de nieuwe, groene wijk Essenvelt. Het oorspronkelijke plan - ten westen van de Oude Vlissingseweg - is inmiddels uitgebreid in oostelijke richting, illustratie gemeente Middelburg OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrijding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl tuinaanleg en onderhoud Groenprojecten Walcherseweg 258 Middelburg Tel. 0118-613381 www.desmittuinaanleg.nl met ervaring sinds 1970 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30