het moment 12 Vrijdag 24 december 2010 M W et moment „Eens even denken. Ja, dat was toch op dinsdag 7 september, 's avonds om half elf. In New York. M In de twee maanden daarvoor had ik drie keer de JL -M- casting directors van Calvin Klein in Parijs ont moet. Ze hadden belangstelling, dat was duidelijk, maar verder hoorde ik niets. Op die dinsdagavond kwam het verlossende tele foontje: 'Wij willen Iris als exclusief model'. Een week daarna liep ik de show." De nuchterheid „Toen de show van Calvin Klein voorbij was, sms'te ik mijn moeder: mijn tenen doen zo zeer van de schoe nen! Ze had van mijn agent al gehoord dat Mick Jagger op de eerste rij zat. Waanzin nig vond ze dat. Ik wist niet eens wie hij was. Ook Tom Cruise en Demi Moore za ten in de zaal. Maar daar krijg je als model niets van mee." De droom „Het is de droom van bijna elk meisje: model worden. Mijn agente krijgt per dag wel veertig mailtjes van meisjes die model willen worden. Per dag! Dan heb je het nog maar over één mo dellenbureau. Ik heb dit nooit zo supergraag gewild. Natuurlijk weet ik wel dat ik lang en slank ben, maar ik zag nooit een echt model in mezelf Pas toen ik vaker hoorde dat ik het eens moest proberen, ben ik ac tief bureaus gaan benaderen. Bij Micha Models was het raak. Die zag mij meteen zit ten. Waarom? Ik weet het niet. Misschien omdat ik een eigen gezicht heb. Geen stan daard mooi gezicht, zoals heel veel modellen." De vooroordelen „Altijd weer die verhalen over modellen die zichzelf uithongeren. Over meisjes met anorexia. Ik vind dat heel irritant. Ik doe dit werk natuurlijk nog maar net. Het zal vast voorkomen, maar ik ben nog niets tegengeko men wat erop lijkt. Je móét V;'v/wel gezond leven, anders houd je het niet vol. Het is zwaar, 's Ochtends vroeg op, lan ge dagen tijdens de fashion weeks. Je kunt zelfs in de nacht nog gebeld worden om in actie te komen." Iris Egbers uit Breda is nog maar net 18 als ze in september van dit jaar een telefoontje krijgt: modehuis Calvin Klein. Of ze exclusief model wil lopen voor zijn show. In New York. Het telefoontje zet haar leven op z'n kop. Calvin Klein, het beroemde modehuis dat ook zorgde voor de doorbraak van Kate Moss, wil haar. Een gewone scholiere uit Breda. „Ik kan het eigenlijk nog steeds niet bevatten", zó verwoordt Iris haar gevoelens. Niet alleen voor Calvin Klein, ook voor modemagnateii als Tommy Hilfiger, Alexander McQueen en Jill Sander heeft ze intussen shows gelopen. In Milaan, Parijs en New York. Wat de toekomst brengt? „Ik heb geen idee. Ik doe dit zolang ik het leuk vind." Gisteren is ze teruggekomen van twee maanden New York. Om thuis kerst te vieren. door Annelies Vlaanderen Het dieet „Heb ik niet. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat ik aankom. Ik mag ook niet bruin worden. Maar dat zijn de enige regels. Ik probeer gezond te eten en water te drinken, maar ik eet gewoon alles. Veel modellen moeten er moeite voor doen op gewicht te blijven. Ik niet. Dat voordeel heb ik. Maar ik denk ook niet dat jé dit werk moet willen doen als je bijvoorbeeld een heupbreedte van too centimeter hebt. Dan zul je altijd moeten lijnen." De kleding „Met mode ben ik nooit zo bezig geweest. Ik hoef geen honderd tassen te hebben. Het is wel zo dat ik de kleding die ik totnogtoe heb mogen dragen, vaak ook heel mooi en leuk vind. Sommige dingen zou ik zelf wel willen hebben. Maar het is allemaal véél te duur. Misschien komt dat nog, haha." Het besef „Alle shows die ik heb gelopen, komen op internet te staan. Zelf kijk ik ze niet terug. Ik bekijk alleen de foto's die gemaakt zijn op de catwalk. Het is allemaal zo snel gegaan, dat ik het nauwelijks kan beseffen. Het is hard werken en ik vind het leuk. Maar ik blijf er nuchter onder en doe het zolang het leuk blijft voor mij. Dit is mijn moment. Nu moet ik het waarmaken. Dit is mijn kans en daarna zie ik wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 154