Zondagsschool slaat een andere weg in 'Loslaten 2E KERSTDAG ZIJN WIJ GEOPEND Brugman Onderzoek NFI naar dood man Vlasmarkt Gescheurd, verkleurd, versleten? De zondagsschool in Westkapelle heeft het roer drastisch omgegooid. De wekelijkse bijeenkomsten zijn vervallen, daarvoor in de plaats werkt de school nu op projectbasis. y* *AVerrneuien Autoverhuur Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl MIDDELBURG - De politie verwacht dat het Nederlands Forensisch In stituut (NFI) vanmiddag bekend maakt op welke manier een 44-ja- rige Middelburger om het leven is gekomen. Gistermiddag liet de po litie weten 'niets uit te sluiten'. Kennissen van de man meldden gisteren dat de man, zo goed als ze ker, zelf een eind aan zijn leven heeft gemaakt. De politie kon noch wilde dat bevestigen of ont kennen. „Het NFI moet uitsluitsel geven." Volgens de politie werd de ambu lancedienst woensdag rond 21.00 uur gebeld met het verzoek om ie mand te reanimeren die onwel was geworden. Bij aankomst bleek dat de man al overleden was. Om dat na een eerste onderzoek niet duidelijk werd hoe de man om het leven is gekomen, werd een groot schalig onderzoek opgestart waar bij de forensische recherche de he le bovenwoning van de man, aan de Vlasmarkt, heeft onderzocht. Ook is er een buurtonderzoek op gestart om meer te weten te ko men over de man. Op verzoek van de politie sloten veel horeca-onder- nemers aan de Vlasmarkt hun zaak zodat de politie ongestoord het onderzoek kon uitvoeren. In de loop van de donderdagoch tend is het lichaam van de man uit de woning gehaald en overge bracht naar het NFI voor sectie op het lichaam van de man. Op de site van de Satudarah Malu ku motorclub stroomden gisteren de reacties binnen over het overlij den van de Middelburger. De man was actief lid van deze, van oor sprong, Molukse motorclub. Peary-weg 6 GQES Tel: 0113-561812 Web: www. vermGUtenautoverhuur.nl vrijdag 24 december 2010 iL V/ cR PROJECTEN Mijd de auto die u nodig hebt wénneer u hem nodig hebi En niet ais u hem niet nodig hebt' door Annemarie Zevenbergen In de bloeiperiode van de Westkapelse zondagsschool - de jaren vijftig - waren er maar liefst acht klassen en konden de kinderen er zo wel 's ochtends als 's middags te recht. Nu, 150 jaar na de oprich ting, zijn er geen zondagse bijeen komsten meer. De school Kinde ren van één Vader is een heel ande re weg ingeslagen en gaat de toe komst in op projectbasis. De Westkapelse kinderen krijgen niet meer iedere zondag gods dienstonderricht, maar blijven via projecten bezig met het geloof Tij dens de kerstviering bijvoorbeeld. Zoals gistermiddag in het wozoco aan de Kreek in Westkapelle. Oud en jong beleefde daar veel plezier aan elkaar met samenzang, een kerstspel en een verhaal. Een an der project dit jaar was tijdens de Dag van de Zee van museum Het Polderhuis, met bijbelse verhalen rondom het thema de zee. Een hedendaagse manier van wer ken die volgens het vrijwilligers- team van Kinderen van één Vader de toekomst van de zondagsschool voorlopig veilig stelt. Een manier van werken ook die op de voet ge volgd wordt door de Nederlandse Zondagsschool Vereniging. West kapelle is zelfs een pilot. De erva ringen uit de Zeeuwse kern wor den straks vertaald in een nieuw landelijk programma. Een andere richting inslaan is no dig. Belangstelling voor de scholen is er nog wel, maar vaak slechts mondjesmaat. Kinderen van nu hebben het met sport, computer en tv gewoon te druk. Bovendien bestaat de indruk bij een aantal ge- loofsgemeenten dat de kinderne- vendiensten in de kerken een deel van de functie van de zondags school hebben overgenomen. De Westkapelse vereniging be sloot echter niet bij de pakken neer te zitten toen het aantal kin deren drastisch terugliep en ging aan de slag met een projectmatige aanpak. Elly Reinhoudt-Kaland: „De zondagsschool was altijd een soort huis van het leven. Het hoor de er helemaal bij. Zeker in West kapelle omdat alle kinderen wel kom waren. De zondagsschool is niet gebonden aan één kerk. In de bloeitijd hadden we 250 kinderen. Afgelopen jaar waren dat er nog tien. Dat was echt te weinig, zeker omdat ze ook niet allemaal weke lijks meer kwamen. Maar omdat er nog steeds belangstelling is voor deze vorm van godsdienstopvoe ding, hebben we dit bedacht. We proberen nu twee of misschien drie projecten per jaar te doen. Al le kinderen kunnen zich daarvoor opgeven. We krijgen nog steeds ondersteuning van de Nederland se Zondagschool Vereniging. Wij maken gebruik hun lesmethode Kind op zondag." De dames zien met optimisme de toekomst tegemoet: „Dit is een gro te kans om op deze manier de zon dagsschool voort te zetten. Er is nog steeds aandacht en behoefte." De zondagsschool Kinderen van één Vader in Westkapelle trok in het verleden veel belangstelling vanuit het dorp. De kinderen zaten iedere zondag in het jeugdgebouw bij de kerk. foto zondagsschool door Annemarie Zevenbergen Herinneringen en namen komen weer naar boven als de drie zondags- school-'juffen' Elly Reijnhoudt- Kaland, Jo Lievense-Hendrikse en Jo van der Welle de foto's bekijken uit de gloriejaren van de Westkapelse zondagsschool Kinderén van één Vader. De dames, inmiddels van respecta bele leeftijd, zijn er allemaal als klein meisje naartoe gegaan en ge bleven om te helpen. Of later weer teruggekeerd, toen ze op hun twaalfde niet langer de lessen volg den. Die waren immers bestemd Stoffeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl 10.00 tot 17.00 uur Hb sy SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 4 koopavonden! Maandag t/m donderdag tot 20.00 uur geopend, f www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28