PZC s 'Zuinig blijven met strooizout' Zeelan I op alle korting kerstartikelen! m 2e Kerstdag zondag 26 december is Woonbouleward www.woonboulevarddemortiere.nl Wietkwekerij BIJ VUURWERKPALEIS ZEELAND GRATIS LED-cap t.w.v. 6,95 GRATIS 'Glory in the Sky' fontein 28 en 29 WALCHEREN almanak 26 en 27 GLAD Middelburg houdt rekening met ijzel Zoektocht naar insluiper Wintersport www.vuurwerkzeeland.nl door Maurits Sep middelburg - De gemeente Mid delburg gaat extra zuinig om met het weinige strooizout dat zij nog heeft. In plaats van alles te gebrui ken voor de gladheid die er nu is, wordt een deel achter de hand ge houden voor ijzel. IJzel is immers de 'gevaarlijkst denkbare situatie', schrijft wethou der Frank Streng in een brief aan de gemeenteraad. Hij legt daarin verantwoording af over de glad- heidsbestrijding (schuiven en strooien) van de afgelopen weken. Doordat het zo vroeg in het jaar begon te vriezen en sneeuwen, raakte Middelburg sneller door de voorraad strooizout van 200 ton heen dan gedacht. Daarom is besloten geen zout meer te geven aan particulieren en alleen nog te strooien op hoofdwe gen. Dat gebeurt bovendien met een mengsel van eenderde zout en tweederde brekerzand (zand met scherpe randen dat daardoor stroef is en ook goed helpt tegen gladheid). De gemeente wil met deze aanpak nog even doorgaan. Middelburg heeft wel 180 ton extra zout besteld, maar de leveran cier kan niet leveren omdat er veel vraag is. Daarom houdt zij to ton zout over voor de bestrijding van ijzel. Het Regionale Zoutloket Zee land van Rijkswaterstaat is woens dag geopend, maar het is niet ze ker of Middelburg daar wat van krijgt, aldus Streng, die zijn 'frus tratie' daarover uitspreekt. Overigens gaat Middelburg juridi sche stappen nemen tegen de zout- leverancier om hem te dwingen tot betere levering. Behalve zand en zout zijn ook mensen ingezet om de wegen vei lig te maken. Alle medewerkers van de buitendienst helpen mee, maar ook dat helpt maar ten dele, stelt Streng vast. „Het effect van de inspanningen is steeds geringer." De Middelburgers moeten daar ook wel oog voor hebben, vindt de wethouder. Daarom staan bij de invalswegen borden die het ver keer waarschuwen voor gladheid. U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: VLISSINGEN - Een nog onbekende man is gisterochtend binnengedrongen bij bakkerij Jan Schrieks op het Vlis- singse bedrijventerrein Vrijburg. Een werknemer heeft geprobeerd de man te overmeesteren, maar hij wist te ontkomen. De dader is weggevlucht en het vermoeden bestaat dat hij vervolgens de trein heeft genomen. Op een aantal stations in Zeeland is de politie gaan zoeken. Ook de spoorwegpolitie is ingeschakeld. Het korps kreeg onder- zaamslag - Agenten hebben woensdagavond een 60-jarige vrouw uit Zaamslag in haar wo ning aangehouden. Ze wordt ver dacht van het houden van een hennepkwekerij. In haar huis vond de politie de resten van een kwekerij, waarvan de planten in middels geknipt waren. steuning van de politiehelikopter die toevallig in de buurt was, maar de man is nog niet gevonden. Bij het incident is, voor zover bekend, niemand gewond geraakt. Het is volgens de politie nog niet bekend of er iets gestolen is. Het bedrijf is meteen voor sporenonderzoek afgezet met politielint. De bakkerij liet gistermiddag weten dat er ondanks alles gewoon werd doorgewerkt. Over het incident wilde ze niets vertellen. foto Rolf de Feijter Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u: bij aankoop van min. 25,- aan SkyLine artikelen. of t.w.v.€ 12,95 bij aankoop van min. 50,- aan SkyLine artikelen. Deze actie loopt naast de gratis vuurwerk-actie zoals vermeld op onze folder en geldt alleen indien deze advertentie in de winkel wordt ingeleverd in de voorverkoopperiode of tijdens de verkoopdagen op 29-30-3 7 december. SkyLine' Middelburg krijgt met nieuwe wijk Essenvelt een groen randje Tip? walcheren@pzc.nl Zondagsschool in Westkapelle gooide het roer drastisch om Vrijdag 24 december 2010 Tip? redactie@pzc.nl De problemen rond het winterse weer in Zeeland hebben ook een voordeel Ze scheppen een band tussen de in woners. Op straat, waar de sneeuw soms in decimeters hoge pakketten ligt opgetast, raken wildvreemde mensen spontaan met elkaar in ge sprek. Zo bemerkte ook die Zierikzeese vrouw, die ploeterend met de fiets door de sneeuw, bij een stoplicht was aangeland. „Ik vind dit helemaal niks", zei een eveneens wachtende vrouw naast de Zierikzeese. „En één ding weet ik zeker", vervolg de de vrouw, „Ik ga nóóit naar de wintersport." Vuurwerkpaleis C. Rotte Vuurwerkpaleis 's-Gravenpolder Torenstraat 33-35 Spoorstraat 7c Meliskerke 's-Gravenpolder intratuin en diverse sfeerartikelen* Intratuin Koudekerke Galgevvêg B; 01 Kf-551623, www.intratuin.nl TERNEUZEN LUCTOR Hughersluys2 4536 HM Terneuzen Tel 0115-613981 OOSTBURG LUCTOR Transportweg 9 450IPS Oostburg Tel: 0117-452377 PROFILE TYRECENTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27