Gemillimeterd, niet kaal 3 UtO j ly Fiat Grande Punto 1.2 Edizione Cool Alternatief: Renault Clio 1.2 TCE Alternatief: Peugeot 207 1.6 VTi vrijdag 24 december 2010 ^hitA i T KORT Rinspeed presenteert elektrische Bamboo OCCASION Fiat Grande Punto 1.2 Edizione Cool Ford start bouw elektrische Transit Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week een Fiat Grande Punto. door Lucas Boot Bij Fiat staat de Grande Pun to en de Punto Evo op de bestellijst. Even geen mist- verstanden. Die eerste is niet groter dan zijn Evo-broertje. De Grande Punto bestempelen de Italianen als de prijsvechter van de twee. Op de Grande zitten minder toeters en bellen en de uitrusting is een stuk kaler. Maar goed, wat heet kaal tegenwoordig? Zo heeft onze test-Punto toch nog zaken aan boord als airconditioning, elek trisch bedienbare ramen en spie gels, City-parking, centrale deur vergrendeling met afstandsbedie ning, audiobediening op het stuur, USB-aansluiting en Blue8cMe voor handsfree bellen via Blue tooth. Laten we 'm gemillimeterd noemen, zeker niet kaal. We vonden de witte Italiaan bij au tobedrijf Swagemakers in Bergen op Zoom voor 13.495 euro, met op de klok nog geen 10.000 kilome ter. Er hangt zelfs nog een licht showroomluchtje in het interieur. Dat ziet er nog picobello uit. Waar de ontwerpers van Fiat bij een Evo of 500 alle registers hebben open getrokken, oogt de Grande Punto van binnen een stuk ingetogener, maar zeker niet saai. Veel zwart op het dashboard, met een zilvergrij ze band die vanaf het stuur via het console doorloopt tot aan het dash boardkastje. Onder de radio/cd-speler zitten de bedie ningsknoppen voor de ventilatie en de verwarming in een cluster bij elkaar. Heel overzichtelijk alle maal, bijna Golf-achtig zelfs, en ook prima afgewerkt. Fraaie de tails zijn bijvoorbeeld de chroom- kleurige randen rond de klokken van de toerenteller en snelheids meter. Da's dan weer wel typisch Italiaans. Een fijne zitpositie aannemen kan uitstekend dankzij de verstelbare bestuurdersstoel. Met het meubi lair op de laagste stand zit het stuur op borsthoogte voor ons. Wie meer overzicht wenst, kan de stoel zo hoog zetten dat de hoofd steun bijna tegen het dak komt. Wij kiezen voor optie één, omdat we zo het meeste gevoel met de au to hebben. We zijn met een 1,2 li ter krachtbron op pad met 65 pk. We moeten in elke versnelling tot ver in de toeren om de vaart er goed in te houden. Het houdt alle maal niet over. Op stadsverkeer en provinciale wegen volstaat het mo tortje, op de snelweg moeten we echt flink trappen om mee te ko men. Daarbij maakt het blok on- Prijs: 13.495 euro Bouwjaar: 9-2009 Km-stand: 9500 Transmissie: handgeschakelde vijf- bak Motor: 1,2 liter 4-cilinder, benzine Vermogen: 65 pk, 102 Nm 0-100 km/u: 14,5 sec* Topsnelheid: 155 km/u* Gemiddeld verbruik: 1 op 17,5* Afleverkosten: 395 euro, inclusief onderhoudsbeurt en 1 jaar fa brieksgarantie Bijzonderheden: lage kilometer stand, airco, fabrieksgarantie rustig veel toeren. Bijna 4000 bij 120 km/u. Waar de Punto wel in uitblinkt is zijn stuurgedrag en het solide, maar tegelijkertijd comforta bele onderstel. We kunnen 'm met aardig wat precisie hard de Verkooppunt: Autobedrijf Swage makers, Bergen op Zoom Website: www.autobedrijfswage- makers.nl *fabrieksopgave Historie: Fiat lanceerde de Grande Punto op de autobeurs van Frank furt in 2005. De Fiat staat qua prijs en uitrusting onder de Punto Evo - die later verscheen- en is zodoen de als de prijsvechter van de twee in de markt gezet. De beroemde Italiaanse ontwerpstudio Giugiaro is verantwoordelijk voor het design van de Grande Punto. bocht ingooien, zonder dat de koets hinderlijk begint over te hel len of onderstuurd raakt. De Pun to blijft mooi in balans. Rijd 'm met Italiaans temperament om het beste eruit te halen. Er gaat geen autosalon te Genève (de volgende is open van 3 tot en met 11 maart 2011) voorbij, of de inventieve Zwitserse firma Rinspeed - van Frank Rin- derknecht - heeft wel wat bijzon ders. Ditmaal de 'BamBoo', die zo als de naam al aangeeft, een inte rieur heeft met allerlei elementen die zijn vervaardigd van dit tropi sche waaibomenmateriaal. Is het uiterlijk nostalgisch, de techniek is bijdetijds, want de BamBoo is een elektrische auto - met aan boord nog ook een opvouwbare tweewie- Ier. Ford en Azure Dynamics zijn be gonnen met de productie en le vering van de Ford Transit Con nect Electric aan een aantal grote Amerikaanse bedrijven. De Ford Transit Connect Electric is de eer- ste van de vijf elektrische auto's die Ford in de komende twee jaar op de markt zal brengen. Midden 2011 wordt deze lichte be stelauto in Europa geïntroduceerd. In 2012 volgt de accu-aangedreven Focus Electric. In 2013 worden nog drie andere elektrische Fordmodel len op de markt gebracht: een hy bride én een stekkerhybride (plug-in) op basis van de Ford C-MAX en een hybride in het C/D-segment. Nieuwe Picanto maakt debuut in Genève Ook in Genève zal Kia de nieu we Picanto introduceren, maar het Koreaanse merk onthul de nu al enkele schetsen van het prototype. Daaruit blijkt dat ook Kia nog meer mikt op gunstige aërodyna mica, ten behoeve van een laag brandstofverbruik en een gunstige C02-uitstoot. Hierdoor zal de nieuwe Picanto profiteren van de belastingvrijstel lingen voor schone en zuinige au to's die in Nederland ook in 2011 van toepassing zullen zijn. De nieuwe Picanto is vormgegeven door Kia's Europese designteam in Duitsland, onder leiding van chief designer Peter Schreyer. e Japanse autofabrikant Toyo- ta verwacht volgend jaar 8,61 miljoen auto's te verkopen. Dat is 3 procent meer dan dit jaar. De zwakke binnenlandse vraag zal worden gecompenseerd door een sterke export. Toyota voorziet dat de verkopen in Japan in 2011 met 17 procent zul len dalen. Dat komt omdat de sub sidie van de Japanse overheid voor - de aankoop van zuinige 'groene' auto's is afgelopen. Het afgelopen jaar kon Toyota daar met zijn hy bride vlaggenschip Prius flink van profiteren. De export neemt in 2011 met 8 pro cent toe tot 6,4 miljoen stuks, ver- wacht Toyota. Toyota betaalt de Amerikaanse overheid omgerekend 24,6 mil- joen euro aan boetes, omdat de on derneming een mankement in au to's volgens Amerikaanse onder zoekers niet volgens de regels in de VS heeft aangepakt. Prijs: 12.950 euro Bouwjaar: 6-2008 Km-stand: 47.233 Motor: 1,6 liter viercilinder, benzine Vermogen: 120 pk, 160 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 350 euro, incl. onderhoudsbeurt en 12 maanden garantie Bijzonderheden: cruise control, airco Verkooppunt: PTA Goes Website: http://ptagoes.web.peugeot.nl/ Toyota voorziet iets hogere verkoop in 2011 Prijs: 13.950 euro Bouwjaar: 5-2010 Km-stand: 7245 Motor: 1,2 liter viercilinder turbo, benzine Vermogen: 100 pk, 145 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 595 euro, inclusief onderhoudsbeurt en 6 maanden garantie Bijzonderheden: navigatiesysteem, airco Verkooppunt: Quick Service Kievit, Zierikzee Website: www.autokievit.nl De geteste Fiat Grande Punto 1.2 Edizione Cool, foto Lucas Boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19